şükela:  tümü | bugün
  • d u r d u r u l d u: https://www.haberturk.com/…durdurdu-2568413-ekonomi
    güncelleme: talep azlığından ötürü uçuş sıklığını azaltmışlar. açıklama ama sıkıntı şu ki hala devam ediyor, aynı uçak çin'e de gidiyor, izmir'e de ankara'ya da. benim oturduğum koltukta önceki uçuşta öksüren tıksıran bir çinlinin oturmadığı ne malum.
    ön not: destek verenler entry girsin iki kelime ki sol tarafta gündemde kalsın.
    tüm büyük havayolu şirketleri durdurmaya başladı ama thy'den ses yok. her gün bir önceki günün iki katına çıkıyor ölüm sayısı, o da çin'in resmi rakamlarına göre.
    #coronavirus salgını nedeniyle çin'e uçuşları askıya alanlar;
    -british airways
    -endonezya/lion air
    -kazakistan
    -lufthansa
    -air canada
    -abd'li delta airlines
    -american airlines
    -isviçre/swiss
    -gürcistan
    -hindistan/air ındia ve ındigo
    -güney kore/ seoul air
    -finnair, cathay pacific, jetstar asia

thy ne bekliyorsun?
  • turk mantigini yanlis anlamis kisilerin istegidir.

turk bir yere kimse gitmiyorsa o zaman ben giderim. tum para bana kalir diye dusunen ticari kafa yapisina sahiptir. once para sonra yine para.
  • şirket çin’den inanılmaz gelir elde ediyor. filodaki en büyük uçaklarıyla tarifeli sefer yapıyor. beşi geçkin hatta her gün sefer düzenliyor. çin’e götürüp getirdiği yolcu sayısı günde 2500 civarında. ancak konu sağlık olduğu için paranın hiçbir önemi olmamalı ve konuya insancıl yaklaşmalıdır yönetim. vicdan ve vebal çok önemli olgular sonuçta.

edit: hele şükür 9 şubat’a kadar çin uçuşlarını askıya aldığını söylemiş şirket yetkilileri. burada yine bir şey söylemek istiyorum; yolcuyla iç içe olan personelin hiçbir şekilde teçhizat konusunda kısıtlanmaması lazım. örneğin şirketin yapmış olduğu duyuruda bazı uçuşlarda maske ve eldiven kullanabiliyor personel. bunu kısıtlayarak değil serbest bırakarak yapmak personeli daha rahat hissettirecektir.
  • devletin, vatandaşlarının sağlığını düşünmesi için kampanya başlatan tek ülke olabiliriz. belki bi’ yetkili burayı okur da olaylar gelişir. şaka gibi.
  • sonuna kadar desteklenmesi gereken kampanya.
  • şidetle desteklediğim ve beyni çalışan herkesin de desteklemesi gereken kampanya.
  • gerekirse sağlık bakanlığı talimat versin ama bir an önce durdurulsun uçuşlar. biz aynı durumda olsak bırakın ülkelerine almayı, komşu ülkeye girişimizi yasaklarlar.
  • maybachlara binen yönetim kurulu mu uçuyor sanki amk . çok ta sikinde adamların
  • cin ucusuna atanan kabin ekibinde yer almak da sanssizlik. yolcu olarak gitmeyebilirsin de, calisiyorsan en kotu maalesef bu durumda istifa edeceksin. kabin ekibinin (host/hostes, pilotlar) maaslarinin yuksek olmasinin nedenlerinden biri yaninda getirdigi riskler. simdiden bol sans
  • türkiyenin en prestijli laneti thy, o insanlar hasta olmasalar bile oradaki uçağın kabin hacmi kadar havayı, dezenfekte edilmemiş kıyafetlerini, eşyalarını, uçağın altında kargoları buraya getirecekler. bu konunun derhal hukuki kıvam alması lazım. kazanacakları para için masum insanların hayatlarını riske ediyorlar. uçak düşürerek para kazanılsaydı onu da yaparlardı.