• 4. map e kdr 30 kisilik askerlerle rahat temizlenen maplere sahip oyun. 4 e kadar ben de gelmedim bilemeyecegim. acik bi bolge birakirsaniz bir tane wandere base inizi paramparca eder dikkatli olunuz.
  • güzel oyun.
    hem tower defense hem de age of tadında ortaya karışık olmuş.
    hayatta kalma, strateji, kolonizasyon ve zombileri iyi harmanlamışlar.
    zaman geçirmek için bire bir. 8/10
  • bir süredir bütün üssümün etrafı taş duvarla ve taretlerle çevrili olmasına rağmen 50'nci gün civarında aniden evlerin olduğu yerde zombi istilası başlar oldu. bütün savunmayı çeperlere yığmışken elbette bu saldırıdan sağ çıkmak mümkün olmuyor. kaç saatlik dantel gibi ördüğünüz üssünüzü bir anda hülooooğ diye bağırıp beyin yiyen zombiler basıyor.

bu bir bug mı, yoksa bu şerefsiz zombiler toprağı alttan kazarak gelmeye mi başladılar artık nedir anlamadım ki. bir haftadır oyuna elim gitmiyor bu saçma durum yüzünden.
  • en ufak dikkatsizlikte bütün emekleri heba eden survival tarzı oyun.

güzel bir base yaptım, 3 tarafını duvarla çevirdim. güney tarafını da kapatmak için odun beklerken bir de baktım ki bir tane zombi gelmiş binamı yıkmış. o binadakiler zombi olmuş, onlar da başka binalara saldırıyor. noluyor lan falan derken bir anda çoğaldılar, çoğaldılar... baştan başladım.
  • saatlerce ugrasip hafife aldigim bir zombi dalgasi sonucu yine yenildigim hem kafa yoran hem de zevk veren oyun. oyunu kaydedememeyi kim dusunduyse tebrik ederim. bu sayede gerilim zirve yapiyor cunku yapilacak bir hatanin bir yanlis hesaplamanin geri donusu yok.

bu arada bunu begenen bunu da begenir: frostpunk. o da steampunk, kiyamet ve sehir olarak hayatta kalma temali. zombilerle degil de sogukla bogusuyorsunuz.
  • gunlerce ugrastiktan sonra nihayet ilk haritasini gecmeyi basardigim oyun.

birkac kez son dalgada yenildikten sonra anladim ki savunmaki olay kesinlikle askerler degil. thanatos disinda hic bir askerin ahim sahim bir katkisi yok (belki titan ise yarar ama asiri pahali). olay tamamen harpy ve venomlari durdurmak. executor kuleleri ve duvarlar da tek baslarina bu ikisi icin yeterli degil. harpyler duvarlarin ustunden ziplayip sehre sizabiliyor. venomlar da kuleleri uzaktan etkisiz hale getiriyor. peki o zaman ne yapmak lazim?

dikenli tel. evet isin puf noktasi dikenli telmis. harpyler en ondeki duvari asip esas duvarlara gelemeden bu tellere takilip yavasliyor hatta oluyor. bu sirada da menzili uzun olan executor'lar isi bitiriyor. venomlar keza ayni.

yalniz isin ikinci puf noktasi da kule ve askerlere 'en guclu zombiyiyi hedef alma' emrini vermek. yoksa arada kaynayip yine savunmayi asabiliyorlar. ama ilk olarak bu harpy ve venomlari hedef alirsak digerleri zaten duvarda takili kaliyor.
  • önce sniper ordusu yaratıp haritayı temizleyebildiğiniz kadar temizleyin. harpyler ve venomlar için kuleler yapıp içine tecrübeli sniperleri yerleştirin ve bunlara “önce güçlü ünitelere saldır” emri verin. dış duvarlar çift sıra olmalı, arada 1-2 boşluk bırakıp bu boşlukları tel örgülerle doldurun. hemen arkadaki ikinci sıra duvar da çift sıra olmalı. bu duvardan 1-2 boşluk bırakıp beton kule ve içlerine 4 sniper koyun. kuleleri sadece saldırıların geldiği noktalara 2şer adet koymanız yeterli. kuleler arasına kalan sniperları yerleştirin. ayrıca basabildiğiniz kadar thanatos basıp kulelerin arasına serpiştirin. saldırı alan her bölge için 10 thanatos yeter de artar bile.

executer kuleleri ise arada boş bulduğunuz her yere koyup en güçlüye saldır emri verin.

saldırı hatlarının birleşmesine müsaade etmezseniz (haritayı açabildiğiniz kadar açıp, dış duvarı harita sınırına koyarak) her zorluğu atlatırsınız.

good hunting
  • save game yokmuş. peh. madem save game yok ben de kendi autosave scriptimi yazdım.

long live python.

biraz hile gibi oldu ama ne yapalım başka türlü geçemiyorum
  • 18 haziran 2019 tarihi ile erken erişim statüsünden çıkıp resmi olarak yayınlanmış oyundur.

campaign kısmını oynamayı iple çekiyorum. artık para getirmiyor diye gerçek zamanlı strateji oyunu yapılmayan, fortnite gibi 70 iq ile oynanabilen oyunların hüküm sürdüğü bir dönemde they are billions çölde bir vahadır. sevin onu.
  • saatlerdir oynuyorum campaing'de 3. haritaya yeni geçtim. ne biçim oyun lan bu. bu salak zombiler bir yerden mutlaka giriyor benim base'e kafayı yiyeyecem. zaten her seferinde en baştan basliyorsun. zorluk derecesini indirecem artık yapacak bir şey yok. çok zaman alan oyun.
hesabın var mı? giriş yap