• tam bir yaz sonu şarkısı. şarkının melodisinde mutluluk veren bir şeyler var ama bununla birlikte vokaller de hüzün katıyor şarkıya. son zamanlarda dinlediğim en güzel şey.
  • samsung reklamı sayesinde tanıştığım muhteşör şarkı.
    uzun zamandır içimi bu kadar umut dolduran bir şey dinlememiştim.

thunderclouds

türkçeye de çevireyim de az pasımı atayım.

ihtiyacım olan her şey tek bir şey
    eski bir adam yeterli
    bebeğim yapmalısın
    sadece korkularını güvene çevir

aşk nereye gitti?
    her şey ne zaman söylendi ve bitti?

şimdi ellerini gökyüzüne koy
    eşyalarının arasından geçtim
    aşk nereye gitti?
    koşmanın içine kaçışları koy
    kalmamı istiyorsun
    ama hiç güvenebileceğim bir kıza rastlamadım

şu an bu sözleri benden nefret ediyormuş gibi sarf ediyorsun
    sen kendi cehenneminde yükselirken evimizin yandığını fark etmiyorsun
    küllerinde ruhun haykırıyor
    ama bu fırtına bulutundan korkmaman gerekiyor

ihtayacım olan tek şey aşk
    ihtiyacım olan tek şey tek bir kelime o da 'biz'
    isimlerden eylemlere döndün
    ah bu fırtına bulutları

ps: işbu çeviri diğer tüm şarkı çevirileri gibi duygusal yorumlamalar içerir.
  • gerçekten ekibi tebrik etmek lazım, günün içinde ses olsun diye açılmış televizyona 30 saniyede olsa bakmamızı sağlıyor note9 reklamında. sia’nın ne kadar muhteşem bir sesi olduğunu unutmuştum. mutlu eden hüzünlü şarkılardan.
  • bininciyi dinliyorum. çok güzel bir şarkı.
  • lsd grubunun( grup diyorum keske gercekten grup olsalar) yeni sarkisi.

sarkida sia’nin duygulu sesine cok yakisan baska bir ses var ki neredeyse kirk yillik sia hayrani olan beni bile daha duygulu olduguna inandiracak. evet labrinth’ten bahsediyorum. sarkiyi popun samimiyetsizliginden kurtariyor sagolsun.

sarkinin nakarata girmeden onceki kisimlari gercekten cok tatli olmus. genel olarak sia’nin dramatik pes tonunun olmadigi, daha mutlu bir tonla soyledigi ve gorunurde iyimser ama yine aralara saklanmis huzunlerin mevcut oldugu bir sarki. sia’nin son yillardaki pes melankolik tonundan ve guclu bagirislarindan sonra bu biraz da olsa iyi geldi.

labrinth bu sarkinin duygu kaynagi. sia ile de bu konuda iyi uyusmuslar. nakarattaki ses rengi ve “ ...here in the ashes your soul cries out” dedigi kisimdaki duygu yogunlugu baya hosuma gitti.

sozleri de anlam acisindan tatmin edici buldum efenim. sonlara dogru trompet mi artik her neyse o da sarkiya nostaljik bir hava vermis. sonunda da sia’nin tatli ses oyunlariyla da sarki son buluyor.

genius’u hic begenmemistim. sound olsun sozler olsun beni uyuz eden bir sarkiydi gercekten. neyse sonrasinda audio geldi eh iste dedim ve en sonunda da thunderclouds geldi ve en iyisi bu bence.

klipte yolunu kaybeden kucuk bir firtina bulutuna yardim ederek onu evine ulastiriyor bizim degisikli lsd grubumuz. koca firtina bulutlarinin icinden gecerken korkularindan geri durmayip iceri daliyorlar. sonunda da firtinayi geride biraksalar da onu ozleyecekleri baya acik. oyle iste. tatli bir klip.
  • klibi de şarkısı kadar güzel. sanki bir tim burton filmi izliyormuşum gibi hissettim.
  • an itibari ile youtube'da klibine denk gelinen ve yağmur bulutuna elveda diyip, gözleri dolduran lsd şarkısı.
  • sia yıllardır kötü şarkı yapmıyor zaten ama bu birliktelik çok acayip olmuş. ben hayatımda bu kadar güzel şarkı çok az dinledim.

nakaratı o kadar güzel ki anlatamıyorum.
  • tek kelimeyle bayıldığım şarkı. sia da labrinth de sadece güzel sesi olan insanlar değil aynı zamanda cidden özgün sesleri var. iki özel sesin kombinasyonu cidden mükemmel olmuş. neyse ki şarkıyı samsung reklamını görmeden önce dinlediğim için gözümde note 9’lar uçmuyor*.
  • bir reklamın ne kadar bilinç altına işleyebileceğini bana tekrar kanıtlayan şarkıdır. ne zaman spotify'da denk gelsem kafamda note 9 lar uçuşuyor. klibi çekilirse (ki bence çekilir) note 9 ürün yerleştirmesi olacağı kesin gibi.
hesabın var mı? giriş yap