şükela:  tümü | bugün
 • game of thrones dizisinde ilk sezon'da jamie ile jory konusurken adi gecen savasci. jamie, thoros'un yanan kilici ile iron island kusatmasinda kaleden iceri nasil girdigini asla unutamayacagini soyluyordu. ayrica 3.sezon'un 5. bolumunde tekrar thros'un pyke kusatmasindaki yigitligi gundeme gelmistir.

  http://i.imgur.com/hpjokd3.jpg
 • game of thrones'un 3. sezonunda paul kaye tarafından canlandırılacaktır...
 • paul kaye tarafından canlandırılan game of thrones karakteridir. özellikle konuşma tarzı ve dövüş stili olarak bronn'a benziyor.

  http://assets.rollingstone.com/…-got-1364317207.jpg

  http://awoiaf.westeros.org/…onn.png/250px-bronn.png
 • --- spoiler olabilir ---

  jon snow'u canlandırma hususunda herkesin lady melissandre'ye umut bağladığı bir dönemde hatırlanması gerekendir. jon'un analığını da bu zat-ı muhterem canlandırmıştı zira.

  gerçi dizinin kitaptan bu denli kopuk ilerlediği düşünülürse, thoros of myr karakterinin diziye dönmesi bile mucize olur.

  --- evet galiba spoiler ---
 • 6. sezonda bahsi geçmediğinden malum şahsı diriltme ihtimali bulunmayan karakter.
 • (bkz: bektaşi dedesi) malum dizi içindeki tüm karakterlerden, jon snow'dan bile, önce gelir sırf bu yüzden benim için.
 • --- spoiler s07e06 ---

  aldığı yaraların da etkisiyle donarak can vermiş karakter.
  --- spoiler s07e06 ---
 • --- spoiler ---

  dizide ölü bir ayı tarafından ısırılıp yaralanmış, beric'in nasılsın sorusuna, "ölü bir ayı tarafından ısırıldım. komik hayat..." diye cevap vererek, adeta 7. sezonun geldiği absürt duruma gönderme yapmıştır.

  --- spoiler ---
 • mount and blade awoiaf oynarken bir savasta kendisinin yanan kiliciyla targaryen lideriyle yan yana cenk ettigini gormemle aklima gelen bir soruyu buraya ilistirmek ve varsa yanit almak isterim;

  --- spoiler ---

  surun otesine yapilan operasyonda thoros of myr olmeseydi ve ejderhalari gorebilseydi ne olurdu? thoros ile ejderhalar arasinda bir iliski var midir? ya da genel olarak kizil rahiplerin ejderjalarla iliskisi nedir?
  --- spoiler ---
 • yukarıdaki entry'e cevab olarak;

  kitaplara göre ejderhalar cisimleşmiş ateştir; dolayısıyla r'hollor'un kutsal yaratı sayılır denebilir. essos'ta r'hollor dini köleler arasında oldukça yaygındır. hatta volantis'te sept of baelor'un bilmem kaç katı büyüklüğünde bir r'hollor tapınağı vardır. nüfusun r'hollor'a inanların sayısı diğer dinlere inananların sayısının toplamından bile fazladır. kızıl rahip/ rahibe takımı, tabi ki başrahip bennoro da, ejderhaların annesi, köleleri özgürleştiren daenerys'in vaadedilen prens/prenses olduğuna inanır daha doğrusu bu imayla vaaz eder. bennoro tapınağın koruyucu kölelerinden the fiery hand takımından bir kaç nefer, ve rahip moqqoro'yu dolaylı şekilde daenerys için mereen'e gönderir. volantis halkı şehri özgürleştirmesi daenerys'i beklemektedir. tabi moqqoro'nun acayip rolü son kitabın sonuna doğru anlaşılır. son olarak kitaplarda ejderhalar dizideki gibi telepatiyle(?) sürülmez. daenerys drogon'u kamçıyla ve topuklarıyla sürer, ateş soluma komutunu daha ejderhalar küçükken kimse kazara komut vermesin de ejderhalar ortalığı yakmasın diye high valerian'da ejderha ateşi anlamına gelen dracarys olarak öğretir filan.

  kısaca r'hollor'un takipçilerinin the great other'la savaşta, ki the nights king olur o, daenerys ve ejderhalarını daenerys'in ateşlerde gördükleri kaderine yönlendirmek. bu kadar.

  thoros' a gelince. dizide thoros dizi senaryosunu eğip bükerken, hikayede kaybolan d&d kafadarlar tarafından saçma salak harcanmıştır. bu kadar. gelecek sezon toros'un ölümüne de bi kılıf sıkarlarsa bilemem tabi.
hesabın var mı? giriş yap