şükela:  tümü | bugün
 • d u r d u r u l d u: https://www.haberturk.com/…durdurdu-2568413-ekonomi
  güncelleme: talep azlığından ötürü uçuş sıklığını azaltmışlar. açıklama ama sıkıntı şu ki hala devam ediyor, aynı uçak çin'e de gidiyor, izmir'e de ankara'ya da. benim oturduğum koltukta önceki uçuşta öksüren tıksıran bir çinlinin oturmadığı ne malum.
  ön not: destek verenler entry girsin iki kelime ki sol tarafta gündemde kalsın.
  tüm büyük havayolu şirketleri durdurmaya başladı ama thy'den ses yok. her gün bir önceki günün iki katına çıkıyor ölüm sayısı, o da çin'in resmi rakamlarına göre.
  #coronavirus salgını nedeniyle çin'e uçuşları askıya alanlar;
  -british airways
  -endonezya/lion air
  -kazakistan
  -lufthansa
  -air canada
  -abd'li delta airlines
  -american airlines
  -isviçre/swiss
  -gürcistan
  -hindistan/air ındia ve ındigo
  -güney kore/ seoul air
  -finnair, cathay pacific, jetstar asia

  thy ne bekliyorsun?
 • sonuna kadar desteklenmesi gereken kampanya.
 • turk mantigini yanlis anlamis kisilerin istegidir.

  turk bir yere kimse gitmiyorsa o zaman ben giderim. tum para bana kalir diye dusunen ticari kafa yapisina sahiptir. once para sonra yine para.
 • şidetle desteklediğim ve beyni çalışan herkesin de desteklemesi gereken kampanya.
 • şirket çin’den inanılmaz gelir elde ediyor. filodaki en büyük uçaklarıyla tarifeli sefer yapıyor. beşi geçkin hatta her gün sefer düzenliyor. çin’e götürüp getirdiği yolcu sayısı günde 2500 civarında. ancak konu sağlık olduğu için paranın hiçbir önemi olmamalı ve konuya insancıl yaklaşmalıdır yönetim. vicdan ve vebal çok önemli olgular sonuçta.

  edit: hele şükür 9 şubat’a kadar çin uçuşlarını askıya aldığını söylemiş şirket yetkilileri. burada yine bir şey söylemek istiyorum; yolcuyla iç içe olan personelin hiçbir şekilde teçhizat konusunda kısıtlanmaması lazım. örneğin şirketin yapmış olduğu duyuruda bazı uçuşlarda maske ve eldiven kullanabiliyor personel. bunu kısıtlayarak değil serbest bırakarak yapmak personeli daha rahat hissettirecektir.
 • edit 2: özür dileyerek ciddiyetini tahmin etmemiştim şimdi durdurulması için hem fikir oldum dünya sağlık örgütü acil durum ilan etti durum bu denli büyükse marmarayı kullanan çin demir ipek yolunun kapatılması yine konteyner limanlarında çinden gelen konteynerlar ile ilgili nasıl çözüm üretilecek merak içerisindeyim. - - - - - -

  durdurulmasın ani kararlar büyük kayıp verir, türkiye destinasyonun da çin uçuşları için direkt zafer havaalanı gibi atıl yerlere uçağı indirsin. gerekirse bir gün muayene karantina gibi süreçlere sokarsın yolcuları. durdurmaktan ziyade daha dikkatli ve yavaş sürdürürsün. zorluğun maliyetini yansıtmalarına da lafı olmaz kimsenin.
  edit: ing'nin hazırladığı çin pazarındaki durumun diğer ülkeler üzerindeki olası etkisi 'ni gösteren makale bir tek türkiye'nin negatif etkilenmeyeceği ön görülmekte.
 • gerekirse sağlık bakanlığı talimat versin ama bir an önce durdurulsun uçuşlar. biz aynı durumda olsak bırakın ülkelerine almayı, komşu ülkeye girişimizi yasaklarlar.
 • hala inatla devam etmeleri anlaşılır gibi değil hem çalışanlarının, hem halkın sağlığını riske atmak inanılır gibi değil.