şükela:  tümü | bugün
 • numantian games tarafından hazırlanan, aralik 2017 içinde early access olarak steam'den satın alabileceğimiz, steampunk bir evrende geçen, rts * oyun. adından da anlaşılabileceği gibi, onbinlerce zombiye karşı yaşama mücadelesi verdiğimiz eğlencelik bir oyun bizleri bekliyor. youtube'dan oyun içi videolarını izlediğim beta versiyonu dahi ağız sulandırıyor. takip etmenizi öneririm.

  buraya trailerini de bırakayım:
  they are billions

  ilk izlenimler:
  steam'de early access 12 aralık 2017 olarak gözüküyor. dayanamayıp, orijinal oyunu satın almadan önce kırılmış halini indirdim. 2018'in en iyi rts oyunlarından olmaya kesinlikle aday. zamanın nasıl geçtiğini anlamadan 4-5 saat sizi ekran başında tutabiliyor. oyun oynamadığım sürede de, kendimi sürekli stratejik plan yapar halde buluyorum. ilerleyen günlerde oyun hakkında daha çok fikir sahibi olunca burayı editlerim. kesinlikle tavsiye ediyorum.

  edit 19.12.2017:
  internetten bulabildiğim kadarıyla, oyunu betasından beri oynayan en becerikli oyuncu aznelite123 mahlası ile youtube'da videoları yayınlayan çekik gözlü bir ergen kardeşimiz. bir süre sonra adamı sevmeye bile başlıyorsunuz, hemen önyargılı olup buraya yorumları döşemeden önce bir kaç oyun içi videosunu izleyin mutlaka. ha bu arada, her oyun en az 3 saat sürüyor ve inanılmaz keyifli. ahan da son videosunun linki: aznelite123 plays "they are billions"
 • uzun süredir gelmeyen ve beklenen zorlu bir strateji oyunu geliyor gibi görünüyor. oyun erken erişimde aşağıdaki adresten alınabiliyor ancak steam'e 31tl'den geleceğini farz edersek fiyatı biraz pahalı.
  http://www.numantiangames.com/…t-they-are-billions/

  adından da anlaşıldığı gibi kalabalık bir zombi ordusu var. kalabalık olarak geldiklerinde bilgisayarları zorladığını gördüm. umarım oyun çıktığında bunu biraz da olsa azaltabilirler.

  steampunk havası ve grafikleri oldukça kasvetli, bu benim çok hoşuma giden bir diğer detay.

  keşke birlikte oynanmayı destekleseydi. aynı haritada arkadaşlarınla hayatta kalma, kaynak paylaşma ve askeri yardım oldukça keyifli olabilirdi.

  kaldı 7 gün beklemedeyim, alacağım.
 • pazar günümü yemiş oyundur. bakın çok sağlam sinirleriniz yoksa bir bu oyunu bir de darkest dungeon'ı oynamaya kalkışmayın. 4 saatte inşa ettiğiniz koloniniz oyunun son günü yok olunca monitöre kafa atmak istiyorsunuz. save yok, ironman gibi düşünün, sadece oyundan çıkacağınız zaman save edebiliyorsunuz.

  ve şunu unutmayın, oyunun içinde belirli günler gelen horde'lar devede kulak. sona doğru gelen horde %20 zorluk seviyesinde bile gerçekten billions. amk ben onların, çok ayıp ediyorlar.
 • early access bir oyun için fazla bugı olmayan bir oyun. korkunç bağımlılık yaptı, ilk 2 günde 11 saat hiç kalkmadan oynamışım. henüz başarı sağlamış değilim ama baya zevk alıyorum.
 • rts kafasinda ama bir o kadar da tower defence olan zombi savunma oyunu.

  malum yerlerden edinip tek oturuşta yaklaşık 10 saat oynayınca gidip steam den satın aldım çünkü böyle oyunlar gerçek desteği hak ediyor.

