şükela:  tümü | bugün
 • playstation plus abonelerine 24 nisan 2013 tarihi itibariyle bedava tam sürüm indirme ve oynama hakkı verilmiş oyunumsu.. 200 mb kadar bir download'ın akabinde bedavaya kurup oynanabilecek olması kendisinin yegane avantajı..

  son yıllarda hayranlık uyandıran pek çok örneği bulunan mini puzzlelar üzerine kurulu bir platform oyunu.. ve hatta kendi konumlandırmalarıyla birlikte belirtmek gerekirse bir indie platform oyunu..

  efendim siz bir kutusunuz.. (2013 yılında commodore 64 oyunları keyfi).. hatta birden çok kutu oluyorsunuz zamanla.. (uuu atraksiyonu da bolmuş kardeş).. her bölümde kutuları oturtmanız gereken yerlere, hoplayıp zıplayarak ulaşarak görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz.. hee ama her farklı kutunun farklı bir karakteristiği var.. kimi şişman kutu az zıplıyor, kimisi ise fit kutu uzun atlıyor.. bu kadar..

  açıkçası, bir oyun hakkında bu kadar sığ bir yorum yazmak istemezdim ama ancak 10 dakika dayanabildim.. o yüzden görüşlerim ister istemez sığ kaldı..

  "mini puzzle bu arkadaş, grafikten bağımsız görevlere odaklanırım ben" diyen arkadaşlar, sabredip ilerlerse ve yorumlarını yazarsa sevinirim ancak 1972 yapımı pong tadındaki bu oyuna aradan geçen 41 seneden dolayı çok fazla katlanamadım ben.. ana karakteri bir kutu değil de, eğlenceli veyahut karizmatik bir grafik üzerine kursalardı en azından benim gibi sığ oyuncuların on dakikadan fazla dayanmasına yardımcı olabilirlerdi..

  uzaktan bakınca hoşuma gidecekmiş gibi görünen minimalist retro grafikler e ingiliz aksanının dibine vurarak bu oyunun seslendirmesindeki performansı ile bafta seslendirme ödülü kazanan danny wallace'a rağmen katlanamadım ben sözlük..
 • dikdörtgen ve kare geometrisi üzerine kurulu bir etap sonu görev tamamlamaca oyunu. birden çok alanda (pc, mac, ps vita, ps3 vs.) edinip oynayabilirsiniz.

  amaç a hoktasından b noktasına varmak, bu esnada karşınıza canavar filan çıkmıyor, sadece atlayamayacağınız yükseklikte kutular, engeller, eşit aralıklı boşluklar çıkıyor. tek canavarı var oyunun: siz. evet sizsiniz, zira aklınızın kıvrımlarını milyon kare noktacık*, yüksek çözünürlüklü* oyunlara, devasa mekan tasarımlarına inat tek düzlemde 8-bit'ten hallice bir alanda çalıştırmanız gerekiyor. sakın sıkılmayın ve sabrederek oynayın.

  bu tip oyunlar machinarium'dan sonra pek bir çoğaldı.
 • unity3d ürünü oyun. hevesle açıp "bu ne la" dedim doğruya doğru. ama sonra bulmacalar falan çıkınca sevdim sanki. basit bir bulmaca, zeka zorlamaca ötesinde garip bir imge, metaforsal bir durum sezdim. belki de kutulara karakter verilmesindendir. humble indie bundle n.8 içeriği ile evlerimize gelen bir oyun.

  seksi resimler için tıklayınız - steam
 • humble indie bundle sayesinde aldığım oyun. az önce bitirdim ve aslında sadece awesomenauts için aldım paketi ama little inferno ve thomas was alone gönlümde taht kurdu. kısaca hepsi farklı özellikte bir takım geometrik şekillerimiz var ve onları engelleri geçerek yerlerine ulaştırmaya çalışıyoruz. ilk başta bu ne böyle dedim ama herhalde kutuların karakterlerinden dolayı çok hoşuma gitti.
 • yapımcı arkadaş, oyunu yaptıktan sonra bir flash oyun sitesine yüklemek yerine biraz seslendirme, biraz iyi müzik desteği katarak ve bölüm sayısını fazlalaştırarak bağımsız oyun statüsüne büründürmüş. ha kötü mü yapmış, elbette hayır ama 10 dolar verilip alınacak oyun değil. bir şekilde elinize geçtiyse 3-4 saat civarı bir uzunluğa sahip ve eğlenceli vakit geçirtebiliyor. en büyük eksiği ise bölümlerin aşırı derecede kolay olması. biraz zorlayıcı olsa 10 doları hak edebilirdi.
 • humble indie bundle vasitasiyla oynamis oldugum oldukca mukemmel ve zevkli bir bagimsiz oyun. bulmacalar ilkten kolay gibi gelse de oyunda ilerledikce cok daha zorlasiyor. yine de hic sikmadan, oldukca zevkle oynanabilecek bir oyun.
 • minimalist şekilde tasarlanmış bu bağımsız oyunun basit a noktasından b noktasına gitmeyi gerektiren puzzle oyunlarından ayıran şeylerin başında oyunun sahip olduğu müzikler geliyor. ve oyun hakkında beni en çok etkileyen şey, oyun boyunca müzik dışında oyuna çok farklı bir hava veren danny wallace seslendirmeleri barındırması. seslendirme buradan dinlenebilir
  ayrıca bölümlerin eğimli olması ise farklı ve çok güzel bir detay.

  10 dolar gibi abartılı bir fiyatı olduğunu da söylemek gerek, ama kesinlikle oynarken iyi zaman geçirebileceğiniz bir oyun.
 • bu oyunu önerilir kılacak bir şey bulamıyorum. başta biraz ilginç gelse de, o kadar az zorlaşıyor ve o kadar çabuk bitiyor ki. halbuki, bu oyunun tasarımı zeka dolu bir çok şeye elverişliymiş ; level sayısı 2 katına çıksa ve 2 kat zorlaşsa efsane olabilirmiş. ha bir tek dinginliği güzel, onu söyleyebilirim, ensede yastık varken oynamak ve ardından uykuya dalmak için iyi.
 • yapımcısının bir diğer eseri için (bkz: volume)
 • şirin ve bir o kadar da atmosferiyle insanı içine çeken bir oyun. danny wallace'ın seslendirmesiyle çok daha samimi bir hale geliyor. indie oyun sevenler mutlaka oynamalı.