şükela:  tümü | bugün
 • 2017 baharında çıkacak oyun. ayrıca haber yapıldığı gibi oyunun yapımcısı avalanche studios değil expansive worlds adında bir stüdyo. aynı stüdyonun yıllardır güncellediği diğer oyunu için (bkz: thehunter)
 • online rekabetçi içeriğine sahip, gerçek zamanlı multiplayer bir avcılık fps-rpg oyundur. bir önceki oyun olan thehunter'ın yeni versiyonu diyeceğim ama, firma bu yeni oyunun, önceki oyunun devamı niteliğinde olmadığını, iki farklı oyun olduğunu ve her ikisini de güncellemeye devam edeceklerini söylüyor... bilmem ne diyeyim, bıktık artık şu para hırsınızdan! bu oyun varken kim dönüp bakacak ona acaba? zaten ota boka para istiyordunuz, yeni oyun en azından "satın al ve oyna" mentalitesine sahip, ilk oyun gibi free2play maskesi altında hardcore bir pay2win değil en azından. premium olayı falan yok yani. artık kimse dönüp bakmaz eskisine, hiç şüpheniz olmasın.

  bir önceki oyunu yıllarca oynamış ve dünya kadar para harcamış birisi olarak, yeni oyunun çıkacağını duyduğumda gerçekten çok heyecanlanmıştım. günlerce bekledim, nihayetinde 16 şubat'ta çıktı ve 3-4 gün önce aldım.

  hani nasıl tarif edilir bilmiyorum inanın; varlık içinde yokluk mu desem, varoş semtin güzel kızı mı desem bilemedim... oyun oynanabilirliği açısından, görsel ve işitsel bakımdan, gerçekçilik bakımından yine gayet iyi. ancak o bug'lar nedir arkadaş?!? bu oyun early-access değil ki bu kadar bug olsun? early-access değil ama belli ki öyle olmalıymış...

  bu firmanın üçkağıtçılıklarına ilk oyundan* alışkınım. bununla ilgili görüşlerimi de buraya yazmayacağım, şuradan okuyabilirsiniz. hatta bence bu entry'ye devam etmeden onu okuyun. sonra bu cümleden devam edersiniz.

  şu anki haliyle gerçekten aşırı bug içeriyor. ayrıca ilk oyundaki birçok araç-gereç, silah, mühimmat, hayvan ve avlak da yok. dedim ya, ben bu adamlarım ciğerini bilirim; ne kadar üçkağıtçı olabileceklerini tahmin edebiliyorum. bunların hepsini dlc olarak çıkaracaklar ve hepsi için para isteyecekler. bunu zaten kendileri de söylemişti tamam ama, emin olun söylediklerinden çok daha fazla şeyi dlc olarak karşımıza çıkaracaklar. benim gibi oyunun hastasıysanız da paşa paşa alacaksınız maalesef...

  bazı av arkadaşlarım steam'de "bunu alacağınıza cabela's big game pro hunting alın çok daha memnun kalırsınız!" gibi yorumlar yapıyor. evet bu oyun da gerçekten harika ama maalesef bir alternatif değil. çünkü multiplayer desteği yok ve online rekabetçi moda sahip değil. ilk oyunda olduğu gibi bu oyunda da birçok müsabaka ve yarışma olacak***. misal, "24 saatlik bir süre zarfında en iyi karacayı vur" gibi bir yarışma olacak ve oyuncular sanki bir rpg oynuyormuş gibi, birincilik için avlanacaklar. bu oyunu cabela's big game pro hunting'den ayıran olay da bu zaten... keşke bu online rekabetçi fikrini cabela's ekibi düşünseymiş... en azından bu kadar üçkağıtçı ve paragöz olmazlardı diye düşünüyorum. bu türde tek oluşlarını kullanıyorlar adeta.

  neyse sakinim... şu bug'lar temizlendiğinde güzel olacak bana güvenin.

  edit: imla...
 • 3 gündür tutulduğum oyun.. muazzam ya.. mekanlar, sesler, havanın değişimi, gece gündüz dönüşümü, sesler demiş miydim? dart marul arkadaşımızın dediği gibi bug olayı çok fazla kalmamış, mart ayından bu yana çok update gelmiş ve hatalar giderilmiş sanırım çünkü bana o kadar bug denk gelmedi. hem single player hem de multiplayer olarak pek eğlenceli fakat sabır işi.. 45 dakika geyik aradım amk
 • sibirya'nın tundrasında zeki karakulak vaşağıavlama imkanı veren dlc'si çıkmış enfes oyun.
  gözlem kulelerindeki manzara muazzam.
  (bkz: medved-taiga)
 • atmosfere çok iyi sokan, yarım saat geyiğin peşinde dolanıp zar zor öldürdüğüm oyun. avcılığı geçtim sadece ormanın içinde gezmek bile çok zevkli geldi.
 • bir haftadır oynadığım ve gayet beğendiğim avcılık oyunu. gerek grafikleri gerek yapay zekası gayet iyi işlenmiş ama atv dlcsisini almanız gerek lakin haritalar cok büyük.
 • (bkz: kayseri'de 800 metreden teke vuran avcı) gibi hayvanlara zarar vermeyelim diye böyle muhteşem oyunlar varken neden o güzelim hayvanı öldürürsünüz ki?

  kar bürümüş ormanda tavşanla karşılaşmak, dev boynuzlara sahip geyiği çalıların arasından burnunun dibine kadar sokulup birden ürkütmek, verdiği tepkiyle kaçmaya çalışmasını izlemek ne bileyim, şanslı hissettim kendimi.

  grafikler ve sesler tam not aldı benden. hiç sıkılmadan devam edeceğim gibi gözüküyor.
 • steam platformunda bulunan indirim ile birlikte edindiğim güzel bir bilgisayar oyunu.

  henüz oyunda bir veya iki saat zaman harcadım. doğada gezinmek bende rahatlatıcı bir etki bıraktı. yaklaşık 1 haftadır evden zorunlu olmadıkça çıkmıyorum bu corona belasından dolayı. işlerimi evden yürütüyorum. bütün günüm kitap oku, film ya da dizi izle, oyun oyna döngüsü içerisinde geçiyor. havalarda iyi olmaya başladı. insan kendini dışarı atıp şöyle güzelce bir yürüyüş yapmak istiyor. işte bu oyun dışarı çıkamadığımız günlerde bize güzel bir fırsat veriyor. eve kapanıp sıkılan arkadaşlara imkan bulursanız hazır indirim mevcutken almanızı tavsiye ederim. oyunu oynarken yanına güzel bir şişe viski açtım. harika oldu. oyunun grafikleri ve doğada bulunan sesler ise harika. insanı alıp başka diyarlara götürüyor. karantina günlerinde psikolojinize iyi gelecektir.
 • şu oyunu battle royal yapsalar bu grafiklerle yok edermiş ne zaman pubgye rakip bi oyun çıkacak ya.

  grafikleri güzel oyundur.