şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aytunç altındal'ın uzun süre araştırdığı örgüt.
 • antisemitik düşünceleriyle meşhur, oyuk dünya teorisi destekçisi, aryan ırk inanışına sahip ezoterik ve inisiyatik tarikat. kurucusu baron von sebottendorftur. ünlü biraderleri arasında rudolf hess, göring, göbbels ve daha nice ss subayı vardır. adolf hitler bu örgütün hiçbir zaman mensubu olmamıştır. ama çalışmalarını yakinen takip etmiş ve ziyaretçi olarak gitmiştir. thule'nin tibetli rahiplerle de ilişkileri vardır ve dalai lama ile iyi ilişkileri olmuştur. bu örgütün zamanımızda her zamankinden güçlü olduğu rivayetler arasındadır.
  ikinci dünya savaşı tarihinde rol almış bir başka örgüt için (bkz: illuminati).
 • nazileri yaratan ve liderlerini eğiten örgüt.
 • 1912 yılında rudolf von serbottendorff tarafından almanyada kurulan ezoterik örgüt. kurucusu rudolf von serbottendorff islam mistisizmi ve alchemy konularında uzmandır ve türkiye masaonluğunda önemli bir yer tutar. thule society in müritleri atlantis adlı kayıp uygarlığa inanır bunları koruyan efendilere ulaşmaya çalışırlardı. bu çabayı da üstün insan yaratma denemelerinde göstermişlerdir. rudolf von serbottendorff modern tıp ve mistisizmin karışımı ile üstün insanı yani aryan ı yaratmaya çalışıyorlardı. bu çalışmalar sırasında savaş esirlerini ve musevileri de kullanmışlar abik gubik insanımsılar yaratmışlardır. 2. dünya savaşı sırasında hitler den aldıkları destekle çalışmalarını sürdürmüşlerdir...
 • (bkz: thule society)
 • 1933'ten onceki uyeleri $u $ekilde siralanabilir:

  1) adolf hitler
  2) dr. wilhelm frick (reich bakanı - protektoru / ns parti yonetim kurulu ba$kani)
  3) herbert backe (reich bakanı / ss orgenerali)
  4) martin bormann (ns parti yonetim kurulu ba$kani / ss orgenerali)
  5) walter busch (ns parti yonetim kurulu ba$kani / ss orgenerali)
  6) dr. alfred rosenberg (reich bakani / ozel mu$avir)
  7) julius streicher (ns parti bolge ba$kani / sa orgenerali)
  8) dr. paul bang (alman milliyetci partisinden / bakanlik muste$ari)
  9) prof. dr. walter gros (ns partisi irk dairesi ba$kani)
  10) heinrich class (pancermenistlerin onderi / adliye mu$aviri)
 • vril cemiyetinin alt kolu olduğu da söylenir. bazı üyeleri rudolf hess, karl haushoffer ve alfred rosenberg ve dietrich eckardt.
 • grubun ismi thule eski bir efsaneden gelmeydi. kayıp bir uygarlığın adıydı. tıpkı atlantis gibi sulara gömülmüştü. ama eckardt’ a göre tüm sırları kayıp değildi.insanlar ve dış zekalar arasındaki aracı yaratıklar bu sırra erişmiş kişiler için öyle bir gücü hazır tutuyorlardı ki, bu güç almanya’yı dünyanın hakimi yapacaktı. yine bu güç üstün insanın ortaya çıkmasını sağlayacaktı.
  nazi partisinin önde gelen simalarından olan eckardt 1923 yılında münih’te aşırı alkolden komaya girerek öldü.ölmeden önce “hitler’in ardından gidiniz o davulcudur. ama besteyi yapan benim. hitler’e onlarla ilişki kurma olanağı verildi. benim arkamdan üzülmeyin. çünkü hitler en meşhur alman ben ise tarihi en çok etkileyen alman olacağım” . dedi
  1915 yılında yani ilk dünya savaşı sırasında henüz hitler’i tanımazken iddiaya göre bir ruh çağırma seansına katılan eckardt aniden bir sesduyar. bu ses ona hitler’den ve nazi hareketinden bahseder. eckardt’ın görevi ise hitler’i görevine hazırlamaktır. yani bir nevi hitler mesih o ise vaftizci yahya’dır.
 • thule grubunun öncesine bakarsak : nazi kehanetleri ya da naziler ve adolf hitler ile ilgili kehanetler, okült ve mistik ya da metafizik ne derseniz bu tarz konularla ilgilenen kişilerin favori konularından biridir.

