şükela:  tümü | bugün
 • richard bach in turkcesi uzak diye bir yer yok olan kitabinin orjinal adi.
 • "mesafeler bizi dostlardan ayırır mı? sevdiğimiz biri ile olmak istiyorsak zaten orada değil miyizdir? "
  sözleriyle beni oldukça etkilemiş felsefe içerikli kitap.
 • maddeyken enerji haline gecmedikce veyahut madde olmaya devam ederken üstün iletişim teknolojilerine sahip olmadıkca dogrulugu gecersiz cümle.

  saf enerji olsak dahi bu sefer madde haline donup maddesel ilişkiler kurmak isteyeceğimizden iki ucu boklu ama maddesel olmayan bir değnek. velhasıl ucan filazof richard bach okudukca tırlatmamak elde değil. yine de susanna tamaro dan iyidir diyor ve bir baska konuya da dikkat cekmek istiyorum. gözden ırak oldukca gonulden de ırak olur demiş atalarımız ama bunun icin bir sure vermemiş ve yanlışlıkları kanıtlanamamış. binaenaleyh gozden uzak oldugunda eninde sonunda gonulden ırak oluyorsun ama ne kadar sure uzak oldugun insanların askları, hasretleri, karakterleri gibi ayrıntılarda saklı.
 • --- spoiler ---
  ''a soulmate is someone who has locks that fit our keys, and keys to fit our locks. when we feel safe enough to open the locks, our truest selves step out and we can be completely and honestly who we are; we can be loved for who we are and not for who we’re pretending to be. each unveils the best part of the other. no matter what else goes wrong around us, with that one person we’re safe in our own paradise. our soulmate is someone who shares our deepest longings, our sense of direction. when we’re two balloons, and together our direction is up, chances are we’ve found the right person. our soulmate is the one who makes life come to life.''
  --- spoiler ---
 • bundan böyle her sene doğum günümde okumayı kendime hediye edeceğim kitap.
  --- spoiler ---

  doğum günün yok, çünkü sen hep vardın; hiç doğmadın ve hiç ölmeyeceksin. sen anne-baba dediğin kişilerin çocuğu değil, var olan şeyleri anlama yolculuğunda onların serüven arkadaşısın.
  bir dosttan gelen her hediye, sana bir mutluluk dileğidir...

  --- spoiler ---