şükela:  tümü | bugün
  • seinfeld in 158.episode ismidir.
  • iddialı olacak ama, seinfeld in en mukemmel bolumudur kanaatimce. nsada baska bir sitcom bu bolumdeki konu ve diyaloglarla bi sezondan fazlasını bile gecirirdi. seinfeld i digerlerine gore mukemmel ve unutulmaz kılan da malzemeden kacmadan bolca kullanılan materyal olsa gerek.
    yada yada formulunun yarattigi mukemmel diyalogların yanisira, disci whatley etrafından donen anti dentite konsepti(sebek jerrynin gunah cikarma kabini sahnesi de unutulmamalı), elaine in evlat edinme referansı kabusları, kramer ve mickeynin double date sahneleri.
    (bkz: yada yada)
  • seinfeld'in 8. sezon 19. bölümünün adı. jerry'nin dişçisi yahudi olmuştur ve sürekli yahudilerle ilgili şakalar yapmaktadır. ve bir komedyen olarak da bu jerry'i rahatsız etmektedir. george seksi bir hatunla takılmaktadır. hatun bir olayı anlatırken yada yada lafını kullanıp olayı kısa ve öz şekle getirmektedir. zaman ilerledikçe yada yada'ların altından garip şeyler çıkmaya başlar. elaine'in arkadaşı beth ve yeni eşi evlat edinmek için elaine'i referans gösterirler. evlat edindirme görevlisine elaine'nin anlattığı hikaye çiftimizin isteğine engel teşkil eder. kramer ve mickey iki hatunla buluşurlar. ancak bir türlü hangise yazacaklarına karar veremezler. jerry'nin kilisedeki her sahnesiyle yardığı, kramer'ın anti dentite muhabbetine süper bir yaklaşım getirdiği leziz bir seinfeld bölümü.
  • bölüm jerry ve george'un pisuar sahnesiyle başlar. yada yada yada. kilisede bir garip düğünle noktalanır.
  • (bkz: yada yada)