şükela:  tümü | bugün
  • yeşil dostu, basketbol aşığı, nezaket timsali, tıbbiyeli yazar.

birbirinden değerli entry'leri ile sözlüğe hoşgelmiş. artık kendisiyle bir bira içip bunu kutlamak lazım.
  • basketbol aşığından çok basketbol özürlüsü bence engelle geç ya hiç uğraşma cinsinden bir yazar ki öyle de yaptım.
  • sayesinde sanırım hayatımdaki en çılgın basketbol deneyimlerinden birini yaşadığım adam. muhabbet süper, basketbolu biliyor diyeceğim de adam zaten basketbolcu.

teşekkürü bir borç bilirim.
  • penfriendmişizcesine sayfalarca mesajlar yazdığım badi.

kendisi sayesinde çarşamba günü staj görüşmem var. hayallerime ulaşmama katkı sağladı birazcık. teşekkür olarak almanyadan schokolade getireceğim ona (nussknacker değil!).

bir de çok tesadüflü bir ilişkimiz var. sonu nereye varacak bunun? nummeramı nerden aldınız?
  • yumruklanan lcw çalışanı başlığındaki yazısını gördükten sonra birkaç entrysine baktım. bu yazar gerçekten iyi birisi. dedim. hala sağlıklı düşünen insanlar var. yazdıklarının çoğunun altına imzamı atarım.
  • tartışmanın ortasında 'engelledim seni' diyip giden bi garip yazar. hayır engellediğini neden söylüyorsun, egonu mu tatmin ediyorsun?
  • cannnım badi.

aylarca konuşup görüş paylaştıktan şakalar komiklikler yaptıktan sonra ilk kez yüz yüze görüştük. kendisine sarılma girişimime engel olamadım.. tavırları ve konuşmaları tam tahmin ettiğim gibi. ve gelip bana şey dedi 'sen... sen insanlara sevgini göstermeyi seviyorsun...'.

iyi insan. iyi arkadaş. iyi badi. iyi öğrenci. iyi doktor. iyi iyi iyi iyi. pozitif elektrik alıyorum.

ilerde belki olur dediğimiz bir de planımız var. o amerikada ben avrupada çalıştıktan ya da öğrenim gördükten sonra bir gün aynı ortamda beraber çalışacağız. ve bana şey diyecek mesela 'berduş olmak suç mu sence bu immunoloji şeyleri nasıl, iyi yapmış mıyım??', ben de cevap vereceğim 'aferin thinking green, doğru bir noktaya parmak basmışsın.'

(immunoloji şeylerinin ve diyalogun telif hakkı bana aittir.)
  • melek terapi gibi insanları söğüşlemek dışında hiçbir işe yaramayan tedavi (!) biçimlerini ölümüne savunup uygulanmasını doğru bulan; ekşisözlük yazarlarının sahip olduğunu iddia ettiği iki haneli iq'ya kendisi sahip olan sözlük yazarı.

yerde tüy topluyor ve meleklerin ona mesaj gönderdiğini düşünüyormuş bu da ona çok iyi geliyormuş. iyileşiyormuş mis gibi, ölülerlede konuşup meleklerden haber toplayıp şizofrenisini de geride bırakıyormuş insan, okb'sini de, ptsd'sini de, her şeyini de. iyileşmesen de kadının iddiası bu değilmiş ki, paranı alıp sana yol göstermeye çalışırmışmış. seni tıp doktorlarından da engellemezmişmiş.

spiritüel tedavi ajhshf, seni bir hocaya da gönderelim şöyle kallavisinden okuyup üflesin. spiritüelliğini n'apsınlar senin. uzun uzun laf salatası kasıyor bir de, bunu iki cümle kuramayan insanların arasında yapsan zeki olduğunu düşünenler olabilir de yok yani, onların arasında değilsin.

"sadece biraz spirituellik vermeye calisti diye onu nasil bu derece yargilarsin? kaldi ki placebo etkisi diye bir sey var. aaaaa?!? acaba bu da ne? (...) tabii ki bilmiyorsun ama atmak serbest."

placebo etkisi'nin bilinmeyen bir şey olduğunu düşünüyor bir de, yazık. 85 yaşındaki babaannem bile placebo etkisini biliyor. ama iki şey öğrenmiş, onu gösterecek, uğraşmayayım.

biraz daha oku gel.
  • beki ikala eriklinin yaptigi gibi bir uygulamayi dogru bulmayan ama hakkinda sahtekarlik hukmunu vermeyi yanlis bulan bir yazar. ne yerden tuy toplayan, ne de psikiyatrik hastaliklarin iylestirilmesinde kullanilmasi gerektigini yazan birisi ayni zamanda.

sadece arastirilmadan ufurukcu ve sahtekarlik kategorisine alinmamasi gerektigini dusunuyor. her turlu spirituel yaklasimi sahtekarlik olarak nitelendiren aptal insanlarin, toplumun gazina gelip ona buna saldiranlarin arkadasi da degil.

kendisini iq sinirlarini zorlayip her cumlesi yanlis bir entry'le de elestiren yazarciklara da guluyor. cunku bu yazarlarin geri zekali oldugunun farkinda. ve geri zekali olarak dogduklari icin kimseyi suclayamayiz.