şükela:  tümü | bugün
 • napoleon hill'in 1937 yilinda basilan ve 20 milyon adet satan, bob proctor'un "basucu kitaim" dedigi kitap. tam ismi "think and grow rich; teaching, for the first time, the famous andrew carnegie formula for money-making, based upon the thirteen proven steps to riches" tir!
 • belki de 1937'de great depression'la senkronize yayınlanması böylesi efsane yapmıştır bu kitabı. kimbilir.
 • geçtiğimiz yıllarda furyası esen secret kitabının yazarının esinlendiği eserdir. şu an başucumda duruyor ve altını çize çize okuyorum. kişisel gelişim kitaplarından biraz daha farklı ama yine de değindiği duygu ve düşünceler açısından pek bir farkı da yok. yine de kesinlikle okunmalı ve feyz alınmalı.
 • 10,40 tl karşılığında d&r'dan edinilebilecek kitaptır.
  sipariş için
 • (bkz: #68438048)
 • zenginlik arzusunu altına çeviren alti adim:
  1. zihninizde arzu ettiğiniz kesin para miktarını belirleyin. sadece,
  “çok para istiyorum” demek yeterli değildir. miktar konusunda kesin olun.
  2. arzu ettiğiniz paranın karşılığında ne verme niyetinde olduğunuza tam olarak karar verin.(hiçbir bedel ödemeden bir şey elde edilemez.)
  3. arzu ettiğiniz parayı elde etmek için kesin bir tarih belirleyin.*
  4. arzunuzu gerçekleştirmek için bir plan ortaya koyun ve ve hazır olsanız da olmasanız da bu planı uygulamaya koymak için hemen harekete geçin.
  5. kazanmaya niyetli olduğunuz para miktarını açıkça belirleyin; bunu kazanmak için bir zaman sınırı koyun; bu para karşılığında ne vermeye niyetli olduğunuzu belirtin; parayı kazanmak için düşündüğünüz planı açıkça tarif edin ve tüm bunları kâğıda dökün.
  6. yazılı ifadenizi günde iki kez okuyun, bir kere yatmadan hemen
  önce ve bir kere de kalktıktan hemen sonra. okudukça halihazırda o paraya sahip olduğunuzu görecek, hissedecek ve inanacaksınız.

  altı adımın sağlamlığını kabul edemeyenler için bu adımlardaki bilgilerin andrew
  carnegie'den alındığını bilmenin yardımı olabilir. andrew carnegie işe bir çelik fabrikasında sıradan bir işçi olarak başlamış, ama kötü başlangıcına rağmen bu prensiplerin kendisine yüz milyon dolardan fazla bir servet getirmesini sağlamayı başarmıştı.
 • bu ve benzeri kitaplarda sır olarak nitelenen dişinizle tırnağınızla kazımadan hayatta hiç bir bok sahibi olamayacağınız. tabi pazarlama harikası olan bu kitap isimlerinin (düşün ve zengin ol, zengin baba yoksul baba, sır v.s) bilinç altımıza sızdırdığı şu: kolay para. işimize de geldiği için ister istemez böyle algılıyoruz. çünkü isimler bunu çağrıştırıyor. sistem diye bahsettiği bunu vaad ediyor gibi geliyor. ama bunları okuduğunuz vakit, aslında, sırrın çalışmadan hiç bir halt sahibi olamayacağın olduğunu anlıyorsunuz. bu gerçeği sırmış gibi satıp köşeyi dönüyorlar. diyor ki, "zenginliği saplantı haline getir."

  yalnız bu noktada şöyle durumlar var:

  -sen zengin olmak hayaliyle, köpek gibi çalışırken, aslında, başka birilerinin zenginliğine zenginlik katıyorsun. dişlinin bir parçası oluyorsun.

  -bir diğeri ise, bu tarz kitaplar zenginliği ve parayı bir araç gibi değil de bir amaç gibi anlatıyorlar. amaca ulaştın diyelim, ya sonrası? o mu sana hükmedecek, sen mi ona? onu kontrol edebilecek, onun esiri olmamanı sağlayacak entelektüel birikim var mı? bunlar hak getire! yeter ki parayı saplantı haline getir.