şükela:  tümü | bugün
 • titanic’in tasarımcısı.
  titanic’in buz dağına çarptığı 14 nisan 1912 akşamı, akşam yemeğinden sonra kabinine (a-36) döndü. andrews, odasında çalışırken çarpışmayı zar zor fark edebildi. kaptan smith’den durum raporu isteyinceye kadar faciadan habersizdi. kaptanla beraber su baskınına uğramış ve hızla su almakta olan odalara gittiler, baktılar. andrews, çarpışma bölümlerini inceledikten sonra kaptan’a geminin 2 saatten daha fazla su üzerinde kalacağını zannetmediğini söyledi. (haklı çıkmıştır)
  transatlantiğin son saatlerinde geminin güvertesinde geziyor, yolculara bir yandan cesaret verirken, bir yandan da cankurtaran yeleklerini giymelerini istiyordu. son olarak birinci sınıf yolcuların sigara odasında, üzerinde cankurtaran yeleği olmadan, hareketsiz, boşluğa bakarken görüldü.
 • james cameron'ın yönettiği titanic'te victor garber tarafından canlandırılmıştır.
 • "you weren't there at my first meeting with ismay (bkz: bruce ismay) to see the little red marks all over the blueprints. first thing i thought was: 'now here's a man who wants me to build him a ship that's gonna be sunk. we're sending gilded egg shells out to sea.' truth be known, no ship is unsinkable."

  demiştir...

  çok sevdiğim yüce insandır, yaklaşık 12 ilâ 15 saat sonra ölüm yıldönümü, hem de 100.
  kim bilir ne acı çekmiştir ruhen...

  sevgilerle...
 • titanic'in batmasında büyük sahibi insanlardan biridir. çünkü eğer geminin burun kısmında bulunan bölmeleri tavana kadar uzatsaydı, deniz suyu yarığın bittiği dördüncü bölmeden öteye geçemeyecek ve gemi su üzerinde kalabilecekti. ancak kendisinin gemi için önerdiği 46 filika önerisini white star şirketi dinleseydi, can kaybı sayısı azalırdı. çünkü sonuç olarak gemiye sadece 20 filika koyulmuştu.

  zaten çarpışmadaki hasar tespitinden sonra az çok yaptığı hatayı farketmesi, hayatının son saatlerini suçluluk hissiyle geçirmesine neden olmuştur. merak edenler, aşağıdaki bağlantıdan bahsi geçen bölmelerin yeterince yüksek olmadığını görebilirler.

  titanic's plan
 • (bkz: victor garber)