şükela:  tümü | bugün
 • title track'i tom jones tarafindan soylenen, 1965 yapimi james bond filmi, bond rolunde sean connery vardir. zamanina gore oldukca iyi kotarilmi$tir. daha sonra 1983 yilinda connery icin bir geri donu$ olacak never say never again bu filmin bir remake'idir.
 • (bkz: dragonball)
 • 2004 tarihli udo albümü. genel itibarıyla oldukça güzel bir albüm. gaz açılış şarkısı thunderball, pull the trigger, nefis koro vokalleriyle orta tempoda melodik yapılı the land of the midnight sun ve the magic mirror, rus halk ezgisi tadında bestelenmiş akerdiyon destekli müthiş şarkı trainride in russia ve kapanış şarkısı olan çello destekli harika blind eyes albümde en beğendiklerim oldu. tam şarkı listesi:

  thunderball
  the arbiter
  pull the trigger
  fistful of anger
  the land of midnight sun
  hell bites back
  trainride in russia
  the bullet and the bomb
  the magic mirror
  tough luck ii
  blind eyes
 • (bkz: thunderbolt)
 • esl'den albüm çıkartan süper müzik yapan hastası olunacak djler. dolayısıyla da thievery corporation eküri emsemble içersinde yer alırlar. tarza lounge diyecem, ama downtempo değil, hatta fazlasıyla uptempo.
 • 22 james bond filmi arasında en çok gelir elde eden filmdir.1965 yılında 11,000,000 $ a yapılan film,gösterim hasılatı ile o sene 141,200,000 $ gelir elde etmiştir.ancak gunumuze kadar gerek tekrar yayınları,gerek dvd satışları,vhs satışları ile toplam da 886,994,986 $ gelir elde etmiştir.bu toplam hasılata en yakın film yine sean conner'i filmi goldfinger'dır.794,800,903 $ gelir elde etmiştir.bu iki filmin toplam hasılatlarına hiç bir bond filmi erişememiştir.
 • bu filmin bir afişi vardır, bond abimiz bir elinde içkisi, diger elinde zıpkın, ayaklarında paletleri olmak üzere poz atar. herhalde en komik afişe sahip james bond filmi olsa gerek,hala hatırladıkça gülerim.
 • komplo planını çok başarılı bulduğum bir bond filmidir.

  --- spoiler ---

  balıkadamlı savaş sahnesiyle hatırlanır daha çok. sen james bond'la uğraşma işini üç tane kalasla bir tane hatuna yüklersen o balıkadamlı savaşın sonucu baştan bellidir zaten. spectre'nin hüsrana doymadığı filmlerden biri işte... bond tarihinin kolpa filmlerinden moonraker'da bu sahnenin uzayda geçeni (oha!) bulunur.

  --- spoiler ---

  (bkz: james bond/@ deliogul)