şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fdj-bigmat adına yarışan 1990 doğumlu fransız bisikletçi.
 • 1990 doğumlu fransız bisikletçi, iyi bir tırmanışçı olduğunu 2012 tour de france'ın 8. etabında yaptığı atakla bir kez daha kanıtladı. kariyerinde türkiye bisiklet turu üçüncülüğü olduğunu da belirtmek gerek.
 • tour de france 2013'e fdj takımının lideri olarak giden 23 yaşındaki fransız bisikletçi. geçen sene genel klasmanda 10. olup 23 yaş altındaki birinin 1947'den beri yakalayamadığı bir başarı elde etmişti. geçen seneki turda turist gibi olduğunu ancak bu sene pireneler haricinde etaplara iyi çalıştığını ve işini şansa bırakmadığını çünkü takımının lideri olduğu söylemiş. fransızların onun için bu kadar umut beslemesi sürpriz değil.

  tur için yorum yapacak olursak ilk hedefi genel klasman ama beyaz mayonun gc sırasına bağlı olduğunu söylüyor yani bir bakıma beyaz mayo için de yarışacak. beyaz mayo için iki büyük rakibi var: amerikalıların çok umutlandığı hatta sarı mayo için froome ve contador'a rakip olabileceğini düşündüğü tejay van garderen ve bu sene adeta uçmuş olan, turun ilk kısmını sarı mayoyla geçmek istediğini söyleyen peter sagan.

  işi çok zor gözükse de tırmanışçı olan pinot'un en büyük şansı bence 100. yılındaki turun tırmanışları ve efsanevi zirve finişleri. bu açıdan gözler üzerinde olacak.
 • tour de france 2014'te, hem beyaz mayoyu kazanıp, hem de genel klasmanda 3. olarak kürsüye çıkmayı da başaran fdj.fr takımının 24 yaşındaki fransız bisikletçisi.
 • gelecegin en onemli tdf sampiyon adaylarindan biri. ıki ihtiyaci biraz daha kendini gelistirmesi ve iyi domestikler.
 • bu senenin en talihsiz sporcularından olabilir,yarış içerisinde başına gelmeyen kalmadı oldukça iyi başlamıştı aslında etaplara hedefi de ulaşılamaz şeyler değildi ancak her şey yolunda gitmeyebiliyor bazen. 4 etapta yine yaşadığı aksaklıklardan dolayı hıncını bisikletinden çıkarıp fırlattığı bile oldu. ancak biraz daha psikolojik olarak hazırlaması lazım kendini böyle durumlara tdf ve diğer büyük yarışlarda iyi dereceler almak için mental hazırlık oldukça önemlidir,sakin kalıp doğru karara odaklanmayı öğrenmeli.
 • derhal prime bir takıma gitmesi gereken yarışçı. fdj'den daha iyisini hakediyor. belki bir gün bir fransız tour'u kazanacak (yine de benim favorim julian alaphilippe) ama bir fransız takımı ile kazanmanız çok güç. bu seneki domestik perormansı fecaat olan fransız gc yarışçısının ismi.
 • an itibarıyla tour of the alps'in 42. edisyonunun şampiyonu olan groupama–fdj'nin 27 yaşındaki fransız bisikletçisi.

  geçen sene 7 sn farkla geraint thomas'ın ardından 2. sırada kalmıştı. bu sene 15 sn farkla domenico pozzovivo'nun önünde şampiyonluğu aldı.

  ilk 4, 16 sn farkla ayrıldı. giro d'italia 2018 keyifli geçecek.
 • team sky yolunda olduğu iddia edilen 27* yaşında fransız bisikletçi.

  https://twitter.com/…ozan/status/994883670044495879
 • milano torino'nun 99. edisyonunun şampiyonu olan 28 yaşındaki fransız bisikletçi. zorlu superga tırmanışında, etabın bitimine 1.3 km kala takım arkadaşı gaudu, miguel angel lopez'i istemeden düşürdü. o sırada pinot, fırsattan istifade ederek atağa başladı. valverde takip etmeye çalıştı ama gücü yetmedi. düşen miguel angel lopez, uçarak peşine düştü ama yetişemedi ve pinot yarışı kazanmayı başardı.

  https://pbs.twimg.com/media/dpj28coxgaao5vm.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/dpj6q2hwwaa0sut.jpg
  https://twitter.com/…uez/status/1050033007283843072

  takım arkadaşı david gaudu sayesinde kazanmış olabilir diyebiliriz. david gaudu, kendi doğum gününde pinot'ya büyük bir armağan verdi.

  genel klasman
  1 thibaut pinot (fra) groupama-fdj 04:43:36
  2 miguel angel lopez (col) astana pro team 00:00:10
  3 alejandro valverde (spa) movistar team 00:00:28
  4 mattia cattaneo (ıta) androni giocattoli-sidermec 00:00:36
  5 sébastien reichenbach (swi) groupama-fdj 00:00:38
  6 wilco kelderman (ned) team sunweb
  7 domenico pozzovivo (ıta) bahrain-merida 00:00:41
  8 jakob fuglsang (den) astana pro team
  9 fabio aru (ıta) uae team emirates 00:00:43
  10 egan bernal (col) team sky 00:00:45