şükela:  tümü | bugün
 • in bruges ve seven psychopaths filmleri ile tanıdığımız oyun yazarı/senarist/yönetmen martin mcdonagh'ın yeni film projesi. başrolde frances mcdormand var. mcdonagh'ın söylediğine göre film kızı öldürülen 50 yaşında bir kadınla ilgili. kadın polislerin adaleti sağlamaktansa siyahlara işkence yapmakla daha çok ilgilendiğini düşünüyor ve onlara karşı bir mücadeleye girişiyor.

  indiewire'a göre çekimler önümüzdeki yıl başlayacak, vizyon tarihi ise önümüzdeki yılın sonları ya da 2017'nin başları gibi görünüyor.
 • sadece tiyatro yazmaya devam edeceğini bildiren dahi adamın yeni filmi. vazgeçiren ne olmuş bilmiyoruz ama iyi olmuş güzel de olmuş. belki bir yastık adam hazzı vermez ama... (bkz: buralar entry dolacak)
 • ustanın yeni filmi hakkında bilgiler için şöyle buyrun:

  http://www.imdb.com/…tle/tt5027774/?ref_=ttfc_fc_tt
 • oyuncu kadrosunda tyrion lannister de var.

  dayının son filmi fena değildi ama in bruges bambaşkaydı tabi, inşallah yine o etkiyi yaratır. bu defa tamamen amerikan yapımı olacak, tek çekincem bu yoksa yönetmene güvenimiz tam.
 • çağımızın en iyi yazarlarından martin mcdonagh'ın ilk fragmanı yayınlanan yeni filmi. öncelikle fragman:

  https://www.youtube.com/watch?v=jit3yhgx5pu

  hem in bruges'ı hem de seven psychopaths'ı çok seven birisi olarak fragmana bayıldım. mcdonagh artık sinemada da kendi stilini iyice oluşturmuş zira diyaloglar onun ellerinden çıktığını belli ediyor. fragmana göre film umduğumdan daha eğlenceli olacak, frances mcdormand da rolünde muhteşem görünüyor gerçekten.

  elimizde hala kesin bir vizyon tarihi yok ama tahminime göre en geç yaz başlarında izleriz herhalde. bu da dün yayınlanan afişi: http://i.hizliresim.com/r360gb.jpg
 • usa için vizyon tarihi 13 ekim 2017 olarak açıklanmış olan, inanılmaz heyecanla beklediğim martin mcdonagh filmi. çünkü seven psychopaths'i - hiç abartısız - en az on defa seyrettiğim için artık taze kana ihtiyaç duyuyorum.

  güzel bir ön bilgi olarak woody harrelson, filmin seven psychopaths'e benzediğini söylüyormuş. aslında filmi "super troopers'ın seven psychopaths ile karşılaşması" diye tanımlıyormuş. diğer filmi seyretmedim lakin bu film biraz olsun seven psychopaths'e benzeyecekse, dört yıl boyunca mcdonagh'ın yeni filmini beklemiş olmaya değer diye düşünüyorum. filmde harrelson dışında seven psychopaths'ten üç oyuncu daha var; abbie cornish, sam rockwell ve zeljko ivanek. gönül isterdi ki christopher walken'ı, colin farrell'ı, hatta tom waits'i de bir daha görelim ama işte, her şey bizim istediğimiz gibi olmuyor. bazı yazarları/yönetmenleri/oyuncuları, evcil hayvanımı sever gibi sevmemem gerektiğini öğrensem keşke. ama öğrenemiyorum, aynen öyle seviyorum.
 • vizyon tarihi 10 ekim'e çekilmiş. buraya gelir gelmez(gelirse, çünkü bazı filmler çok az salona geliyor) koşa koşa gideceğim martin mcdonagh filmi. bu filmle birlikte takip ettiği bir taktiği fark ettim mcdonagh'ın. ilk filminde brendan gleeson var, ikinci'de gleeson'a colin farrell katılıyor. sonraki filminde brendan amca'yı eleyip colin farrell'ın yanına adamlar getiriyor. getirdiği adamlar woody harrelson ve sam rockwell. sonra bilin bakalım ne oluyor? gelecek filmde colin farrell da elenip yeni adamların yanına yeni adamlar ekleniyor. bu mantıkla three billboards outside ebbing missouri'den sonraki filmde de francis mcdormand olacak ve woody amcayla sam abi olmayacak. sherlock muyum neyim be?
 • bugün adana film festivali sayesinde izlediğim film. bundan sonrası spoiler.

  --- spoiler ---

  özellikle oyuncular oldukça iyi. en iyi kadın oyuncu ( frances mcdormand) rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu( sam rockwell) ödülünü alabilirler. senaryo anlamında ise oyunculuğun bir tık aşağısında olarak görüyorum. bir dram filminin arasına komik diyaloglar yerleştirilmesi olayını çok seviyorum. burada dozunda tutup olayı bitirmişler, güzel de yapmışlar. abbie cornish için ayrı bir parantez açmam gerek. bir kadın bu kadar mı güzel olur? bright star ile kalbimi kazanmıştı zaten. ama yıllar onu şarap gibi yapmış. daha kadınsı daha çekici olmuş. bir ara filmden koptum kadına odaklandım. hehe. gelelim peter dinklage abimize. çok sempatik bir rolde. izleyince hak vereceksiniz. bu adamı komedi filmlerinde oynatmak gerek bolca. ama ana rolde değil yardımcı rolde. sam rockwell çok iyi oyun çıkarmış bence bu yüzden en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne aday olur belki de alır. almasını umuyorum. senaryoya biraz gelelim. öncelikle bu film en iyi film oscar'ını alamaz. bu konuda tartışabilirim. alırsa eğer bu seneki rakipleri çok zayıf derim. film güzel ama ödülü alacak kadar iyi değil. senaryo demiştik. film tam güzel bir hal almıştı ki film bitti. şoka uğradım. sanki devamı olacakmış gibi geldi bana. bilemiyorum, ileride göreceğiz neler olacağını. ama izlenebilir bir film. puanım 8/10.

  --- spoiler ---
 • akıcı senaryo ve başarılı oyunculuklara sahip film. tam tıkanıyor mu derken aksiyonla baş başa kalıyoruz. yan karakterlerin çizdiği profillerin ayrı ayrı değerlendirilmesi gerekecek. şuraya özetle başarılı bir film olmuş yazayım. (bkz: adana film festivali) nde yarışıyor. şansı da bol olsun.
 • dün akşam (bkz: 24. uluslararası adana film festivali) 'nde izlediğim martin mcdonaghfilmi. seven psychopathsve ın brugesfilmlerinden tanıdığımız yönetmenin yine en az bu iki film kadar başarılı yeni filmi.
  venedik film festivali'nden en iyi senaryo ödülüyle dönen film bu sene oscar için de aday olabilecek bir film.

  --- spoiler ---

  tecavüz ve işkence edilen kızının katilinin hala bulunamaması ve polisin bu konuda gerektiği kadar üstüne düşmediğini gören bir annenin verdiği haklı mücadele diyebiliriz filmin konusu için.oyunculuklar çok iyi özellikle frances mcdormand'ın en iyi kadın oyuncu ödülü için güçlü bir aday olabileceğini düşünüyorum. woody harrelsonve peter dinklageoyunculuklarıyla renk katmışlar filme bulundukları süre boyunca.
  vurucu konusu ve başarılı oyunculuklarıyla yıllın en başarılı filmlerinden ve festivalin de gözdelerinden olacağını düşünüyorum.
  8/10
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap