şükela:  tümü | bugün
  • en çok eğlendiğim marvel filmlerinden oldu. deadpool'dan sonra. dc'ye inat o karamsar ve sönük evrenlerde bile mizahı tam dozunda vermeyi başarmışlar.

güzel film. sinemaya gidin izleyin. değer.
  • kıvanç tatlıtuğ, özgür ozan, haluk bilginer ve okan bayülgen'li kadrosuyla marvel'ın en iyilerinden...

şu thanos da gelecekse gelsin artık!
  • eğlenceli, geyik film kategorisinde başarılı buldum filmi. tam olarak bunu amaçlamışlar zaten.

ilk trailer düştüğünde filmin tonu ve konusu arasındaki tezada vurgu yapan bir entry girmiştim. konu ragnarok, nors mitolojisinde kıyamet. önce filmin komedi filmi olacağı söylendi, sonra fragmanlarda diyaloglardan renk seçimlerine kadar eğlenceli bir tonun hakim olduğunu gördük. kıyameti anlatacak bir film nasıl eğlenceli olabilir diye düşünüyordum. filmi izleyince cevabını almış oldum.

--- spoiler ---

film kıyameti anlatmıyormuş. adı ragnarok ama konusu o değil. ragnarok filmin son bir iki dakikasında gerçekleşiyor. filmin tek twist noktası da bu olmuş zaten. kısaca ragnarok anlatmak yerine parodisini yapalım demişler. şahsen bu tercihi yerinde buldum. şu ana kadar aynı evrende geçen filmlerin eğlenceli havası ve thor filmlerinin başarısızlığını göz önüne aldığımızda marvel'in ağır bir kıyamet filminin altından kalkamayacağına eminim. yapımcılar da böyle düşünmüş olacak ki, bunu eğlenceli bir anlatımla yapalım, ragnarok olayını tamamen tersten ele alalım, o esnada gerçekleşen alakasız diğer olayları da komedi olarak işleyelim demişler ve bence fena olmamış.

film daha açılışta (zincir sahnesi), çok güçlü bir sahneye çok gereksiz bir espri sıkıştırarak kendini hiç ciddiye almadığını, film boyunca geyik yapacaklarını seyirciye duyuruyor. bu havayla da devam ediyor. renkli retro tasarımı bir gezegenle (gora gezegeni) sınırlandırıp, asgard'a dokunmamaları, önceki filmlerde izlediğimiz asgard ile çelişmemek adına iyi olmuş. ancak karakterlerde bu çelişkiden kurtulamamaları filmdeki en temel zayıflık olmuş. örneğin thor avengers içindeki en ciddi karakterdi. kendi filmlerinde de, görüldüğü diğer filmlerde de aynı ciddiyetle ilerlemişti ama bu filmde birden bire tony stark seviyesinde, "biz iş yerinden arkadaşız" diye espri yapan, surtur'un karşısında bile komik duruma düşen yarı aptal ve geyik bir karaktere dönüşmüş ve bunun nedeniyle ilgili herhangi bir açıklama yok. aynı şekilde en son izlediğimizde ağır depresif olan bruce banner da filmde komiklik yapıyordu.

bu eksikleri görmezden gelirsek birçok açıdan seyir zevki yüksek bir film çekmeyi başarmışlar. aksiyon sahneleri müzikleriyle birlikte çok başarılıydı. oyunculuklar oldukça iyiydi. anthony hopkins, tom hiddleston, cate blanchett (çocuklarının ısrarıyla kabul etmiş rolü) zaten başarılı oyuncular. anthony hopkins'in özellikle odin kılığındaki loki rolünü oynayan tom hiddleston'ı oynama şekli efsaneydi. bununla birlikte chris hemsworth da komedi yeteneği olduğunu göstermiş.

odin'in norveç'i öve öve bitirememe sahnesi ile mitolojinin çıktığı topraklara selam göndermişler, o da iyi düşünülmüş.

