• bayern'in geçen sezon a takıma çıkan 89 doğumlu oyuncusu. ortasahada hücuma dönük yada forvet oyuncusu olarak oynuyor. uzun zamandır alman asıllı yıldız pek çıkartamayan; polonyalı, * *, ispanyol * türk * * göçmenlere sırtını dayayan alman futbolu ve beckenbauer'in yeni gözdesi.

gerçi aynı şeyler toni kroos için de söyleniyordu. şurdan daha yakın tanınabilir.

http://www.fussballdaten.de/spieler/muellerthomas/
  • bu akşam milana attığı 2 gol ve güzel futboluyla sezon başı formayı garantilemiştir desek çok büyük laf etmiş olmayacağımız bayern münchenli futbolcu
  • haftasonu dortmund karşısında 2 gol attıktan sonra 15 eylül maccabi haifa bayern munchen maçında da 2 gol atan genç yetenek. 13 eylül 1989 doğumlu arkadaşın bu hafta kutladığı doğumgününün kendisine uğurlu geldiğini söyleyebiliriz.
  • uli hoeness ve joachim löw arasinda son haftalarda, müller´in alman milli takimina cagrilip cagrilmamasi hakkinda kücük capta, kamuoyunu mesgul eden bir tartisma cikti.

hoeness´e göre daha erkendir müller´in milli olmasi, basamaklari adim adim cikmasi gerekmektedir. löw´ün argümani ise, hoeness´in de faal futbol döneminde ayni yasta (20 yasinda) ilk defa milli olmasidir.

sonuc olarak bu futbolcu almanlarin yeni büyük yetenegi ve löw´ün gelecek günlerde aciklayacagi aday kadroyu merakla bekletmekte.
  • 1 mayıs 2010 bayern münih bochum maçında 69.dakikada 3.golünü atarak hat-trick yapmış ve schalke'nin de mağlup olmasından dolayı şampiyonluğu getirmiştir.
  • boynuz kulağı geçer mi artık belli olmaz ama gerd müller gibi o da 13 numaralı formayı giymektedir.
  • yetenekli desem ahım şahım değil, ballı desem haksızlık etmiş olacağım. belli ki genç yaşına rağmen futbolu ve nerede ne zaman nasıl davranacağını çok iyi biliyor. bu sezon bayern münih formasıyla da çok başarılı maçlar çıkardı. şeytan tüyü taşıdığı kesin. gelecek için müthiş sinyaller veriyor.
  • soyadı yüzünden büyük bir dezavantaj yaşayan futbolcu.
    (bkz: gerd müller)
  • isterse dünyanın en iyi futbolcusu olsun, o imajı değiştirmedikçe mesut'un (özil) gölgesinde kalmaya mahkum.

edit: niye böyle boktan bi' şey yazmışım hatırlamıyorum. sokayım imajına. adam makina gibi topçu. severek izliyoruz..
  • 3 gol, 3 asistle şu ana kadar dünya kupasının en iyi oyuncusudur.
hesabın var mı? giriş yap