şükela:  tümü | bugün
  • post rock havasinda enstrumantal muzik yapan avusturalyali grup. 2005 yilinda ilk albumlerini cikarmislardir. isimleri su an icin pek duyulmasa da kaliteli muzik yaptiklari bir gercek.
  • bir de rachel's dinlerken yasarim boyle vecd anlarini. avusturalya'da bir ortaokul kutuphanesinde 66 dakikalik "storyboard" adli ilk ve simdilik tek albumlerini kaydeden bu uc adam, denildigi kadar sahiden de "duygu boyuyorlar".

meditasyonun da verdigi boyle bir haz vardir. tabii ne meditasyonu yaptiginiza gore degisir, ama bir sure sonra zaman ve mekan disinda hissedeyazarsiniz an an kendinizi. bu adamlarin da muziginde oyle bir desen yakaliyorum sanki. tekrar eden melodiler bir path olusturuyor once, sonra yavas yavas uzerinden akiyorlar. ve o an cok farkli hissettiginizi kavriyorsunuz. ne rahatsiz, ne kasvetli bir duygu bu. sadece ustunuze ilik ilik dokulurken, sizi etraftaki her seyden soyutlayabilen bir his. oylesine edebi bir his. korkutuyor beni arada. bazen kalbimi sikistiriyor gibi geliyor. deliriyorum herhalde. en cok da henry ve maksimus kalbimi sikistiriyor. melekler de cabasi.

su bakinizi vermezsem kesin basima kotu bir sey gelecek, kesinn

(bkz: kaptan pilotunuz sesleniyor cikarin beni bu kaptan)
  • hava yolculuklarının mütemmim cüzü.
    (bkz: kaptan pilotunuz konuşuyor)
  • ismi ile müsemma diyebilir miyiz bu gruba, diye düşünmekteyim. yani öyle bir havaları var ki, o çok klişe olan "abi bu müzik başka diyarlara götürüyor be adamı" ifadesinin, bilfiil gerçekleşmesine sebebiyet verirler. o "başka diyarlara" gitme amacıyla sizi hem uçuşa geçirirler, hem de "dikkat, kaptanınız konuşuyor"un kulağınızda çınlamasına vesile olurlar. hani bir nevi hem uçağın kalkmasını sağlayan motordur kendileri, hem de kaptan pilottur...hep konuşsunlar, hep dinleyelim.
  • yeni tanışıtığım karanlık sükut hali. pek güzelmiş.
  • ilk albümleri storyboard'dan sonra ikinci albümleri olan eternal return'ü de damak tadımıza sunmuşlardır. ilk albümlerindeki acemiliği ve "post-rock" klişelerini üzerlerinden silkelemiş ve sahici bir grup olma yönünde devasa bir adım atmışlardır.
  • hiç haz etmediğim bir tarzın eseri olan henry & maximus isimli parçalarını yadırgamama fırsat vermeden kulağıma hoş bir ninni edasında fısıldayan ve oturup yana yakıla diğer şarkılarını aradığım kanguru yavruları...
  • http://www.myspace.com/tiycs
    allah rizasi icin surdan bi dinleyin.. sonra yine konusalim..
    ya da iyisi mi; konusmayalim.. niye mi?
    cunku;
    -this is your captain speaking.