şükela:  tümü | bugün
  • ünlü italyan film yönetmeni dario argento'nun korku üçlemesi. ilk ikisi suspiria ve inferno'dur. sonuncusu hala çekilmemiştir. temel olarak eski bir kitapta adı geçen üç cadının hikayesidir. suspiria'da almanya, inferno'da new york mekan olarak seçilmiştir. sonuncu filmin italya'da çekilmesi olasıdır.
  • nihayet bunca zaman sonrasında hakkında bir hayır haber aldığımız üçleme. efendim, george clooney ve steven soderbergh'in prodüksiyon şirketi argento'ya teklifi vermiş. argento'nun onlarla çalışıp çalışmayacağı henüz kesinlik kazanmamış ancak dario abimiz filmin çekimlerine 2007'nin eylül ayında başlayacağını bildirmiş...
  • bu serinin ilk iki filmini büyük umutlarla izledim. ikisi de benim için hayal kırıklığı oldu.

babamın senelerce öve öve bitiremediği suspiria tam bir çöküntü sebebi. adam, korkudan gece dışarıda gezememiş, bense neresinden korktuğunu çözemedim. belki argento'nun düşündüğü gibi ergen kızlarla çekilseydi film daha etkili olabilirdi.

inferno; suspiria'ya göre konusu daha güzel. ama suspiria'dan daha korkunç değil. alida valli'yi bu filmde görmeniz mümkün. ayrıca yine suspiria ile karşılaştırmak gerekirse efektleri kötü. suspiria'nın daha güzel ve inandırıcıydı.

la tarze madre'yi henüz izlemedim. sanıyorum asia argento fobisi var bende. filmin kötü olduğunu okuduğum için de izlemek istemiyor olabilirim.