şükela:  tümü | bugün
 • jessica brown findlay, tom wilkinson, andrew scott, anna chancellor, jeremy irvine'in başrolünde olduğu romantik drama filmi.
 • huzur dolu,yeşil, yağmurlu ve tatlı bir film.
 • filmimiz, küçük bir bebekken mucizevi şekilde ördekler tarafından kurtarılan bir genç kızın hikayesi. kahramanımız, küçük yaşlardan itibaren aşırı titizdir , simetri hastasıdır ve obsesif davranışlar göstermektedir. keçi gibi inatçı ve ters bir adama komşu olan kahramanımızın hayatı, ilk önce adamın ahçısı, sonra kütüphanede tanıştığı oldukça savruk bir tasarımcı ve nihayet inatçı komşusuyla gün be gün değişen ilişkisiyle, yüz seksen derece değişecektir. filmin yönetmenliğini simon aboud yapmış ve baş rollerini jessica brown findlay, andrew scott, jeremy ırvine ve tom wilkinson paylaşmış. 2016 yılı yapımı bu hoş filmi öneriyor ve iyi seyirler diliyorum..
 • müthiş sevecen, az buçuk amelie tadı da olan, edebiyat, botanik, yaşam dertleri arasında insanı sürükleyen oldukça güzel bir film.
 • az önce izlediğim ve bundan sonra ne zaman kendimi kötü hissetsem izleyeceğim film. (bkz: antidepresan niyetine izlenecek filmler)

  filmde de olsa kendime benzeyen bella'yı izlemek iyi hissettirdi. tamam bella kadar obsesif değilim; ama bende de hatırı sayılır miktarda vardı, en azından eskiden. bir de fena hayal kuruyorum bazen. kafamda çocuklar için hikayeler uydurup onları neredeyse görebiliyorum. cocuk kitabi yazmak ve resimlerini de cizmek gibi bir hayalim var. hicbir sey icmeden sarhos olmak gibi bir sey bu.
 • izlerken bitmesin istediğim huzurlu ve tatlı bir film. renklerin, çiçeklerin ve güzel hikayenin içinde kendini rahat, mutlu hissettiriyor insana, öyle güzel.
 • ben de sorun var kabul ediyorum.

  ağır, ağdalı ingiliz aksanindan dolayı film yapışmış kalmış gibiydi o bahçeye. ınanilmaz beynimi yordu. yavaş yavaş, tane tane ingiliz aksanindan başka bir şey duymadım.
  hikayeye laf etmem, mazallah boyum devrilir.
  belki daha mutlu olduğum bir gün izlersem daha çekici gelebilir. ama yoruldum.
 • spoiler verilebilecek film degil ama asagida yazdiklarim spoiler sayilabilir.

  hayalimdeki hayati yasayan bir adet kahraman iceren film. benim de aksi ama babacan bir komsum, surekli bize yemek yapan bir vernon'um ve korku filmi materyali ikiz kizlari, ve kendini mucit sanan bir sevgilim olsa. kutuphanede calisarak, bahceyle ugrasarak acayip mutlu olabilirim ben. kimsesiz insanlarin birbirilerinin kimse'si olmasi hakkinda harika bir film. buyuk seyler anlatma derdine girmeden, sicacik bir masal anlatiyor.
 • tatlı tatlı izlettiriyor öyle de bir his bırakıyor.

  --- spoiler ---

  yalnız dramatik bir son olsun diye adamı lönk diye öldürdünüz ayıp olmadı mı.

  --- spoiler ---
 • 2016 yapımı masalsı ama masal olmayan bir film. hayatınızda görebileceğiniz en basit, yalın film. tuhaf bir şekilde görüntülerden mi tiplerden mi bilinmez ya da hiç kafayı yormadan filmin akıp gitmesinden mi insan huzur buluyor izlerken. amelie'yi andıran bir yanı var. başrol oyuncusu kızın tatlı ve farklı bir tarzı var. gardrobuna bayıldım.

  filmin konusu son derece yalın. isminde fantastic geçmesine karşın fantastik bir yanı yok, pan'ın labirenti gibi birşey hayal edip izlemeyin. filmin tanıtımında komedi etiketini de gördüm ama komedi hiç değil.

  işçi işveren ilişkileri ve kovulma hadisesini hiç dramatik bir şekilde ele almayışlarını garipsedim. eyvah nasıl yaşarım şimdi kabusu yok.

  ayşecik filmlerindeki gibi bir huysuz ihtiyar var.

  çabasız gelişen basit bir aşk hikayesi var.

  mükemmel bir film değil verdiği huzur ve masalsı anlatımı ile hafızamda kalacak.

  filmin sonunda kızın tepesindeki kameraya bakış anı da hoştu.

  işte öyle bir film.