--- spoiler ---

genel olarak marvel sinematik evrenine pek katkısı olmayan, uzaktan kendi halinde ilerleyen ama marvel filmlerini takip etmeyen birinin bile izlerken zevk alabileceği bir film yapmışlar.
  • mizah dozaji bence de biraz fazla kacirilmis ve bir adet kisa sacli thor iceren film.
    imax de izledim ve 3d baya hosuma gitti.

thor seven geekler icin oldukca patlak bir film ama casual seyirciler icin gayet yeterli.
  • gayet güzel hatta fazla komik ve eğlenceli
    kafa dağıtmak için ideal,fakat bazı espirileri anlamak icin filme gitmeden önce eğer izlemediyseniz thor dark world,avengers ve age of ultronu izlemenizi tavsiye ederim.
  • ben bu filmi gaziantep'de bir sinemada izledim. ve filmden çıkınca düşündüğüm tek şey -antep'de sinemaya gidilmez oldu-

sinemaya girdim, dakika bir gol bir. yerime biri oturmuş. neyse kaldırdım, yerime geçtim. film başladı. önümde 2 tane 40 yaş civarı amca. ıstisnasiz her şeye gülüyorlar. ama görmeniz lazım. her sahnede gülüyor. bazen komik şeyler oluyor, ben gülmüyorum sırf bunlar gülüyor diye. yan tarafımda bir çift var. ikisi de evreni biliyor ama yinede birbirlerine anlatıyorlar . çocuk bak aşkım diyor odin, kız da durur mu evet aşkım diyor thor'un babası. çocuk diyor seni seviyorum, bak valkyrie cıktı. kız da diyor, aşkım bunlar odin'in yardımcıları oluyor, kadınlardan oluşan bir birlik gibi filan. ulan ikiniz de olaya hakimseniz, hatta ben de hakimsem, neden anlatiyorsunuz amk?

neyse. film hakkında çok objektif olamayacağım. ızleyebildigim kadarıyla, marvel ilk defa izlenebilir bir thor çekmiş . bu kadar muhteşem bir evrenden, cikarabildikleri eli yüzü düzgün tek filmin bu olması da ayrıca üzücü .
  • guardian of the galaxy'nin ilk filminden beri hiç bu kadar eğlenmemiştim. teşekkürler marvel.
  • bugun izledim. cok cok guzeldi.

elestirecek yanini bulmakta zorlaniyorum. sonunu biraz daha iyi baglayabilirlerdi ama bu haliyle bile cok guzel bir film.

tavsiye olunur.
  • dün izlediğim ve çok eğlendiğim film.

--- spoiler ---

guardians of the galaxy ile birleştirilmesi bence güzel olmuş ve filmin atmosferine renk katmış.

arenadaki gladyatör dövüşünde keşke hulk'u fragmana koymasalarmış, ilk defa o sahnede görseydik çok şaşırırdık.

o mavi renkli kayadan yapılmış eleman gerçekten çok komikti. adamın sesi hep aynı tonda, hiçbir sevinç veya üzüntü yansımıyor ve aşırı saf.

bir de hulk'un arenada thor'u sağa sola yerden yere vurduğu sahne, avengers'ın ilk filminde loki'yi stark binasında yerden yere vurduğu sahne ile tamamen aynı .

--- spoiler ---

son zamanlarda izlediğim en eğlenceli marvel idi. puanım 8/10

bir de 3d film sevmeyen bir tek ben miyim bilmiyorum. nedense bana hiçbir numarası yokmuş gibi geliyor ve gözlük cidden baş ağrıtıyor bir süre sonra.
  • --- spoiler ---

haftanın sinir ve stresini atmak için izlenecek eğlenceli ve renkli film. loki için gitmiştim ve çok beğendim hatta yanımda götürdüğüm marvel sevmeyen arkadaşımlarım da beğendi. yalnız thor'un tek gözü kör olmasaydı iyiydi. hazır dünya'ya gitmişken strange doctor'umuz bir baksın lütfen.

--- spoiler ---