şükela:  tümü | bugün
  • can yayınları tarafından yayımlanacak olan altay öktem romanı.
  • altay öktem’in yeni romanı thomas düşerken paris’ten münih’e, oradan stockholm’e, derken istanbul’a, deyim yerindeyse nefes nefese sürüklüyor okuru. takılıyoruz bir tuhaf fotoğrafçının peşine, onun izini sürelim derken kendimizi kaybediyoruz nefes kesici bir maceranın içinde. romanın süper kahramanı mı, anti kahramanı mı desek artık, bütün dünyanın sapkın olarak tanıdığı, kollarını kullanamadığı için ayaklarıyla fotoğraf çeken bu dâhi fotoğrafçı bir yerlerden tanıdık geliyor aslında. bu thomas dumas, altay öktem’in yıllar önce penguen dergisinin birkaç sayısında tadımlık hikayelerini anlattığı, aklımızı alan fotoğraflarını yayınladığı thomas dumas’ın ta kendisi…
  • (bkz: altay öktem)'in (bkz: thomas düşerken) adlı romanında karşılaştığımız, bütün dünyanın sapkın olarak tanıdığı, kollarını kullanamadığı için ayaklarıyla fotoğraf çeken thomas dumas'ın daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış iki fotoğrafı yayınlandı. biri dumas’ın 1956'da çektiği kapalı kutu, diğeri de 1962’de çektiği bekleyiş. bu adam deli mi, dâhi mi sahiden belli değil.

    thomas 1

    thomas 2
  • thomas dumas’ın daha önce hiçbir yerde görmediğimiz iki fotoğrafı… birini 1956’da, birini 1962’de çekmiş. altay öktem’in thomas düşerken adlı romanında anlattığı kadar var. bu adam sahiden arıza!

    https://twitter.com/…lari/status/936162183968448512