• altinci nesil yazar
  • "biz de seni bekliyorduk" tepkisiyle karşılanmış yazar. mülkiye ve ankarayla ilgili sevdiğim ilk şeylerden, alıp beni orda burda gezdirmiş, uçan süpürgeye götürmüş cuma günlerinin kültürel aktivite günü ilan edildiği zamanlarda anın tadını birlikte çıkardığım, güzel, zaman zaman siyah, zaman zaman kızıl saçlı, güler yüzlü hatun. (bkz: big brother is watching you)
  • öylesine değerli ki... ankaradan gidip de geri de kalınca en bi özleniceklerden, ankarayı sevdirenlerden, yanından az önce ayrıldığım ve evime davet ettiğim... öylesine korkuyorum ki onu incitmekten, öyle tartıyorum ki bazen davranışlarımı, sözlerimi, onun yanında bu yüzden...
    bi kere sormuşlardı seviyo musun onu diye.. cevap verememiştim... oysa şimdi biliyorum sorunun cevabını... son zamanlarda olanlardan sonra... evet seviyorum... öyle umarsızca gülebiliyoruz ki bazen... öyle hisli ağlayabiliyoruz ki çalan şarkıyla beraber...

bi de bugün gördüm ki kapalı kapılar ardındakini görmeye hasretmiş kendisi... ve bi de dondurma-patlamış mısırla benimle beraber koca bir geçirirmiş...
  • ucan supurgesini kullanmayi ogreninceye kadar; "keske sehir icinde otursa" denilesi insan..*
  • yunan mitolojisinde tanrılar icin yapilan senliklere gonderilen temsilcinin adidir.
    (bkz: ben bugun bunu gordum)
  • geceleri dertleşebildiğim nadir insanlardan. portishead sevgisini ve sinema ilgilisini öğrendiğimde daha çok muhabbet etmek istediğim güzel insan.
  • kendisi ile konuştuğumuz bir kaç konu sayesinde saygımı kazanacak kadar olgun olduğunu anladığım dostcanlısı ve cici kişi.
  • uyurken rahatsiz edilmemesi gereken suser. sinemada film izlerken uyuyan insanlardan birisi oldugunu yeni ogrendigimiz* halde pismanlik yaratmayan; hatta pek bi eglendigimiz sanatsever dostumuz. uyuyan guzel.

edit: "bari yastik getirmeseydin, oldu mu simdi?"**
  • yaklaşık yüzde onbeşi incik boncuktan oluşan bir hanımefendi. kalan yüzde seksenbeşten beşi vücut, beşi göz, yetmişbeşi ise beyin gibi görünüyor. bu tip anatomik ve istatistiki yönlerinin yanında fevkalade şirin bir bünye. maşallah.
  • her eve lazım, taze kimyasal düşmanı*
hesabın var mı? giriş yap