şükela:  tümü | bugün
  • özellikle batılı genç kızlar arasında yükselen bir obsesyon.

hakkında yazılmış birkaç eleştiri yazısı şuradan veya şuradan okunabilir.

tipik modellere/şöhretlere özenme durumları. üzüntü verici tabii.
  • tumblr'da çok uzun süredir gündemdedir.
  • bir zamanlar beni anoreksiyaya sürükleyen pro-ana.
  • ayakları birleştirdiğinde üst bacakların arasında kalan boşluktur. ince bacaklı olmanın göstergesidir. son dönemde bu boşluğa sahip olmak kızların yeni hayali.
  • ben de bu iğrençliğin adı ne ola ki düşünüp duruyodum ki bir adı olmasını bile ihtimal dahilinde düşünmüyordum açıkçası.
    iyi olmuş bir isim verdikleri. böylece biz de zayıflık uğruna mıdır başka saçma sapan moda akımlarından sebep midir ne sikimden kaynaklanıyosa öğrenmiş olduk bu estetik fecaatin adını.

bir insanın zayıf olması, bacaklarını birleştirdiğinde ortada kalan boşluğun çok olması ebette doğaldır, eleştirilebilir de değildir. ancak bunu bir estetik mucizesi olarak itelemeye çalıştıklarında, mankenlerin v.s. bu özelliklte olmasının matah bir haltmış gibi sunulması/itelenmesi söz konusu olduğunda orada bi duracaksın arkadaşım.

nasıl ki orta ve üstü boydaki göğüslerin arasındaki boşluk çekici değilse, iki bacak birleştiğinde aradaki boşluk ve paranteze benzeyen açıdaki bacak içleri de çekici değil, aksine iticidir.
    o yüzden bi siktirin gidin diyorum bunu güzel ve estetik bir şeymiş gibi satmaya çalışanlara.
  • sahip olmak için zayıf olmaktan çok geniş pelvis gerektiren şey. tamam, bacakların arasında boşluk olması tatlı duruyor olabilir ama, çok zayıf değilseniz kalça ölçünüze 6-7cm ekliyor bence.

kalça kemiğiniz genişse ama üst bacaklarınız kalınsa bacaklarınızı incelterek sahip olabilirsiniz, ama zaten zayıfsanız ve yoksa boşuna uğrasmayın olmayacaksa olmuyor.

zayıflıkla alakası yok bakınızı:
    http://www.isthisitmodelsreview.com/…er-2012-19.jpg
    http://2.bp.blogspot.com/…wgcck_y8g/s640/00140m.jpg
  • top modellerde iyi duruyor, dogru olabilir. zaten moda dunyası baska bir dunya. o kadınlar populasyonun %0.01 yani ya uzaylı gibiler ya da tanrıcalar. kadınlar cıkıp yuruyor, ayrık bacaklarıyla guzel guzel salınıyorlar podyumda. iyi ne hos.

peki ya sokaktaki kadınlar icin bu gecerli mi? biz boyle bacaklarının arasinda 2 km mesafe olan hatunlara "is* ustunden yeni kalkmis" derdik.* aman vucudunuzu sevin yahu! "bacak aramı ayiracagim" diye bi moda akımı mı olur ya?!? bir sonraki akım ne, mesela: kucuk ayaklar mi? o zaman ne yapacaklar, ayaklarını dar kalıplara sokup numarayı mı kucultmeye calisacaklar? bu da resmen ayni tarz bir zırva.
  • buna sahip olan kadinlarin (28 kg'a dusmus anoreksikler disinda) genis pelvise sahip oldugu varsayimini yaparsak,
    normal dogum icin pelvis genisliginin onemli oldugunu goz onunde bulundurur ve uzun boylularin daha rahat normal dogum yapabildiklerini dusunursek,

uzun boylu ve thigh gap'i olan kadinlarin normal dogum yapma ihtimalleri yuksek diyebiliriz gibime geliyor, sanki..
  • eskiden buyuk popo kotu bir sey olarak gozukurken, suan buyuk popo tapilasi bir sey oldu. eskiden bacaklar arasindaki bosluk carpik bacak olarak gorulurken, suan bir thigh gap'tir gidiyor... yillar gectikce begenilmeyen, begenilir oluyor. mesela yillar sonra kadinlardaki bel cukurunun olmamasi sevilen bir sey olabilir bu hesaba gore...

tanim: ust bacaklar arasindaki boslugun ingilizce adi.
  • basenlerinizin arası ayrık mı olsun istiyorsunuz? buyrun efendim sizin icin bir urun gelistirmisler:

http://www.refinery29.com/…gh-gap-jeans-funny-video