şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilinçaltınızda bulunan ancak bilince çıkaramadığınız veya çıkarsanız bile düzeltemediğiniz için hayatınızı olumsuz etkileyen yanlış kodlamaların, düşünce ya da hissetme alışkanlıklarının değiştirilmesine ve düzeltilmesine yarayan yöntem.

  alışkanlığın değişmesi için 21 güne ihtiyaç duyulmaması ve psikanalizdeki gibi analizi yapanın sizi anlaması, sizin kendinizi doğru ifade etmeniz, analistin 3-5 kalıp bilip sizi onlara sokarak konuyu çözümlemeye çalışması gibi handikaplardan uzak olması da yöntemin diğerlerine göre üstün taraflarından.
 • düşünce gücüyle genleri değiştirmekten bahseden pseudoscience ve new age zırvasıdır.
 • unutturulmuş, zamanını bekleyen bilim.

  (bkz: meditasyon)
 • vianna stibal isimli hanımefendi tarafından geliştirilmiş bir tür meditasyon. bu hanımefendi kanser hastalığını bu geliştirdiği yöntem ile yendiğini belirtmiş.

  çok iddialı gibi görünse de insanoğlunun bir çok sıkıntısını, derdini, kederini zihninde halledebileceği düşünülünce, neden olmasın, gelmiyor değil aklıma.

  meraklısı şu linkten detaylı inceleyebilir.
 • cok yakın bir arkadasımla yapmayi dusundugum zımbırtı.etkili olur mu bilmiyorum ama frekansımı taşşak üzerine kurduğum şu günlerin gecesinde de aynı etkiyi yapmasını umut ediyorum.
 • dünyayı koşulsuz sevginin gücü ile iyileştirecek insanların kendileri ile iletişime geçme frekansı. evet sevgili arkadaşlar çok yakında sevgi ile çalışan arabalar göreceğiz. bütün insanların içinde bulunan o sevgi parçacığını aktive etmeyle başlayacağız işe. albert einstein'ın kızına yazdığı şu mektup her şeyi açıklıyor;

  izafiyet kuramını açıkladığım zaman çok az kişi beni anladı, şimdi insanlığa ulaşması için yazacaklarım da bu dünyada yanlış anlaşılma ve önyargıyla çarpışmaya mahkum.

  mektupları gerektiği sürece korumanı istiyorum, ta ki toplum şimdi açıklayacaklarımı kabul edecek düzeye gelene kadar.

  bilimin açıklayamadığı son derece kuvvetli bir güç var. bu güç herkesi kapsıyor ve yönetiyor , evrenin çalışmasını sağlayan her olgunun arkasında bile o var ve henüz bizim tarafımızdan tanımlanamadı.

  bu evrensel güç sevgidir.
  bilim insanları, evren için birleşik bir kuram ararken, görülemeyen en kuvvetli evrensel gücü unuttular.

  sevgi ışıktır, onu alıp verenleri aydınlatan.
  sevgi yer çekimidir, çünkü insanların birbirine çekim hissettmelerini sağlar.

  sevgi kuvvettir, çünkü bizdeki en iyiyi çoğaltır, ve insanlığın kör bencilliklerinde tükenmemesine izin verir.

  sevgi için yaşarız ve ölürüz.
  sevgi allah’tır ve allah sevgidir.

  bu güç herşeyi açıklar ve yaşama anlam katar. bu bizim çok uzun süredir göz ardı ettiğimiz bir çelişkidir, çünkü belki insanın evrende kendi özgür iradesiyle kullanamayacağı tek enerji olduğu için sevgiden korkuyoruz.

  sevgiye görünürlük verebilmek için, en ünlü denklemimde basit bir yer değiştirme yaptım.

  eğer e=mc2 yerine, dünyayı iyileştirecek olan enerjinin ışık hızının karesiyle çarpılacak sevgiyle sağlanabileceğini kabul edersek, şu sonuca varıyoruz: sevgi en kuvvetli güçtür, çünkü sınırı yoktur.
  insanlığın evrendeki bizim düşmanımız haline gelen diğer güçleri kullanmakta ve kontrol etmekte ki başarısızlığından sonra kendimizi başka çeşit bir enerjiyle beslememiz zorunludur.

