şükela:  tümü | bugün
 • uzunca bir suredir dunya capinda rm 1v1 no. 1 seviyesinde olan age of empires ii the conquerors oyuncusu.

  tipki bir michael phelps, bir usain bolt'a yakistirildigi gibi bu mevzu icin evrildigi kanaati olusturmus durumda.

  harita, rm, dm farketmeksizin galip gelebilen, oyunu bit seviyesinde cozumlemis ve yalayip yutmus bir android.

  http://www.twitch.tv/tyrant_theviper

  https://www.youtube.com/user/theviperaoc
 • gelmis gecmis en iyi oyuncu olduguna inandigim muthis yetenek.
 • theviper trolls diye bir seri başlatmış.

  https://www.youtube.com/watch?v=spf7_zzj28m

  "i'm new" diyince elemanın biri clearly dedi koptum bildiğin.
 • daut’un makro yönetim yeteneğine, alışılmadık hamleleri çok basitmiş gibi uygulamasına, tüm trollüklerine hasta olsam da bu adam oyunun tartışmasız en iyisi. çok konsantre oynuyor ve sıfıra yakın hata yapıyor. panik yaptığı oyun yok denecek kadar az ve her zaman uygulayabileceği bir çıkış planı oluşturabiliyor. youtube kanalından yaptığı oyun yayınları da bir o kadar kaliteli. eskiden daut sempatim yüzünden kendisini sevmezdim ancak itiraf edeyim, hastasıyız.
 • kafasının nasıl çalıştığını anlayamadığım age of empires 2 üstadı.
  geçen öylesine geçmişe gideyim dedim youtube'de eycofcukanalından bir oyununu izledim, lise boyunca age of'ta pro olduğumu düşünen ben, noob olduğumu gördüm.
  yukarıdaki yazarın söylediklerine aynen katılmakta beraber, bir seçim üzerinde 3-4 sn den fazla durmaması da ayrı bir şey, evet var böyle oyuncular da. oynarken ki rahatlığı, muhabbeti, çıkmazlarda akılcı ve müthiş çözümler üretmesi hayret verici. kendisi oyunda x-men in quicksilver'ı resmen.
 • arch_koven'in oyunu bırakması ardından oyununu izlerken en çok keyif aldığım oyuncu uzun süredir viper. aoe'de dönem dönem farklı oyuncular çıktı, hepsinin farklı bir oyun tarzı ve stratejisi vardı ama viper gerçekten tuhaf bir oyuncu. bu adamları izlerken kendinizi noob hissetmeniz normal çünkü bu adamlarda akıl almaz bir micro var. adamlar neredeyse mouse kullanmadan oynuyorlar oyunu ve aynı anda 3 farklı bölgedeki savaşı idare edip köylüleri de yönetebiliyorlar. viper'ın bir videosu vardı, adam 3 vs 1 arabia oynuyor. karşısındaki adamlar seni beni haşat edecek seviyede, yani gayet iyi sayılabilecek oyuncular.

  adamlara bir yandan ayrı ayrı saldırıp rahatsız ediyor, bir yandan kendi base'i etrafında defans yapıyor. daha sonrasında asker sayısı artınca gidip tek hepsini sıradan bitirmeye başlıyor. adamları izlerken oyun çok basitmiş gibi geliyor insana ama öyle bir şey yok tabi. bu adamlar yıllarını bu işe adamış, oyundaki her türlü stratejiye karşı saliselik kararlarla counter strateji geliştirebilen adamlar. adamı izliyorsun mesela, başkasının şehrine dalıyor kafalama. ya böyle bir savaşta sonrası gg verir, ne yapıyor bu adam diye bakıyorsun. izlerken bile nerede farketmeyeceğin şekilde arkaya castle koymuş, açık bir nokta yakalamış ordan adamın bütün gold kaynaklarını kesmiş mesela.

  normalde kuzey avrupa oyuncuları fps oyunlarında çok başarılı olur. böyle micro başarısı gerektiren oyunlar asyalıların uzmanlık alanıdır ama viper'ın bayadır yanına yaklaşabilen yok. bu arada age of'a tekrar sardığımdan açıp twitch yayınlarını izliyorum. yayınları baya keyifli oluyor, şuanki yayınında age of empires definitive edition closed beta'yı deniyor.

  kendisinin twitch kanalı bu, akıllanmaz bir aoe hastasıysanız denk gelince izleyin :

  https://www.twitch.tv/tyrant_theviper
 • (bkz: goat)