şükela:  tümü | bugün
  • saltanatçı açıdan bakınca birbirlerine benzedikleri görülebilen karakterlerin karşılaştırması.

ikisi de bünyesinde bulundukları hanedana ihanet etmiş görülmekteler. ikisinin de ettikleri düşünülen ihanet yüzünden, türkiye olarak görülebilecek sansa özyurdunda parya olup st. andrew * zulmü altında çileler çekmişken yine onlar sayesinde kurtulmuştur.

saltbae mayın gemisi gibi gidişatın yönünü değiştiren bir müdahaleyle esaret bitince, sansa avşar bir referandum sonrasında kendini halka açmış ve selfi adıyla bir film çekmişse de görünen o ki filmi kimse izlememiştir.

edit: sevgili okumayı seven arkadaşlar, çok yönlü düşünceyi kendine ödev bilen bir türk olarak burada bana hakaret etmenizi hoşgörüyor olsam da sizleri de atatürk’ümüzün ümit ettiği gençliğe yakışır şekilde skolastik kafadan uzaklaşmaya ve düşüncelere kuduz köpek gibi hakaret etmek yerine hürmet etmeye davet ediyorum. başlıkta atatürk adının geçmemesi dahi ince bir detaydır ve atamızın aziz hatırasına sonsuz saygı belirtisidir. sevgiler.

ha bu arada, theon’un çükü kesildi diye karşılaştırmayı hakaret gören eril zihniyeti theon’a benzetiyorum.
  • birinin çükü kesilmişken diğeri 100 yıl sonra bile yobazları bağırtmaktadır.
  • uçurulması gereken yazarın başlığıdır.
  • furkan sen misin?
  • theon starklara ihanet edip kışyarını ele geçirirken atatürk bir ülkeyi sömürge olmaktan kurtarıp halkı özgürleştirmiş onlara çeşitli haklar sunmuştur.
  • tarih yazanlar kurgu kişiler ile karşılaştırılamaz.
  • (bkz: joffrey vs...)