• d u r d u r u l d u: https://www.haberturk.com/…durdurdu-2568413-ekonomi
    güncelleme: talep azlığından ötürü uçuş sıklığını azaltmışlar. açıklama ama sıkıntı şu ki hala devam ediyor, aynı uçak çin'e de gidiyor, izmir'e de ankara'ya da. benim oturduğum koltukta önceki uçuşta öksüren tıksıran bir çinlinin oturmadığı ne malum.
    ön not: destek verenler entry girsin iki kelime ki sol tarafta gündemde kalsın.
    tüm büyük havayolu şirketleri durdurmaya başladı ama thy'den ses yok. her gün bir önceki günün iki katına çıkıyor ölüm sayısı, o da çin'in resmi rakamlarına göre.
    #coronavirus salgını nedeniyle çin'e uçuşları askıya alanlar;
    -british airways
    -endonezya/lion air
    -kazakistan
    -lufthansa
    -air canada
    -abd'li delta airlines
    -american airlines
    -isviçre/swiss
    -gürcistan
    -hindistan/air ındia ve ındigo
    -güney kore/ seoul air
    -finnair, cathay pacific, jetstar asia

thy ne bekliyorsun?
  • sonuna kadar desteklenmesi gereken kampanya.
  • şidetle desteklediğim ve beyni çalışan herkesin de desteklemesi gereken kampanya.
  • şirket çin’den inanılmaz gelir elde ediyor. filodaki en büyük uçaklarıyla tarifeli sefer yapıyor. beşi geçkin hatta her gün sefer düzenliyor. çin’e götürüp getirdiği yolcu sayısı günde 2500 civarında. ancak konu sağlık olduğu için paranın hiçbir önemi olmamalı ve konuya insancıl yaklaşmalıdır yönetim. vicdan ve vebal çok önemli olgular sonuçta.

edit: hele şükür 9 şubat’a kadar çin uçuşlarını askıya aldığını söylemiş şirket yetkilileri. burada yine bir şey söylemek istiyorum; yolcuyla iç içe olan personelin hiçbir şekilde teçhizat konusunda kısıtlanmaması lazım. örneğin şirketin yapmış olduğu duyuruda bazı uçuşlarda maske ve eldiven kullanabiliyor personel. bunu kısıtlayarak değil serbest bırakarak yapmak personeli daha rahat hissettirecektir.
  • edit 2: özür dileyerek ciddiyetini tahmin etmemiştim şimdi durdurulması için hem fikir oldum dünya sağlık örgütü acil durum ilan etti durum bu denli büyükse marmarayı kullanan çin demir ipek yolunun kapatılması yine konteyner limanlarında çinden gelen konteynerlar ile ilgili nasıl çözüm üretilecek merak içerisindeyim. - - - - - -

durdurulmasın ani kararlar büyük kayıp verir, türkiye destinasyonun da çin uçuşları için direkt zafer havaalanı gibi atıl yerlere uçağı indirsin. gerekirse bir gün muayene karantina gibi süreçlere sokarsın yolcuları. durdurmaktan ziyade daha dikkatli ve yavaş sürdürürsün. zorluğun maliyetini yansıtmalarına da lafı olmaz kimsenin.
    edit: ing'nin hazırladığı çin pazarındaki durumun diğer ülkeler üzerindeki olası etkisi 'ni gösteren makale bir tek türkiye'nin negatif etkilenmeyeceği ön görülmekte.
  • hala inatla devam etmeleri anlaşılır gibi değil hem çalışanlarının, hem halkın sağlığını riske atmak inanılır gibi değil.
  • kapadokya havalimanina yeni uçmuş biri olarak desteklediğim kampanyadir . çinli turistler ağzına maske takmışlar ve öyle uçuyorlardi çok tedirgin oldum.
  • cin ucusuna atanan kabin ekibinde yer almak da sanssizlik. yolcu olarak gitmeyebilirsin de, calisiyorsan en kotu maalesef bu durumda istifa edeceksin. kabin ekibinin (host/hostes, pilotlar) maaslarinin yuksek olmasinin nedenlerinden biri yaninda getirdigi riskler. simdiden bol sans
  • bir an önce olması gerekendir. uçucu ekiplerden kimsenin de gitmek istediğini düşünmüyorum. personelini ateşe atmamalı
hesabın var mı? giriş yap