şükela:  tümü | bugün
 • gladyatörlük hayatı boyunca bir kere dahi düşmemiş, 10 kişiyle aynı anda dövüşmüş ama capua da spartacus'a * yenilmiş ölümün gölgesi.
  (bkz: shadow of death)
 • (bkz: insan degil)
 • dizinin ilk bölümlerinden itibaren efsane haline getirilen ve sayesinde doctore'yi ağzımızdan salyalar akarak izlememize neden olan insanımtrak canlı (ya da değil). ama pisi pisine öldü be...
 • alduin gibi adamdı. nam-ı büyük, kendisi fıs.
 • taklaya gelmiş gladyatör, ölümü üzerine çeşitli spekülasyonlar yapılsa da daha önceden almış olduğu muhtelif yaralar arena'da çok daha iyi dövüşmesine engel olmuştur.
 • aslında kötü değilmiş bu adam. köyünde yıllardır beast olarak çağrılmış, herkes ona canavar muamelesi yapmış. karina hariç. o kıza da aşık olmuş zaten fakat kızla çiftleşirken kız ölmüş! sonra köylü bunu iyice canavar olarak görmüş ve köyden sürmüşler. kendini korsanların arasında köle olarak bulmuş. sağ omzundaki dövmenin açıklaması budur. sonra, bakmış ki bu korsanlar kadınlara tecavüz ediyorlar, alayını öldürmüş. romalılar theokoles'i yakalayıp arenaya atmışlar. arenada önüne geleni öldürmüş. kimse ona karşı koyamamış. herkes theokoles'i çok seviyormuş. ve en sonunda house of batiatus'un şampiyonu oenomaus ile karşılaşmış. theokoles'in çok daha güçlü olmasına rağmen mücadele uzun bir süre eşit gitmiş. oenomaus'u tam öldürmek üzereymiş ki melitta'nın ağlama seslerini duymuş ve bam teline dokunmuş kadının ağlayışı. oenomaus'a kılıcını tutmasını söylemiş. oyunu düzenleyen kişi theokoles karşısında bu kadar uzun süre kalan tek gladyatörü, theokoles ile birlikte kazanan ilan etmiş. theokoles bu karara sevinirken, oenomaus bu karardan hiç hoşlanmamış.

  yıllarca bir çok gladyatörü kılıçtan geçirmiş ve çok zengin olmuş ve kimsenin bilmediği bir yere giderek emekliye ayrılmış ta ki batiatus'un baş düşmanı solonius onu çağırana dek.
 • league of legends oyununda muhammed ışık isimli kardeşimizin nickname olarak kullandığı isim. aces high takımında jungle rolünü üstlenmektedir. henüz turkiyenin en iyi ormancısı diyemesekte o allahsiz dive lari atmayı biraktiğında en iyi olacaktir. gurt lakabıyla bilinir. warwick, jarvan 4 favori şampiyonlaridir. canımız ciğerimizdir.