şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1$'dan başlayan fiyatlarla binlerce hazır web sitesi ve site teması bulabileceğiniz internet sitesi.*

  güzel şeyler bulmak mümkün.
 • wordpress, joomla, drupal gibi içerik yönetim sistemleri tasarımlarını da barındırır. html tasarımları arasında cv tasarımları da bulabilirsiniz. envato grubu sitelerindendir.

  (bkz: activeden)
  (bkz: audiojungle)
  (bkz: videohive)
  (bkz: graphicriver)
  (bkz: 3docean)
  (bkz: codecanyon)
  (bkz: photodune)

  dijital sanatların mısır çarşısı mübarek.
 • güzel paralar kazandıran oluşumdur. hayat kurtardığı zamanlar da olmadı değil tabi.

  tek kötü yanı; yapılan işlere belirli standartlar koyup tasarımcıyı özgür bırakmaması ve kazanılan paranın yarısını öpücükle almasıdır.
 • wordpress, joomla, magento, html 100lerce premium kaliteli tema bulabileceğiniz bir platform. zorlu bir onay sürecinden geçirilerek kalite üst seviyede tutuluyor. son zamanlarda responsive ve mobile uygun temalar dikkat çekiyor.

  farklı bir alternatifi için (bkz: templatemonster)
 • kaliteli tasarımcılar için ekmek kapısıdır. tasarımcılardan talep ettikleri şartlar biraz ağır olmasına rağmen kaliteli hizmet adına doğrusunu yapmaktadırlar. o nedenle günümüz web tasarımcıları müşteriye bir şey beğendirmek için kırk takla atmak yerine bu sitelere yöneliyorlar. popüler bir sektöre dair uygun bir tema tutturursanız değmeyin keyfinize.

  esasında themeforest ve benzeri siteler sizi tasarımcı bulmak veya tasarım yapmaktan kurtarmazlar. wordpress için bi nebze evet fakat html tasarım için hazır şablon kullanmak işkencedir. her tasarımcı kendi kafasına göre jquerry, java, flash veya daha farklı yollarla tasarım yapabilir. satın aldığınız temada yazı tipi için cufon gibi skindirik şeyler kullanıldıysa türkçe karakter eklemek için bunun ne olduğunu, nasıl düzeltilmesi gerektiğini öğrenmek zorunda kalırsınız. beceremezseniz bir tasarımcıya bunu emanet eder adamın da hevesini piç ederek lezzetsiz bir sonuç alırsınız.

  themeforest'in en büyük sıkıntısı temayı satın aldıktan sonra büyük oranda kendi başınıza kalmanızdır. bir kaç kaliteli tasarımcı haricinde destek almak çok zordur. sizi aptal forumlara mahkum bırakırlar ve forumda sık sorulan sorular kısmında alakasız konular vardır. kısacası tasarımcının insafına kalırsınız. daha mükemmel bir sistem olabilmesi için satın aldığınız temaya biraz daha ödeme yaparak sizin yerinize istediğiniz şekilde modifiye hizmeti vermesidir. örneğin 50 dolara bir tema satın aldınız ve istiyorsunuz ki menüde türkçe karakterler kullanılabilsin, ana sayfadaki slider 100 piksel daha uzun olsun veya ne bileyim arkaplan resmi sizin istediğiniz bir görsel olsun. bu hizmet için 50 dolar daha rahatlıkla talep edebilirler. hatta menü ve sayfaların içeriğini hazırlayıp yine orjinal tasarımcıya belli bir ücret ödeyerek komple hazır web sitenizi alabileceğiniz bir sistem olursa tadından yenmez. örneğin template monster benzer bir hizmet sunuyor fakat henüz çok sınırlı ve istediğiniz sonuçları tam anlamıyla alamıyorsunuz.

  kişisel olarak en kıl olduğum husus hesabınıza para yüklerken 10,20,50 gibi belli rakamlar üzerinden ödemek zorunda kalmanızdır. örneğin envato hesabınızda 5 dolar var ve siz 50 dolara yeni bir tema almak istiyorsunuz. kredi kartınızda ise sadece 45 dolar kalmış. o 45'i yükleyerek hesaptaki parayla birleştirmeniz mümkün değil çünkü 40 veya 50 dolar haricinde yükleme yapamıyorsunuz. her şeye rağmen rakibi olmayan çok güzel bir kaynak olduğunu itiraf etmek lazım.
 • üyelerine her ay ücretsiz bir site taslağı veren, tasarımcılarla son kullanıcıları buluşturan oluşumdur.
 • bu entry alıcı değil de satıcı gözünden yazılmıştır

  sizi bir anda milyoner yapabilecek site. tabii ki tasarımcıysanız. türk tasarımcı sayısı çok az ama öz. tolga isimli bir arkadaşımız themeforest'de 1000000$ barajını aştı ve sadece 4-5 adet wordpress temasıyla. en kötü tasarımların satış sayısı 100'den başlıyor. en ucuz tasarım 4$'dan satılıyor. yani themeforest'e odun koysanız 200 tl cepte.

  buyrun bu da tolga stmcan'ın başarı öyküsü.

  happy stmcan day !
 • themeforest aylık müşterisi 2milyon'u geçen bir pazardır. envato pazar zincirinin bir parçasıdır.eğer tasarımcıysanız bulunmaz bir nimettir. burada var olan temalar themeforest tarafından değil de bünyesinde bulundurduğu tasarımcılar tarafından yapılmaktadır.

  sitedeki ücretler standarttır. siz belirleyemezsiniz themeforest belirler. her satışta (başlangıçta) paranın %50'sini themeforest alır, 75000$ barajına kadar aldıkları komisyon oranı %30'a düşer ve burada sabitlenir. %50 çok yiaa demeyin ya da deyin farketmez ama yaptığınız temayı dışarıda satmaya çalıştığınızdan kat kat fazlasını kazandıracağından da emin olabilirsiniz. tek bir wordpress temasıyla 10milyon$'ı aşan kazanç yakalayan kişiler mevcut.

  http://themeforest.net/…-multipurpose-theme/2833226

  buraya tema koyacak arkadaşlar,
  -başlangıçta ingilizce ufak bir quiz oluyorsunuz,
  -her ayın sonunda paranız paypal hesabına yatıyor ( birdahaki ayın 15'i gibi paranız paypalda oluyor)
  -her ay paranızı çekmeniz için hesabınızda minimum 50$ olması gerekiyor.
  -prosedürleri can yakar, hayattan soğutur.
  -soft ve hard rejected kavramları vardır. soft reject yemişseniz ufak hatalar vardır düzeltip tekrar yolladığınızda tasarımınızı onaylarlar. hard rejected'e ise girmiyorum hevesiniz kırılmasın.
 • kesfettigimden beri web tasarim tarafinda bir satir bile kod yazmama vesile olan uber olay.
 • son aylarda ddos saldırıları yüzünden ara ara ulaşılamayan site. buda doğal olarak satışları etkiliyor. ayrıca eskiden maksimum 7 gün olan onay süreci son zamanlarda 10-15 gün arasına çıktı. giderek bozuluyor sanki ama değişmeyen tek şey avada. durdurulamıyor, deli gibi satılmaya devam ediliyor. :)