şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  odin, oğlunu dünyaya sürgüne yolluyor. bak düşün adam oğluna ceza verecek, dünyaya yolluyor. öylesine lanet olası bir gezegende yaşıyoruz amk.

  --- spoiler ---
 • insanların filmleri (bkz: thor the dark world) (bkz: thor ragnarok) (bkz: avengers infinity war) (bkz: avengers endgame) sadece izlediğini, pek anlamadığını gösteren asgardlı inşaat ustası.

  thor dediğimiz karakter, yürüyen bir ptsd örneği. adam annesini kurtaramadı, babasını kurtaramadı, memleketini kurtaramadı, kardeşini gözünün önünde boğarak öldürdüler, halkının büyük çoğunluğunu kurtaramadı ve son olarak eline geçen fırsatı değerlendiremediği için (bkz: avengers infinity war), evrenin yarısını kurtaramadı.

  yaşadığı en travmatik olay sevgilisinin kendisini terketmesi olan, ondan sonra da içip içip götü başı dağıtan, aşırı giymekten depresyon hırkası aşındıran, antidepresan müptelası olan insanlar* gelip burada thor'a sallıyor, adamı taşak oğlanına çevirdiler diye.

  mcu evreninin en dramatik karakteri ulan thor. infinity war'da rocket raccoon "ya başaramazsan?" diye sorduğunda, ağlayarak "daha ne kaybedebilirim ki?" diyen bir adam bu. yaşadıklarının sonucu olarak da kendini tıpkı çoğumuzun yaptığı gibi içkiye vermiş. endgame'in zaman yolculuğu öncesindeki thor'unu, infinity war'un sonundaki thor ile bir tutuyorsunuz ve hatanız da buradan kaynaklanıyor. zaman yolculuğu öncesi endgame'deki thor'un yapacak hiçbir şeyi yok, bütün kederi ve pişmanlıklarıyla başbaşa. evet thanos'un kellesini aldı ama hiçbir şey kazanamadı, tek nihai amacı da thanos'la beraber öldü çünkü hatalarının hiçbir telafisi olmadığını öğrendi.

  zaman yolculuğu sırasında asgard'a döndüğünde kanayan yarası olan annesiyle kısa da olsa vedalaşma fırsatı oldu ve o zaman kabullenebildi annesine olanları. mjöllnir de onu kendine getiren tokat oldu, eli havada meşhur çekicini beklerken suratında şüphe vardı, hala layık olduğunu bilmek ona aradığı motivasyonu ve cesareti geri verdi.

  portallar açılmadan önce thanos'a karşı iron man ve captain america'yla beraber girdikleri ilk savaşa dikkat ederseniz thor baltası stormbreaker'ı direkt olarak thanos'un kafasını uçurmak için sallıyor. infinity war'da wakanda'ya belki de gelmiş geçmiş en iyi superhero landing'i yapan thor değil bu thor. evet çok daha tecrübeli, çok çok daha odaklanmış ve adanmış bir durumda çünkü kendini suçladığı her şey için eline tek atımlık bir telafi şansı gelmiş ama son 5 senede yaşadığı hayat yüzünden geldiği hal ona tam potansiyelini göstermesi için izin vermiyor ve infinity gauntlet'ı takmış thanos'u yerden yere vurduğu gücünü gösteremiyor, doğal olarak da eziliyor.

  planını gerçekleştirmiş ama hayalindeki emekliliği sağlayamamış ve nihayetinde canından olduğunu görmüş bir mad titan'ı da hiç hafife almamak gerekir ki o apayrı bir konu.

  ezcümle; marvel sinematik evreni dediğimiz mcu'nun, tony stark ve steve rogers'ı geride bırakarak en başarılı karakter gelişimini gösteren point break.
 • internette gezen türkçe dublajında thor'u fatmagül'ün suçu ne'deki mustafanın seslendirmesinden dolayı filmi her an bir köşede yaşaranların adamları çıkacakmış gerginliğinde izlettiren film.
 • bütün tanrılar ve insanların en güçlüsü, odinin sayısız oğullarından biri. keçilerin çektiği bir arabayla yolculuk eder. son derece oburdur mola verdiğinde keçilerini yer daha sonra kemiklerine dokunup onları tekrar dililtir. devleşme özelliği vardır. dev bir yılanla yaptığı dövüş sonrası ölür
 • --- spoiler ---

  filmini izlemeye başlayacaklar için kısa bir ön bilgi verilmesi gerekir diye düşünüyorum, şöyle ki; kahramanımız filmin başında abd'ne natalie portman'ın yanına sürgüne gönderiliyor. vizesiz ülke dışına çıkamayan yurdum gençliği için baştan bir hatırlatayım dedim.

  --- spoiler ---
 • - thor içün "böbürlenme thor senden büyük allah var!" deyu haber yapan zaman gazetesine odin'den büyük tepki: "ailemiz hedef gösteriliyor!"
 • imbdb puanı 7.5 olarak görünüyor şu an. bu puanı hak edecek bir film olmamış.

  --- spoiler ---

  loki'nin buz devi olduğunu öğrendikten sonra dark side'a kesin dönüş yapması ve bin yıllık kardeşini sikertmeye çalışmasına anlam veremedim. (bkz: kardeşin ulan o senin)

  natalie portman her ne kadar gittikçe güzelleşmiş olsa da bu filmde yeri yok. senaryoya başarılı bir şekilde entegre edilememiş, dışarda kalmış. vakti gelince öpüşülen hatun olmuş.

  buz devleriyle olan mücadeleleri havada kalmış. yahu filmde bu kadar önemli yer tutan bu adamlar kim? neyin peşindeler? ne yer ne işerler ne yaparlar? anlatılmaya çalışılmış ama hiç tatmin edici değil. senaristler "olm bakın bunlar kötü kalpli çok pezevenk herifler, bunu bilin gerisini şeyapmayın" demiş resmen. bu yüzden buz devleri de `vakti geldiğinde katledilen inanılmaz derecede kötü kalpli düşman` olmaktan kurtulamadılar.

  kızla thor birbirlerine nasıl böyle kesik oldular merak konusu. bi gece karavanın orda oturdular sadece, yıldızlara baktılar. ne şıpsevdi insanlarmışsınız siz.

  thor'un çekiçle kırdığı bifrost denilen dalganın birdaha yapılamayacak olması çok saçma. bifrost vardı da gezegeni mi üzerine yaptınız allahsızlar.

  --- spoiler ---
 • heyecanlı bir 2 saat geçirmemi sağlayan güzel film. bizlere bazı önemli şeyleri öğretiyor mesela ingilizce şart abi 9 sistem öte yana da gitsen ingilizcen oldu mu korkma sonra bir de şimdi bu thor falan ölümlü mü ölümsüz mü ben onu tam anlayamadım ayrıca kıvanç tatlıtuğ'un oyunculuğunu da beğendim aşk-ı memnu dan sonra çok geliştirdi kendini, sert rollerde yakışıyor. iyi olmuş.
 • cizgi romanlarinda acayip karizmatik bi tanridir. cok cool bir tiptir.
  bilimsel bir bilgi vermek gerekirse ingilizcede persembe olan thursday thor dan gelmektedir