şükela:  tümü | bugün
 • 2pacın 3. albümünün ismi ... aynı zamanda 2pacın göbeğinde büyük boyutlarde yer alan dövme http://www.thuglove.org/stuffz/thuglife.jpg den bu dövmeyi görebilirsiniz ... ve aynı zamanda 2pacında elemanı olduğu bir çetenin ismi ...
 • 'the hate u give little infants, fuck everybody' gibi de bir açılımı vardır. mob olayı bakidir ...
 • 6. nesil bir yazar
 • ilk olarak 1986 yılında 2pac'ın 2 from the crew'le beraberken çıkardığı şarkı. sonra randy walker (stretch)'ın katılmasıyla beraber thug life çetesini oluştururlar ve "thug life. shut up beitch" mottosunu benimserler. fakat sonra stretch ayrılır.

  1992 yılında 2pac bu sefer tyruss himes (little psycho) ile tanışarak gruba katar syke ismiyle. interscope records ile anlaşarak bu muhteşem albümü çıkartırlar. öncelikle interscope bu albümü çok fazla hardcore ve underground bulsada fikirlerini değiştirmeyi başarmışlardır. tupac'ın üvey erkek kardeşi mopreme shakur'da gruba katılmıştır.

  1994 yılının eylül ayında albüm nihayet piyasadadır. ve çok tutmuştur. pour a little liquor videosu tv'lerde dönmeye başlamıştır. ardından cradle to the grave, how long will they mourn me?, it don't stop ile uzun süre listelerde yer almıştır bu albüm.

  30 eylül'de tupac quad recording stüdyolarında soyulur ve 4 yerinden vurulur. ertesi gün küfürlü açıklşamaları nedeniyle suçlu bulunur. akabinde bir tecavüz suçlaması sebebiyle, 15 şubat 1995'de hapse atılır. 12 ocak'da death row records, interscope records ve time warner 1.4 milyon dolar ödeyerek 2pac'ı serbest bırakmışlardır. bundan sonra 2pac death row records'la 3 albümlük bir anlaşma yapmıştır.

  tüm bu olanlardan sonra grup dağılmıştır. syke ve mopreme outlawz'a katılmıştır. fakat sonra ayrılmışlardır. 2pac bu albümün volume 2'sini planlarken 7 eylül 1996'da las vegas'da vurulmuştur ve ölmüştür.
 • (bkz: 2pac/#5020361)
 • http://www.thuglife.org/ sitesinde ikamet eden ascii art ustalarının mekanı..
 • 2pac'ın benimsediği yaşam felsefesidir. bunu, kendi sözleriyle şöyle anlatır:

  "when i'm saying 'thug', i mean, not 'criminal', someone that beats your head. i mean, the underdog. the person that had nothing and succeeds. he is a thug. because he overcame all obstacles. it doesn't have anything to do with the dictionary version of thug. to me, 'thug' is my pride. not being someone who goes against the law. not being someone who takes but being someone who has nothing, and even though you have nothing and there's no home for me to go to, my head is up high. my chest is out. i walk tall. i talk loud. i'm being strong. i don't understand why america doesn't understand thug life. america is thug life. what makes me saying "i don't give a fuck" different than patrick henry saying, 'give me liberty or give me death'? what makes my freedom less worth fighting for than bosnians or whoever they want to fight for this year?"
 • 1994 yılında tupac ve arkadaşlarının çıkardığı albümdür. bu albüm volume 1 olarak nitelendirilmiştir. volume 2'yi yapması kısmet olmadı, olsaydı yeni bir efsane olurdu.
 • bir nevi felsefe