şükela:  tümü | bugün soru sor
 • belirli bir ortam için, güzel şeylere sahip olamamızın nedeni olarak düşünülen olaylar sonrası söylenilen laf.
  örnek olarak, başarılı giden bir spor müsabakasında sporcuların birisin yaptığı aptalca hata yüzünden tüm müsabakanın kötü sonuçlanması, bir konuda karşılıklı sakince tartışan iki kişinin tartışması sırasında alakasız laflar eden birisi yüzünden tüm konunun kapanıp tartışmacıların uzaklaşması, ülkede önemli bir bilimsel gelişme yapan kişinin medyada yer bulmayıp magazinsel bir konu yüzünden kaynayıp gitmesi...
  bu tip olaylar başınıza geldiyse, sizin o sırada yaşadığınız sıkıntıyı tarif eder.

  detaylı bilgi için:
  http://knowyourmeme.com/…y-we-cant-have-nice-things
 • taylor swift'in alenen kanye west'e diss attığı şarkı. runaway'in piyano tınılarının birebir aynısı olmuş ve ''here's a toast to my real friends'' kısmı runaway'in nakaratının neredeyse kopyası. bir eski sevgiliye yazılsaydı şimdiden efsane olmuştu ama taylor-kanye kavgası insanlara artık gına getirdiği için arada kaynayıp gidecek büyük ihtimalle. bunun dışında taylor'ın sosyal çevresinde en tepeden düşme hissini müthiş anlattığını düşünüyorum.
 • taylor swift'in reputation isimli son stüdyo albümünün en gizli hit parçası. kliplendirdiği şarkılar dışında, taylor'ın tüm kariyerinden daha büyük olan ve single olarak yayınlayıp, sağlam klipler ve doğru pr çalışması ile kariyerinin en büyük klasikleri olarak tarihe geçebilecek olan i did something bad ve don't blame me'den sonraki bizlere göz kırpan en eğlenceli şarkı.

  şarkı hakkında, hiçte sürpriz olmayacak bir şekilde durdurak bilmeksizin spekülasyon ve pek çok iddia geziyor ortamlarda. calvin harris, kanye west ve karlie kloss'a yazıldığına dair. taylor yılanının en büyük mevzusudur, hayatına giren tüm insanlara köpekler gibi şarkılar yazıp, bu şarkıların kimlere yazıldığına dair asla bir açıklama yapmaması. bu vesile ile amerika'daki 51. bölge'den daha çok merak uyandırır yazdığı şarkılar.

  nedense bu şarkının hayatına giren bir erkek yani calvin harris ya da başka bir adama, kanlı bıçaklı olduğu kanye west'e değil de sanki arkadaşlık edip, bir şekilde yamuk gördüğü karlie kloss, efendime söyliyeyim zendaya gibi zillilere yazdığını düşünüyorum. hani look what you made me do klibindeki 'sen de mi brütüs?' sübniminalini işittirdiği bir diğer şarkının bu olduğunu düşünüyorum. ki zendaya ciddi bir ihtimal olsa da nedense içimden karlie kloss olduğu geçiyor. evliya boylu karlie, taylor ile son derece best friend imajı çizdikten sonra bir şekilde yolları ayrılmıştı. taylor gibi, yemek sepeti'nden verdiği siparişin yanlış gelmesi üzerine kuryeye bile şarkı yazabilecek kadar agrasif bir kadından bahsediyoruz. elbette karlie'ye diss atacaktı ve bu şarkı bence bu görevi görmekte.

  umarım i did something bad ve don't blame me gibi büyük hitleri kliplendirir ve ardından -asla ihtimal vermiyorum- ama bu şarkıyı kliplendirir. deli gibi eğleniyorum dinlerken.