şükela:  tümü | bugün
  • gözlemlediğim kadarıyla yabancı televizyon yapımlarının, müzik gruplarının ve ünlü simaların sosyal medyada geçmişte biz neler yapıyorduk & nasıl görünüyorduk nostaljisi yapmak için video, fotoğraf ve diğer dökümanlarını paylaşırlarken kullandıkları hashtag.
  • hey gidi günler'in afilli, janjanlı hali
  • instagramda tbt kisaltmasiyla kullanilan terimmis, ben de yeni ogrendim. neden carsamba degil de persembe,onu daha cozemedim ama.
  • sosyal medyada geçmişten resimler paylaşma yoludur. neden perşembe olduğuna gelince; throwback ve thursday kelimelerinin ikisi de t ile başlamaktadır da ondan.

yok ben bu işi illa çarşamba veya cuma yapmak istiyorum derseniz size flashback friday ve wayback wednesday veriyoruz. neydim ne oldum, before/after temalı inspirational resim paylaşacağım ben diyorsanız transformation tuesday diye bir saçmalık var sizi oraya alıyoruz. çağımızın vebası, selfie paylaşmazsam öleceğim hastalığına yakalandım, doktorlar umutsuz diyorsanız selfie saturday ve selfie sunday sizin ilacınız.

dahası için (bkz: man crush monday), (bkz: woman crush wednesday), (bkz: sunday funday), (bkz: caturday) ve candan erçetinin dediği gibi "ve daha bir sürü şey"..
  • 'throwback ex' gibi çeşitleriyle, eski sevgili koleksiyonu sergilemenin ne zaman moda olacağını düşündüren akım.
  • #tbt iyi ama cuma da olmaz ki arkadaşım adı üstünde perşembeye mahsus bi olay ..
  • anladığım kadarıyla birincil fonksiyonu tekrar tekrar düğün fotoğrafı paylaşmak olan hashtag. bu işe kasan rastladığım bütün evli kadınlar her perşembe bıkmadan usanmadan gelinlikli fotoğraflarını sergiliyorlar.

ablacım hiç mi başka anın yok senin? evlendiğin gün mü geldin dünyaya?
    ha, bu sırada kocaları ne yapıyor? tabii ki ölü taklidi.
  • süper olay.
  • paylaşım gününün en düşük olduğu günün perşembe olması sebebiyle uluslar arası kampanyayı başarıya ulaştıran sosyal medya şeysi.

(bkz: kanlı pazar)
  • amelasyon.