şükela:  tümü | bugün
 • tam adı "thomas pynchon: a journey into the mind of p." olan 2001 yılında donatello dubini tarafından çekilmiş alman yapımı film.
 • salinger gibi ortadan kaybolan ve gözükmeyen münzevi yazarlardandır.eserleri sol çevrelerce lisans programına alınan bir yazardır.
 • crying of lot 49'ın yazarı amerikalı postmodern romancı. romanları bir cok soru içerir. tam cevabı buldugunuzu dusundugunuzde aslında cevabın cok da onemli olmadıgını anlarsınız. kendinizi bir labirentte sanıp yazının merkezini bulmaya çalışırsınız. ama bir merkez yoktur. duyduguma gore amerika'da pynchon okumaları yapılıyormus. pynchon cok cok az insanla ilişki içinde oldugu için, belki kendi de katılıyordur bu okumalara, bakalım ne demisim diye.
 • neredeyse tek zuhuru the simpsons'dadir.

  (bkz: gravitys rainbow)
 • içimden tuhaf bir kıyamet demek geliyor. bir gravite, bir gökkuşağı, bunlar gizemli şeyler.
 • bir takım anaşist edebiyat çevrelerinin, 12 kişiden oluşan bir yazar kadrosu olduğunu iddia ettikleri yazar. crying of lot 49 sayesinde müzayede kültürümüz artmıştır, jargona hakim olmuşuzdur ancak bu bize 'kaplumbağa terbiyecisi' adlı eseri satın alma hakkını vermez.
 • the simpsons'da iki bölümde gözükmektedir, ve iki bölümde de kendi kendisini seslendirmektedir. tabii böyle bir şey için pynchon amcaya ne kadar yalvarıldı, ne kadar rüşvet (veya benzeri) verildi bilinmez. ama gerçekleşmiştir işte. anlayacağınız tamamen kayıp değildir pynchon. iyi bir çocuk olursanız siz de bir gün new york'ta yürürken thomas pynchon ile karşılaşabilirsiniz.

  ayrıca yayımcısı ile evli olduğu bilinmektedir; cornell'deyken nabokov'dan dersler almış, ancak nabokov'un koyu rus aksanı yüzünden derslerde hiç bir şey anlamadığını söylemiştir. kitaplarında tasvir ettiği karakterler kadar paranoyak olduğunu tahmin etmekteyim; zira gravity's rainbow dışında the secret integration adlı hikayesinde de geçen slothrop ailesinin hikayesi, kendi ailesinin hikayesine oldukça paralel(miş).
 • against the day isimli yeni kitabının 21 kasım 2006'da çıkacağı rivayet edilmekte. hatta amazon ve benzeri siteler listelerine almışlar kitabı. gerçi bahsettiğimiz insan thomas pynchon olunca ne olacağı belli olmaz... ama hadi görelim.
 • perspektif okumalarının affedersiniz g.tüne koyan yazardır aynı zamanda. alır edebiyat niyetine okursunuz ve neyse onu almak zorunda kalırsınız. yok şurada marksizm buldum; yok burada durkheim var lan, yok feminist okumasını yaptım mis gibi falan diyemezsiniz. kendinizi kandırmış olursunuz.

  ayrıca against the day ile yine kavuracak hayatımı allahın belası. bir kere bulaşmayıverin, kayboluyorsunuz resmen.