şükela:  tümü | bugün
 • prison break'teki oglanci, irkci, psikopat ve de zeki karakter. hapishanenin* pic kontenjanini tek basina doldurabilecek kadar cakal bir abimiz. surekli yaladigi ince dudaklari, yavsak siritisi ve kendine has konusmasiyla dizinin agir toplarindan.

  (bkz: teabag)
 • robert knepper'in canlandırdığı, prison break'in karizmatik dallaması.dizinin en tatlı ve en gerçek karakteri.
 • (bkz: t bag)
 • gay'ligini "i'm social" diye nitelendiren kisi.

  "i'm social but thats the line i even cant cross" (kendinin bir benzeri icin sarfettigi cumle.)
 • oz dizisinden prison break'e transfer olmuş havası veren, fox river'daki tek gerçek kötü karakter. eğer fox river'dan oswald state prison'a* transfer edilseydi ırkçı ve oğlancı olması sebebiyle çabucak ariler'e katılır, kendine yeni oğlanlar aramaya başlardı. (bkz: robert knepper)
 • theodore bagwell aka t-bag ...
  suç : 6 defa çocuk kaçırma + tecavüz, 1. dereceden cinayet.
  hüküm : müebbet (şartlı tahliye yok).

  küçük yaştan beri işlediği suçlardan ötürü paso hapse girip çıkan theodore, alabama'daki donaldson hapisanesi'nin gediklisidir. orada oz dizisindeki nazi piçlerinin oluşturduğu "the brotherhood" a benzer bir ittifak olan "alliance for purity" 'yi` oluşturmuştur. gittikçe güçlenen t-bag ve çetesi ile başedemeyeceğini anlayan donaldson cezaevi yöneticileri onu yatay geçişle fox river eyalet cezaevi'ne naklederler. fakat t-bag buradaki alliance for purity sempatizanlarını da bir araya toplayarak yeni bir çete oluşturmakta ve yükselmekte gecikmez. tıpkı oz'daki naziler gibi, hem ırkçı hem de götçüdür, teenager oğlan zikmeyi sever.
  fox river'ın ağası john abruzzi ile hoşlaşmaz. öyle ki ikisi de birbirini ilk fırsatta gebertmek ister. abruzzi dışında lincoln burrows' dan tırsar.
  birçok yönden oz'daki james robson karakteri ile benzeştir.

  (not : hükümlünün geçmiş bilgilerini wikipedia'dan şeettim.)

  edit : makamın en tepesinden gelen zılgıt üzerine çok önemli bir bilgiyi siz değerli okurlarla paylaşmak farz oldu :
  bu şahıs prison break dizisinin ana karakterlerinden biridir. bilmeyen varsa çabuk öğrensin. zararın neresinden dönülse kardır.
 • içinde bulunduğu dizinin en gerçekçi ve kötü karakteri..
  harika bir oyunculukla birleşince "lan bu adam kötüydü, ona göre izlemek lazımdı ya" diye kalıyor insan..
 • her bölümde gittikçe oyunculuğu gözüme daha iyi gelen, hapishanenin ibne piskopatı. tavırlar filan, süper. dizide, abruzzi, lincoln ve t-bag, bence en düzgün oyuncular.
 • dizinin ilk bölümlerinde resmen michael scofield'a sulanan tip..
 • robert knepper ın var ettiği olağanüstü karakter.
  yürüyüşü, sesi, bakışı, dudağını ısırırken bir taraftan da dilini yılankavi biçimde döndürüşüyle oğlanlara en çapkın bakışları atabilen prison break in kilit taşlarından biri.

  --- spoiler ---

  hindu veterinere nasıl mikro cerrahi yaptıracağı merakla beklenmektedir.

  --- spoiler ---