şükela:  tümü | bugün
  • verdigi röportajindaki irkci tutumu nedeniyle bundesbank'dan aldigi ayar sonucu kosa kosa özür dileyen, ve fakat yahudi soykiriminin ruhunu yasatmak isteyen tavrinin devam etmesi beklenilen eski spd bakani.

ha bir de soguklarda gaz fiyatlarindan sikayet eden berlinlilere kalin kazak giymelerini önermisti vakti zamaninda.

(bkz: marie antoinette)
  • tekrar aciklama yapan irkci alman insan.
    kendisi demis ki, almanya'ya turkiye'den, orta dogu ve afrikadan gelen gocmenler yuzunden almanya'nin genel iq seviyesi dusuyormus. cunku bu ulkelerden hep aptal gocmenler geliyormus ve bu aptal gocmenler cok cocuk yaptiklari ve iq %80 oraninda anne ve babadan gectigi icin orta vadede almanya'nin iq ortalamasi dusecekmis efendim.
    ulkeye girecek gocmenlere iq testi yapalim o zaman bay sarrazin ve ulkede yasayan "gercek" almanlara da. belli iq seviyesinin altina dusen herkes etnik kokenine bakilmadan ulkeyi terk etsin ama dikkat edin, sonra almanya'yi terk etmek zorunda kalanlar arasina girmeyin zira yaptiginiz aciklamalara bakilirsa, gocmenlerle beraber almanya'da iq seviyesini dusuren gruba dahilsiniz.
    (bkz: almanlarin zeka seviyesi)
  • adamın soyadında aslında bir sarazen çağrışımı mevcut sanki soyadı zamanla sarazen' den sarrazin' e doğru evrilmiş gibi duruyor. eğer ki bu adamın kökeni kötülediği göçmenlere dayanıyorsa ki burda göçmenden kastım araplar yada müslüman kökenli insanlardır, o zaman bay sarrazin ne yapacak onu çok merak etmekteyim.

(bkz: sarazen)
  • türk ve arap kökenli göcmenlerin almanya'ya neden zarar verdigini anlatan neo-kavgam tadinda bir kitap yayinlamis sahis. bir zamanlar ismi lazim olmayan bir tanesi de yahudiler niye bu ülkeye zararli diye bir kitap cikarmisti. az önce kitabin amazon.de de 5 yildiz ile okurlar tarafindan degerlendirildigini gördüm ve midem bulandi. isin komik tarafi italyani, yugoslavi, bulgari hepsi iyi göcmen. türk ve araplar kaka göcmen diye ayirim yapmasi. sonra ben irkci degilim diyor.

kitabinin ismi deutschland schafft sich ab (almanya kendini fesh/yok ediyor)
  • kitabini basina bugün necla kelek tanitacak (bkz: #20167842)
  • bambaskaymis bu adam. (bkz: araplar hızlı çoğalıyor toplum aptallaşıyor)

baslik araplar diye acilmis ama kastettigi aslinda göcmenler. göcmenlerin hepsi de degil: turkler, araplar, ortadogu/yakindogu ve afrika'dan gelenler. [almanca link ]

onu da söyle acikliyor kendisi:

1- göcmenler alman toplumuna entegre olamiyor, egitim konusunda basarisizlar.
    2- alman toplumu yaslanirken, göcmenler hizla cogaliyor, ileride torunlarimin, onlarin cocuklarinin müslümanlasmasini istemiyorum. alman toplumun yok olmasini istemiyorum. toplumda dengesiz bir cogalma ve buna bagli olarak dengesiz bir zeka orani olacak. aptal insanlar cogaliyor ve toplumumuz aptal bir toplum olacak.

bu "egitim" ile ilgili olan kismi böyle. ama bununla da kalmiyor, bir de genetigi katiyor isin icine:

