1. notaları ağaçsı amber, zambak yasemini (aslında zambağın ingilizcesi lilydir fakat burada "sambac" olarak geçmektedir, "sambac jasmine" denilen çiçeğin, parfümde ilk defa kullanıldığı söylenmektedir.) ve solar çiçeğinden oluşan yeni parfüm. şişenin gerçek ametist taşı olduğu söylense de, resmi sitede geçen "gerçek taş", ve "ametist renkli" kalıpları beni şüpheye düşürmüştür. yine de değerli bir şişesi olduğu kesindir, buyüzden, angelda olduğu gibi, parfümün refillini de satma yoluna gidilmiştir. henüz ülkemize gelmemiş olan fakat bir örneğini görme şansına eriştiğim küçücük ve çok şık bir tütsülüğü vardır. ametistin üzerine kaplanmış olan altın rengi maddenin üzerine, parfümün isminin antik yazı karakterleri şeklinde delikler açılmıştır ve o deliklerden parfüm odaya yayılmaktadır. piyasada birkaç günlük olduğu için çok hoş gelse de, ilerde bütün caddelerin bundan kokması ihtimali gözönüne alınmalıdır.
  2. ek olarak vanilya, çimen ve portakal çiçeği notaları da olduğunu belirteyim. iki kez denediğim , oldukça da kalıcı olan bu parfüm ilginç olarak bana anna sui'yi hatırlattı ki ortak notaları da yok bildiğim kadarıyla. anna sui'yi beğenmez iken alien'i beğenmiş olmamı herhalde denediğim zamanlardaki ruh hali farklılığına bağlamalıyım, ilginç bir dünya bu parfüm dünyası vesselam.
  3. içinde mutluluk veen ametist taşı var diyolar . ben taş alkolde nasıl erıyor hala duşunmekdeyim. kokusu başa ağrı verıyor şişesi bi acayip ismide guzel değil. olmamış theiry mugler. hadi bakalım uğraş biraz daha
  4. bence güzel olmuş..angel'i seven bunu da sever. sadece angel kadar ben burdayim diye bagirmiyor, iddiali degil belki de... ..gizemli kokulardan derim..sürdükce, kokladikca keşfedilenlerden...tavsiye olunur..
  5. yaptığım derin araştırmalar ve incelemeler sonucunda ''bence'' bak tekrar ediyorum "bence" şu anda dünyanın en iyi kadın parfümü...
  6. çok güzel parfüm. sürdüğünde sürekli kendini koklayasın gelir.
    kış geceleri kullanım için daha uygundur. beyaz tenli kadına daha çok yakışır.
    şişesi ayrı güzeldir.
  7. onlarca parfüm denedim , hatta thierry mugler in en meşhur parfümü angel ı bile kullanıyorum , ama ben böyle tatlı böyle ferah bi koku kullanmadım . öyle ki kendi kendimi öpesim geliyor eheuhee.
    bu arada angel gibi baskın değildir çünkü eau de toiletteler her zaman eau de parfumlere göre daha az kalıcıdır. bundan dolayıdır ki alien günlük kullanım için mükemmeldir.
    öte yandan her kokunun her tende aynı güzellikte kokmuyor oluşu da ayrı bir gerçektir.

bu arada şişesi daha yumuşak ve feminen hatlara sahip olabilirdi sanki; kokuya daha uygun olacak şekilde . bu garip şekli ismi sayesinde aldığını düşünüyorum .
    http://www.parfumuri4u.com/…ler-alien-90ml-dama.jpg
  8. angel gibi ben burdayım diye bağırmıyor ama gayet kalıcı ve farklı bir koku. kutunun içinde, şişesinden ısrarla precious stone diye bahsediliyor, yani ametist olduğu bir efsane sanırım, zaten o tuhaf uzaylı dizaynıyla diğer parfüm şişelerinin arasında eğreti duruyor, model oyuncak gibi.
  9. ilk koklayışta değil, 1-2 kullanıştan sonra aşık oldum bu parfüme. biraz ağır ama kararında kullanılırsa inanılmaz güzel kokuyor. bu aralar alien'la ve marc jacobs'ın lola'sıyla büyük aşk yaşıyorum. ama alien çok daha güzel, her koklayışta mutluluk veriyor adeta. kış için daha uygun. (yazı l'eau par kenzo ile geçirdim, bitse de kurtulsam diye bekliyorum. 15 dakika içinde yok oluyor.)

şişesi pek şahane. yeniden doldurulabilir olması da çok büyük bir artı.

bunların yanı sıra, yine bir thierry mugler parfümü olan womanity ile isim değiştirse daha uygun olur bence. womanity çok acayip bir parfüm. bana son derece cinsiyetsiz geliyor. bir erkek kullansa garip kaçmaz. o yüzden cinsiyetsiz "alien" ismini ona daha çok yakıştırıyorum. alien ise kadınsı, zengin ve ilginç bir koku. womanity ismi ona daha çok yakışırmış o yüzden.

deneyip beğenmeyeni de çok iyi anlarım. parfüm çok kişisel bir şey neticede. ben de coco mademoiselle'e tahammül edemiyorum mesela...

thierry mugler alien hakkında bilgi verin