• bir kaç hafta evvel aldığım 4 haziran bodrum-sabiha gökçen saferini iptal etmiş, akabinde telefonlara dönmeyen firma. iademi mil olarak aldım ve gittim 2 katı fiyatına şimdi pegasustan bilet aldım. umarım pegasusta saplamaz.

thy'yi değişiklik için aradığımda yoğunluktan dolayı hatta çıkmıyorlar ve internettende değişiklik yapılamıyor sistemlerini siktiklerim, rezil ettiler ayak üstü.
  • 5 haziran tarihli istanbul uçuşumu açıklamadıkları bir sebeple iptal etmişler. iptal mesajında verilen müşteri hizmetlerine ait telefon numaraları "yoğunluktan dolayı cevap veremiyoruz" kaydını dinletip yüzüme kapatıyor. mobil uygulama web siteye yönlendiriyor, web site sadece mil ile geri ödeme yapıyor (mil kartı kullanmıyorum), açığa almak mümkün değil, daha sonraki tarihlerde aynı rotada uçuş yok, talep formu da yine aynı yoğunluk bahanesi ile kabul edemedikleri uyarısını veriyor.

gerçekten 10 numara 5 yıldız bir rezalet. pegasus yapmayacakları uçuşları satışa açıp açıp ancak 2 ay sonra geri ödeyeceklerini söyleyerek dolandırıyor, en azından bir kurumsallığı var diye thy ile uçalım dedim. bunlar çok daha arsız çıktı. eğer yarın da müşteri hizmetleri çözüm sunmazsa cimer ve tüketici hakları mahkemesi yolu göründü.
  • aldığımız bilet iptal edildi, başka bir uçuş seçemiyoruz ve bilet iptalin de sanki kendimiz iptal etmişiz gibi sadece mil olarak veriyor. bakalım müşteri hizmetlerine bağlanırsak... sonunu merak ediyorum.
  • böyle bir rezillik görmedim. adamlar aynı gün saatte uçak olmasına rağmen bileti iptal edip telefonları interneti kapatıp gittiler. thy resmen şirket imajını yerle bir etti.
  • dolandırıcılığın kıyılarında dolaşan firma. bilet satışlarını açıp açıp iptal yapıyor, tekrar açıyor, alıyorsun, tekrar iptal ediyor. parayı yatır diyorsun “hele bir dur soluklan yeğenim” diyor. bir 60 gün bekle bakalım yapıyor.

bu süreç geçince umarım bilet satacak yolcu bulamaz.
  • corona sürecinde büyük rezaletlere imza atan kurumdur.

boston-istanbul uçuşumu önce 1 mayıs, sonra 13, sonra 28 mayıs’a, daha sonra 1 haziran, sonrasında 10 haziran’a şimdi de 1 temmuz’a ertelediler. son ertelemede haber verme gereği bile duymadılar. ne email ne mesaj var. internetten check-in yapmaya çalışmasam haberim bile olmayacaktı. nasıl rezalet bir planlamadır nasıl bir kepazeliktir anlamıyorum. bir kuru. bu kadar mı kötü yönetilir?

şu süreçte 2 küsür ayda 7. sefer uçuş tarihim değişti. amerika bize sahip çıkıp, maddi yardımda bulunmasa şu an sokaklarda sürünüyor olurduk.

bu süreçte ne thy, ne konsolosluk, ne de dışişleri herhangi bir yardımda bulunmayı bırak sorularımıza bile dönüş yapmadılar.

bu dönemde bu saçmalıklara sebep olup psikolojimizin bozulmasına, aylarca sevdiklerimizden ayrı kalmamıza sebep olan kim varsa aynı hayal kırıklıklarını yaşamasını diliyorum. umarım yüzünüz gülmez.
  • thy, üzerinden 3 ay geçmesine rağmen elif can yetim mevzusu hakkında bir açıklama yapma gereği bile duymadı. yakında milyon dolarlar harcayıp yeni bir reklam daha yaptırırlar. devletin en büyük kurumun hali bu.
  • 11 haziran amsterdam-istanbul uçuşunu, 2 gün kala iptal edip, 13 hazirana tekrar gün vermişlerdir! artık bu tarihin de yalan olduğunu, 15inden önce uçuş yapmayacaklarını düşünmeye başladım.
  • tarih: 12 haziran 2020
    saat :09:00
    parkur: istanbul havaalani - bodrum milas havaalani
    cip lounge: sosyal mesafe kurallarina gore salon duzenlenmis, yiyeceklerin tamami paketli halde
    boarding: banko onundeki yerde sosyal mesafe kurallarini belirten isaretler mevcut. cip transfer aracinda orta koltuklar bos birakilarak buraya oturmayin isaretlemeleri yapilarak koltuklar kapatilmis.
    ucak giris: kapida hijyen kiti veriliyor icerisinde maske ve antiseptikli islak mendil yer aliyor.
    ucak ici: tum koltuklar dolu sosyal mesafe yok
    ucak ici anons: degerli yolcularimiz, koridorda sosyal mesafe kurallarina dikkat ederek ilerleyiniz.

tum koltuklara yolcu oturtmusken traji komik anons icin tesekkurler keske bu kadar zahmete hic girmeseydiniz.
hesabın var mı? giriş yap