--- spoiler ---
    einwanderer bekämen auch mehr kinder als deutsche. es gebe „eine unterschiedliche vermehrung von bevölkerungsgruppen mit unterschiedlicher intelligenz“, sagte sarrazin. intelligenz werde von eltern an kinder weitergegeben, der erbanteil liege bei fast 80 prozent.
    --- spoiler ---

zeka * %80 oraninda ebeveynden cocuga gecer diyor.. simdi ben iyi niyetli bir insan olaraktan 'nedir bu genetik olayi' diye düsünürken su geldi aklima:

demek istemekte ki kendisi; egitimle, toplumla bir cocugu sekillendiremezsin. cocugun zekasi "geri" ise -arap, turk vs.. asagi irktan oldugu icin??-, sen onu ne kadar i$lemeye calisirsan calis basarisiz olursun. bunun üzerine eminim arastirmalar falan yapilmistir. amac burada, "alman toplumu" olarak tüm sorumlulugu ve tüm sucu göcmenlerin üzerine atmak. kisacasi "siktirin gidin"

"toplumun aptallasmasi" gibi bir argumanla da ilk defa karsilastigimi itiraf etmeliyim. alamancasi da verdummung.

(bkz: dummkopf)
  • dun aksam alman birinci televizyonu ard'de katildigi programda sicip batirmis sahis. aygül özkan ve fizikci ve televizyon moderatoru bir abimiz ve yesiller partisi es baskani renate künast vardi karsisinda.
    yahudilerin farkli bir geni var seklindeki aciklamasina dair gazeteciler beni yanlis anladi diye kivirmaya calisti sarrazin efendi. madem söyledin adam gibi arkasinda dur degil mi.

bana cok fazla kitap reklami yapiyor gibi geldi. kitabinin gelirini göcmen sorunlari ile ugrasan bir dernege bagislayin dediler madem bu kadar bu sorunla ilgilisiniz ve cözüm ariyorsunuz.
    cevap olarak "siz maasiniz yarisini bagislayin ben de kitap gelirimin yarisini bagislayacagim" dedi. yani baya baya para kazanmak icin bu ise girmis. sorunlara degineyim falan hikaye.
    bol bol polemik, kitap satislari artsin. sarrazin efendi florida'da bir ev alsin kendine. umarim orda da "alman göcmenler salak" diyen bir amerikali grubun saldirisina ugrar.
  • partiden ihraç edilmesi süreci başlatılmış. ancak kendi isteği dışında olduğu için bu sürecin aylar alabileceği söyleniyor. sarrazin, istifa etmesi yönündeki baskıların büyümesi üzerine, "parti tüzüğümü mezara götürürüm de bırakmam" gibi bir açıklama yaptı. spd'den atılacağı ortada. kitabı da (bkz: deutschland schafft sich ab) 15 tane satar diye düşünüyorum. almanya'da siyaset yeniden hareketlenmeye başlayınca sarrazin çılgınlığı da sona erer. ondan bir şekilde kurtulmak mümkün de, necla kelek'le ne yapacağız bilemedim şimdi.
  • insanın kanını donduran okuyucu yorumlarınin dünyanin her yerinden cikabildigini bize göstermis kisidir. yaptigi göcmenlerin zeka seviyesi düsük tarzi aciklamalarin yer aldigi gazetelerin internet sayfalari, "adam hakli beyler", "parti kursa oyum ona", "dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar", "istatistikleri acikliyor sadece" seklinde yorumlarla dolup tasiyor.

sanki biz sizin bu tipteki adamlarin pesinden gittiginizi 65-70 yil önce görmedik demek istiyorum yorumlari yapan almanlara.
  • su anda bulundugu almanya merkez bankasi bundesbank'in yonetim kurulu baskanligindan atilacagi haberleri yogunlasan "kitap" yazari. bir sonraki kitabinin basligi olarak kendisine turks are smelling as dead donkey bulgusunu oneriyorum.

adam isinden atilacagi icin buyuk ihtimalle gizli fasist almanlarin gozunde magdur, zavalli, dusunce suclusu mertebesine ulasacak ve git gide daha fazla "efsane" olaraktan, soylenemeyeni soyleyen kahraman rolunde podyumlarda arz-i endam etmeye devam edecektir.