  eğer türümüzün hayatta kalmasını istiyorsak, eğer hayatta bir anlam bulmamız gerekiyorsa, eğer dünyayı ve içinde yaşayan her duyarlı varlığı kurtarmak istiyorsak, sevgi tek ve biricik cevaptır.

  belki bir sevgi bombası, gezegenimizi harap eden açgözlülük, nefret ve bencilliği tamamen yok edebilecek kadar güçlü bir cihaz, yapmaya hazır değiliz.

  buna rağmen her bireyin enerjisini açığa çıkartmayı bekleyen küçük ama kuvvetli bir jenaratör var.

  bu evrensel enerjiyi almayı ve vermeyi öğrendiğimiz zaman sevgili lieserl, sevginin hepsini yendiğini, herşeyin ötesine geçtiğini doğrulayabileceğiz, çünkü sevgi hayatın en özlü kısmıdır.

  bütün hayatım boyunca kalbimin içinde sana dair sessizce atanları ifade edemediğim için çok derin bir pişmanlık duyuyorum. belki artık özür dilemek için çok geç, ama zaman göreceli olduğu için sana söylemem gerekiyor : seni seviyorum ve nihai cevabı bulduğum için sana teşekkür ederim.

  baban albert einstein

  orjinal metin: mektup
 • arkadaş beyindeki dalgaları biliyoruz tamam, ama yapmayın etmeyin teta dalgası ile bilinçaltının hiçbir kanıtlanmış ilişkisi yoktur. komiktir. para tuzağıdır.
 • alternatif para tuzağı, biri gider diğeri gelir hesabı 2 sene sonra adını bile duyamayacağınız bilimsellikten uzak uydurma işlerden biri daha...
 • uydurma diyen arkadaşlar olmuş.

  bir ablamızın çok şiddetli adet kanaması olmuştu. hastaneye götürmek için hazırlık yapılıyordu. ben de kitaptan öğrendiğim kadarıyla gerekli çalışmayı yaptım. ve kanama o an durdu. yine de doktora gidip gerekli tetkikleri yaptırdılar. doktor çok sağlıklısınız deyip gönderdi. 6 ay geçti bir daha öyle bir sıkıntı yaşamadı.

  tanım: bir çeşit şifa tekniği.
 • insanların bilmeden araştırmadan hakkında tanımlamalar yaptığı bir çeşit tedavi yöntemidir. bir boka yaramadığını düşünenler asıl şarlatandır, üfürükçüdür.

  neyin nasıl yapıldığını, yöntemini bilirseniz ve doğru kişiyle çalışırsanız hayatınızda var olan olumsuzlukları teker teker düzeltmenize yardımcı olacak bir yöntemdir. bunun sürekliliğini sağlamazsanız her şey tekrar eski haline dönebilir. iki kursa gidip aaaa negatif bilmem neyimden kurtuldum diyip karşısına çıkan ilk olayda tekrar eski zihin yapısına dönüyorsa insan, o insan için bunlar hep para tuzağıdır tabi.

  bilinçaltınızda kodladığınız, geçmişte yaşadığınız olaylardan ötürü zihninize yerleşen olumsuz ve negatif etkileri silip yeniden kodlamanıza yarar theta healing. tek başına yeterli olmadığı yerlerde, kuantum terapisi, aile dizimi gibi ek yöntemlerden yararlanılabilir. bu yeni kodlama sayesinde bir türlü yolunda gitmediğini düşündüğünüz işleriniz düzelebilir ya da 5 yaşında beri kullandığınız alerji ilacınızı bırakabilirsiniz. temelde olay zihin yapınızı değiştirmek, olayları ele alış biçiminiz ve bakış açınızı düzeltmektir. 2 sene sonra adını duymayacak yazarlara da selam olsun; biraz geçmiş toplumları araştırsın bu iş nerelere dayanıyor fln.