şükela:  tümü | bugün
  • 4 bölümlük belgesel dizi

4 bölüm boyunca genelde 32 diş gülen insanların bulunduğu yapmacık bir kasaba.

mormonların (sanırım biraz modern mormonlar bunlar sadece çok eşlilik mormonca ger kalan düz amerikan ailesi) poligamik hayatını izliyoruz. özetle çok eşlilik harika bir şey çok mutlu olursunuz temalı bir belgesel dizi. hep mutlular çünkü yersen.

not: yanlış anlaşılmasın çok eşliliğe karşı değilim çünkü beni ilgilendirmez. işin içinde zorlama veya başkasının özeline tacavüz yoksa kimsenin karışma hakkıda yoktur.
  • daha yenice izlediğim, kumalık kavramının amerika'da da olduğunu görmemi sağlamış belgesel.

utah'da kendi dünyalarını kurmuş ve kumalık kavramını normalleştirmiş bir topluluk. şaşırtacak çok fazla söylem var belki ama beni en çok şaşırtan adamın birisinin 2 eşinden 18 , bir diğerinin 3 eşinden 20küsur, başka birinin bilmem kaç hanımdan bilmem kaç çocuğu olması. kadınlara bakıyorsun yaşları genç. o kadar çocuğu o vücut nasıl kaldırdı?
    diğer eşlerinin ve çocuklarının gözleri önünde yeni sevgilisi ile flört eden adamlar var. norm haline gelmiş toplumda bu durum ve açıkçası eleştiri de getirilmiyor.

farklı hayatlar, kıskançlığın yiyip bitirdiği genç kadınlar ama bir o kadar da belgesel boyunca gözümüze sokulan "sisterhood" müessesesi.

bilemiyorum.