şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: thomas more)
  • (bkz: gordon moore)
    (bkz: moore kanunu)
  • 19. yüzyılda yaşamış irlandalı müzisyen.
  • kentleşmeyi "koyunlar insanları yedi" şeklinde anlatmış irlandalı şair, besteci, yazar.
  • şiiri "the love of the angels" ın konusu itibariyle bir amerikan filmi olan "the city of angels"ın esin perisi olduğuna dair kuvvetli hislerim türemiştir; yeryüzüne atılan üç meleğin burda üç kadına aşık olmalarını anlatmaktadır ve moore her ne kadar "utopia" sıyla ünlense ve "english philology" öğrencilerinin daha ilk yıldan anfi sıralarına örtü olsa da o birçok şiir de yazmış bir romantik dönem irlandalısıdır.
  • 1798 senesinde ingiltere kraliyetine karşı yapılan irlanda özgürlük hareketi sırasında öldürülen irlandalı vatan severdir.
  • (bkz: o ye dead)
  • inandığı yoldan gitmiş, ancak gittiği yol hiç bir yere çıkamamış büyük üstad.
  • kendisinin fanatık derecede bir katolik olduğunu ve bu yüzden de viii. henry tarafında idama gönderildiğini, diri diri ortodoks yaktığını (bkz: the tudors) dizisinde öğrendim. yine de (bkz: ütopya) kitabının bıraktığı izin hatrına bunları araştırma gereği duydum ve anladım ki, evet hepsi doğruymuş.