şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sabah takribi 7.20'de diyelim 16oz cay dokuyorsun ocaktan, kapiyorsun kapagini; ama kilidi de surekli icilecek konumda, iciyorsun... ogleden sonra oluyor misal saat 2.19, cay hala super, hala tam yemek sonrasi icilecek sicaklikta. hakkaten termos yani, saka degil...
 • çok kaliteli bir "termos" markası. buzu ve suyu atarsın bunun içine, 2 gün geçer ve hala içinde buzlu su vardır. içebilmek için ılıtmak gereklidir.
 • hem mug hem de termosundan birer tane kullanıyorum. ısı muhafazası çok çok iyi. gerçekten uzun süre ısıyı muhafaza etmek istiyorsanız fiyatına çok takılmadan alın ve işinizi görün.
 • sabah 10:30 da kaynatıp içine koyduğum su neredeyse tam 12 saat sonra hala el yakacak sıcaklıkta. adının hakkını veriyor. fiyatı diğerlerine göre daha yüksek ama değer.

  ekleme: yazdıklarım termos'u için geçerli. termos bardağı için aynı fikirde olmayanlar var.
 • sahane urunleri ve bir o kadar da sahane musteri hizmetleri anlayisi olan, ozunde "matara" ureticisi firma. kendilerinin 1.2 litrelik bir sisesini almistim. 3 yil boyunca, hergun bayilarak kullandim. sicak-soguk, icine ne koyarsan neredeyse ertesi gune kadar ayni sicaklikta koruyor. bu 3 yilin sonunda sisenin dibinde bir pas noktasi belirdi. sirkete email attim "sefim", dedim "ne yapalim?". "gonder bize" dediler. gonderdim. 3 hafta sonra ayni urunun sifirini gonderdiler garanti kapsaminda. tesekkurler termos, tesekkurler ak... yok o bu degildi. alin efendim. alin, aldirin, kullanin, kullandirin. ceyizlik alin, kendinize alin, ese dosta hediyelik alin. da$ gibi marka.
 • sabah evden çıkarken yaptığım kahveyi akşam eve dönerken bile içebilmemi sağlayan şahane termosu yapan firma.

  akşam trafiğinde kahveciye ugramaya çalışmak işkence & muazzam zaman kaybı. istanbul trafiğinde 10 dakika bile sizi 1 saat geciktirebilir. bu sebeple arabaya bindiğimde sıcak hazır kahve (beklemiş olsa bile) paha biçilemez.
 • sabah 9 da koyduğum kahveyi akşam yemeğinden sonra içerken dilimin yanması (gerçekten mükemmel)
 • 16 onsluk travel tumblerini uzun suredir buyuk konfor icinde kullaniyorum. metalik tat, kararma gibi durumlar asla soz konusu degil. koydugum kahve ilk 3-4 saat ilk sicakligindan bir sey kaybetmezken, devam eden 3-4 saatlik surecte de gayet icilebilir sicaklikta kaliyor.
 • termos kelimesinin mucidi (1904) ve ticari kullanımını keşfeden bu firmanın icadı zamanla yaygınlaşıp ürünün ismi halini almıştır. tıpkı jilet, kleenex, xerox gibi. önceleri bu durumdan memnun olan firma daha sonra rahatsız olup markanın isim hakkını almış (1923), hatta markayı benimsetmek için kamp malzemeleri üretip piyasaya sürmüş ama tutmamıştır. 1966 yılında aladdin firması karşı dava açmış ve kazanmıştır. o tarihten beri küçük harfle yazıldığında ürünün, büyük harfle yazıldığında firmanın ismini niteler. almanya'da kurulan firma,1989'da çinlilere satılmıştır.
 • thermos sk 4000 king series modelini aldığım termos markası. en büyük rakibi stanley'e göre tercih etmemin sebebi thermos tasarımlarının gözüme daha estet,k gelmesi ve ofiste, kamp gibi faaliyetlerden daha fazla kullanacak olmamdı. ilk gözlemim 12 saat kadar evden ofise götürdüğüm kahveyi gayet içilebilir sıcaklıkta tuttuğu. 16 saat sıcak 24 saat soğuk tutmak garantisi için ise şişeyi fulle yakın seviyede doldurmak ve bir süre içinde kaynar su tutmak gerekiyormuş. benim bu prosedürleri tam yerine getirmediğim göz önüne alınırsa taahhüt ettikleri süreye ulaşabilecek bir ürün gibi duruyor.