  bu konuyla ilgilenen kişilere göre nazi kehanetleri ilk olarak eski yahudi yazmalarında ve efsanelerinde geçer. danyalın kitabının ester bölümünde ilginç bir hikaye vardır: yahudiyeye yani bugünkü filistine hakim olan bir kral yahudilerden nefret etmektedir ve 9 oğluyla birlikte kurduğu darağaçlarında her gün onlarca yahudiyi asar. sonra halk ona karşı ayaklanır ve kendisini aynı yerde 9 oğluyla birlikte asarak idam eder. eski yahudi takvimine göre olayın tarihi 5707 dir. bu tarihi günümüz tarihine çevirirsek 1946 ya denk gelir. bu tarih nürnberg mahkemelerinin tarihidir. mahkeme sonucunda 12 idam kararı çıkar. firar eden martin bormann ve intihar eden hermann göring dışında 10 kişi başta yahudi kıyımı olmak üzere insanlığa karşı suçlardan dolayı asılır.
  gelmiş geçmiş en büyük kahin kabul edilen nostradamus un da naziler ve hitlerle ilgili dörtlükleri vardır. dörtlüklerinin bazılarında 3 adet isa karşıtından bahseder. nostradamus yorumcularına göre bunlardan ilki napolyon ikincisi de hitlerdir. bir dörtlükte ise açık bir şekilde hister kelimesi geçiyor. bazı yorumculara göre bu apaçık bi şekilde adolf hitleri işaret ediyor. bazı yorumculara göre buradaki hister kelimesi deli-çılgın manasında yani yine hitleri kastediyor.
  modern nazi kehanetleri ise 19. yüzyıla kadar gider. heinrich heine isimli bir tiyatrocu nazilerin ilk yıllarındaki kitap yakma olaylarına gönderme yapan "işe kitap yakmakla başlayanlar zamanı gelince insanları da yakar" gibisinden bir kehanetin sahibidir. yine oyunlarında ve şiirlerinde nazi dönemine ait çok sayıda gerçekleşen kehanet var.
  o dönemde ortaya çıkan kahinlerden en ilginci bavyeralı fakir bir köylü olan strombergerdir. nostradamustan haberi olmayan, okuma-yazma dahi bilmeyen biri olan stormberger trenin, arabanın ve uçağın keşfini anlatan kehanetlere sahip birisi. kehanetlerinde hitler’in ve nazi partisinin iktidara gelmesinden ww2 nin biteceği tarihe kadar pek çok gerçekleşen şey var.

  nazi ideolojisinin en önemli kaynaklarından biri helena blavatski dir. gizli doktrin isimli bir kitapta insanları 7 ırk piramidine ayırır. örneğin 5. ırk ümit ırkı 6. ırk ise ışık ırkıdır. ırklar piramit şeklinde aşağıdan üstüne doğru evrim gösterir. üstte yaşayan ırkların hayatta kalmak için diğerlerini ezme hakkı vardır. ve 7. yani en üstteki ırka ari ırk der helena blavatski. ve bunu sağlayacak kişinin mutlaka geleceğini söyler kitabında.

  bir diğer nazi kahini de elizabeth ebertin.astrolog olan ve "geleceğe bir bakış" isimli dergide astroloji yazıları yazan ebertinin önemi hitlerden çok önce onun ilerde yanındakiler tarafından führer diye anılacağını haber vermesi. ebertin günün birinde dergideki bir okurundan 1889 nisanında doğacak olan birisiyle ilgili kehanette bulunmasını söyler. sadece bu veriden yola çıkarak astroloji haritasına bakan ebertin güneşin bu tarihte koç burcuna gireceğini ve bu tarihte doğacak birinin alman ulusunu zafere taşıyacağını, ama daha sonra 1940 lı yılların ortasında paranoyaklığı ve dengesizliği yüzünden kendini mahvedeceğini ve en önemlisi führer olarak bilineceğini yazar.

  hitler ve nsdap ile çağdaş olan bazı kahinler de var. viyanalı bir kahin olan ve zamanının en meşhur medyumlarından hanusen düşünce okuması ve hipnoz seansları düzenleyen, meşhur ve güçlü kişiler arasında çok sayıda müridi olan biridir. bunlardan biri de adolf hitler .1934 yılındaki reichstag yangınını anlatan kehanetiyle nazi partisi önde gelenlerinin dikkatini çeken hanusen bir kaç defa hitler ile görüşmüş ve ona gelecekle ilgili birtakım kehanetler söylemiştir.
  1932 yılında hitler’e başarılı olmak için 1933 yılbaşı gecesinde kendi doğduğu köye gidip mezarlıktan bir adamotu kökü koparmasını söyler . bunu yaparsa 30 ocak 1933 de almanya’nın şansölyesi olacağı kehanetinde bulunur. hanusen 1934 yılında öldürülmüştü.
 • hitler i iktidara getiren anti semitist gizli örgütün adıdır. kurucusu rudolf von sebottendorf; mason, bektasi ve çift yönlü ajan olup ve örgütü istanbul da teşkilatlandırmıştır. nazi almanyasi nin kuruluşu esnasında bu örgütün alman nasyonal sosyalist isci partisi nin kurulusunda yer alması, hitler in seçimle başa gelmesi ve meclis yakma olayında aktif olarak rol üstlendikleri dedikodular arasındadır.