• kadın izleyicileri chris pine'ın yakışıklılığı ve tom hardy'nin karizmasıyla, erkek izleyicileri de captain kirk vs. bane kapışmasıyla tavlayan, klişe soslu romantik komedi.

--- spoiler ---

(bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi)

--- spoiler ---
  • çok büyük bir mantık hatasını yakaladığım film.

--- spoiler ---

akıl sağlığı yerinde hiçbir hatun tom hardyi bırakıp, kaşları için ayrı şampuan kullanmak zorunda olan itici bir herifi tercih etmez.
    --- spoiler ---
  • düşük beklentiyle izleyip bir komedi filminden bile çok daha fazla gülüp eğlenmemi sağlamış filmdir.
    bir de bence elemanın eski karısı kesinlikle reese witherspoon'dan güzel.
    aksiyonu da eğlencesi de bol güzel bir film.
  • eğlenceli film bence ama ben tarafsız olarak değerlendiremiyorum. malum, tom hardy'nin kendisi ve aksanı.

--- spoiler ---

dün de warrior'ı izledim. orada da tom hardy'e haksızlık var burada da. oooo bu ne arkadaş! adamı ..kmeyen kalmadı. bugün de sırada bronson var, benzer şeyler olursa yakarım hollywood'u.

--- spoiler ---
  • hatunların efendi adam yerine piç tercihinin uluslararası boyutta geçerli olduğunu anlatan film.
  • eğer hakkındaki entry azlığı malum ortamlara nispeten düzgün çözünürlükte yeni düşmesinden dolayı değilse, ağır şekilde underrated bir filmdir. açıkçası ben bu tarz filmleri seviyorum. birkaç genre'ı karıştırıp izleyici skalasını genişletiyor adamlar, bize de bu örnekteki gibi kadın&erkek sıkılmadan izlenir filmler düşüyor. spoiler vermemek için debelenirken şu kadarını söyleyeyim, sinema üzerine eğitim almamışsanız bile kör gözüm parmağına hollywood klişelerini bolca görüyorsunuz, evet... ama bunlar rahatsız etmediği gibi, tam tersi olması gerektiği yerde kullanıldığı için deli komik sahneler ortaya çıkmış. chris pine ve tom hardy'nin tezatlığı da yine bana göre cuk oturmuş, birbirine benzeyen adamlar arasında kim nasıl/neden seçim yapsın ki?

--- spoiler ---
    filmin anafikri bana göre insan ilişkilerindeki ikiyüzlülük. çok iteklenirse "kankalar bile birbirini satar, ama erkekler eninde sonunda doğru yolu bulur, kadınlar attığı/yediği kazıkla kalır" sonucu çıkarılabilir. olayları birebir gerçek hayata uygulamaya kalkışılmadığı müddetçe "kadın düşmanı hollywood" diye sokaklara dökülmek manasız. ayrıca, filmin sonu klişe falan değil. film gerçek olsaydı taş adamlar/çirkin kadınlar (veya tam tersi) denklemi doğrultusunda reese kardeş diğerini seçerdi. öte yandan, kardeşimiz görünürde uzun süreli bir ilişki isteyen ve kankası tarafından gaza getirilen sessiz sakin bir kadın olarak çizilmişken (paintball sahnesi) sonradan içindeki mrs. hyde ortaya çıkıyor (araba kullanma sahnesi). bu açıdan filmin ideal çifti kabak gibi bariz zaten. ama tabii, bir başka bakış açısıyla belli bir düzeye, belli bir yaşa gelince piç erkekler olgunlaşmış meyveler gibi (şekil 1-a) toplansaydı, geriye efendiler kalsaydı, dünya bayram olsaydı...
    --- spoiler ---

özetle: vakit kaybı değil, bu yılın en azından ilk yarısının en bilet parasını hak eden filmlerinden biri. son olarak "ingiliz erkekleri de çok rerorö" ya da "aman da ingiliz aksanı ne bayık" vs. diyen kendim de dahil hemcinslerim için şöyle bir ibretlik foto paylaşayım, sonra dişine-kçına bok atmak isterseniz serbestsiniz: http://img100.imageshack.us/…g100/3886/tomhardy.jpg
  • kesinlikle romantik komedi degildir. oyle vicik vicik huge grant filmlerindeki gibi ask onemli unsur degil. burda asil konu iki iyi arkadasin kadin icin mucadelesi ve romantizmden once komedi geliyor. gayet eglenebilirsiniz ve resim sahnesinde coktandir hasret kaldigim yarilma eylemini gerceklestirdim tum salonla beraber. tom hardy feci karizma yalniz. reese witherspoon film ayagina taş gibi herifleri goturuyor. guzel film, izlenilir.
  • aksiyon ve romantik komedi öğelerinden oluşan güzel film. boş zamanım çok diye öyle aptal filmler izlemişim ki bu film ilaç gibi geldi resmen.

--- spoiler ---
    sonlarına doğru ekran başında filmin esas oğlanı chris pine gibi gösterildiği için sövdüğüm doğrudur.
    --- spoiler ---

ayrıca ortada bir tom hardy gerçeği var
  • yaklaşan bütünlemenin getirdiği stresi atmak için izlediğim film. komikti, tam yemek yerken açıp izlemelik bi film işte. ne fazlası ne de azını beklemeyin.

--- spoiler ---

gel gör ki inanılmaz bir mantık hatası barındıryor bu film...

hangi dişi varlık gidip de tom hardy yerine öbür kaptan körk'ü seçer. insanı delirtmeyin. sinir oluyorum. ha gidip koca ağız reese'e kavuşsun istediğimden değil, zira bizim kaya gibi daş gibi scottie'miz (bkz: suits) dururken başkasıyla olması gerekmez. benim sinir olduğum şey nasıl onun seçilmediği. şimdi yatakta daha mı iyi onu bilemem, ama zaten yatmamışlar bile tom'la. de get bre melun hatun!!! ben tom'u asla pas geçmezdim.

ayrıca ... (bkz: sabotage) !!!! ahaahhaa hala gülüyorum şarkıya. bu kadar süper uyabilirdi.
    --- spoiler ---
  • eğer başıma bir şey gelmeyecekse çok beğendiğimi belirtmek istediğim film. ha böyle sinema sever bir arkadaşımla bu aralar var olmayan güzel film açlığımızdan dolayı böyle bir soru işaretleriyle girdik ama ikimiz de beğendik, en azından güzel zaman geçirtti, ki bazı espriler çok hoştu.
hesabın var mı? giriş yap