  --- spoiler ---

  oyunun basında agresif genişleme gerçekten güzel ödül veriyor ama herşeyden önemlisi sniper en can alıcı ünite (late de thanatos) sniperlari 7 li gruplar halinde map e salın ve izleyin şenliği
  --- spoiler ---
 • yaklaşık 1 aydın oynadığım.bugün oynamamla beraber 3.haritayı da tamamladım ve kendi izlenimleri anlatmak ve birkaç naçizane tavsiye vermek isterim.öncelikle yukarıda diğer yazarların da belirttiği gibi oyunu oynarken nasıl vaktin geçtiğini anlamayabilirsiniz ve birkaç gece işe veya okula uykusuz gitmenize sebep olabilir.oyunda hala daha çok ufak buglar ve son wavede bilgisayarın hangi özelliklerden olduğundan bağımsız(twitch yayıncılarında bile oyunun nasıl kastığını görebilirsiniz)kasması dışında çok bir sıkıntısını görmedim.ek olarak bu oyun daha early accessde ve bunların çözüleceğine inanıyorum.oyunun oynanış kısmı ile ilgili olan kısma gelirsek benim şahsi tavsiyem 4.map dışında biraz agresif oynamanız ve 3. veya 4. wave’e kadar defansif kuleler kurmamanız.biraz daha açıklamak gerekirse başlangıçta yapacağınız 8-12 arası sniper ile ilk wave’i çok rahat tutabilirsiniz(ranger ile gelen wave’i peşinden sürükleyerek sniperların sadece atış talimi gibi öldürmeleri sizin işinize yarar).bundan sonra sniper basmaya devam edip sürekli gelirinizi arttırmaya çalışın ve haritadaki her girişi koruyabilecek kadar ve ekstra 20 tane sniperınız varsa 20 tane ile haritayı temizlemeye çalışın.çünkü son wave’de bürün haritadaki zombiler size saldırmaya çalışacak.ortalama bir süre söylemek gerekirse waveler için(ben genelde 100 günlükte oynadım) 12.gün-22.gün-34.gün -45.gün gibi.onun dışında en büyük probleminiz enerji ve et olacak.hala daha kararsız olduğum ve haritadan haritaya değiştiğini düşündüğüm power plant/mill ikilemini size bırakıyorum.geldik oyunun en can alıcı kısmına.ortalama 45.-50.günden itibaren thanatos yapmaya başlamanız lazım(engineering center kurmanız gerekiyor thanatos basabilmek için) ve kurduğunuz ülkenin büyüklüğüne göre 50 veya daha fazla thanatos size çok rahat yeter.aklıma şuanlık gelenler bunlar ileriki zamanlarda değişiklik olursa ekleme yaparım.
 • yukarida bahsedildigi gibi daha tam surumu cikmamis olmasina ragmen saatlerin nasil gectigini anlamadigim oyun.

  lan 2.haritayi gecemedim daha aglicam yemin ediyorum.
 • numantian games tarafından geliştirilen gerçek zamanlı zombi ataklarına karşı hayatta kalmaya çalıştığınız video oyunu.

  şuanlık 4 farklı haritaya sahip olması oyun süresini ne kadar kısıtlasa da oyunun zorluğundan dolayı tekrar oynanabirliği fazlasıyla yüksek olan oyun.
 • game name: metrobüs
  save name: boş yer var görüyorum
  save name 2: biraz ilerleyebilir miyiz
  save name 3: daha ne kadar sıkışabiliriz

  game name: mesleklisesi
  save name: sıraya geçin evladım
  save name 2: itişmeyin
  save name 3: hayvanoğluhayvanlar
  save name 4: hocam salın da bi geçeyim artık
 • 4. map e kdr 30 kisilik askerlerle rahat temizlenen maplere sahip oyun. 4 e kadar ben de gelmedim bilemeyecegim. acik bi bolge birakirsaniz bir tane wandere base inizi paramparca eder dikkatli olunuz.