şükela:  tümü | bugün
  • avrupa’nın en karanlık dönemlerinden birini konu almış. çok da başarılı işlemişler. flamanca olması ve oyunculukların çok da iyi olmamasına rağmen oldukça akıcı bir dizi. başka dilde robin hood.
  • savaş sonrası evine dönen jan de lichte adlı askerin ezilenlerin hakkını almak için aristokrasiye karşı başlattığı isyanı konu alan ve 18. yüzyıl belçika’sında geçen dizi.

ızlenecekler listesine ekledik. izledikten sonra editleriz artık.
  • oyunculuklar çok iyi. avrupanın o karanlık zamanını iyi de anlatıyor fakat genel olarak ağır ilerliyor gibi geldi bana. zaman zaman başladık madem bitirelim hissiyatı oluşmadı değil.
    to do list inizi epey temizlediyseniz ve boş vaktiniz varsa izleyin derim.
  • robin hood gibi bir hikayesi olan fena sayılamayacak bir dizi. jan de lichte insanın aklında kalacak bir karakter. fakat çok fazla şiddet var.
  • bünyeme ilaç gibi gelen dizidir. çok şaşalı değil ama etkileyici bir havası var. kendine çeken ayrı bir gizemi de var ayrıca.
  • senaryo ve oyunculuklar müthiş. çok kaliteli bir yapım. bi solukta izledim sezonu.
  • an itibariyle izlemeye başladığım netflix dizisi. tüm sezonu izledikten sonra editleyeceğim.
  • netflix'in güzel işlerinden biri daha.

--- spoiler ---
    din sömürüsü, adalet arayışı, zalim yönetim, ezilen toplum, burjuva düzeni... ne ararsanız var.
    --- spoiler ---