şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de bir çok havaalanı ve havalimanında bulunan, türk hava yolları'nın business class yani cip yolcularına yönelik salonlardır.

diğer ülkelerde ise genellikle başka salonlarla anlaşılarak bu servis tam edilmeye çalışılır.
  • (bkz: cip lounge)
  • ajet iç hat uçuşlarında cip salonunu kullanmak isteyenlerin 25tl ödeyerek kullanabildikleri salon.
  • business class yolcusu değilseniz bile, classic plus statüsünde frequent flyer iseniz rahatlıkla ücretsiz kullanabildiğiniz salonlardır.
  • mescit bulunan mekan. mescitin bir kaç metre ötesinde ise şarap arabası. ben ne yaptım peki? bardağıma sarafin merlot 'yu doldurdum içiom . şerefe!
  • mescidi, duş imkânı, suit odası(transit yolcular için), über yemek ve kahvaltı çeşitleri, playstation konsolları, çocuklar için oyun alanları vs olan mekân. dünyadaki en iyi cip salonlarından biridir.

ayrıca mescidinin olması kimseye batmamalıdır. nasıl ki şarap, içmeyene batmıyorsa.
  • anadolu jet uçuşlarına ücret karşılığı kullanım yaptırılan salon. havalimanı güvenlik eziyetini yarıya düşüren statü salonudur.
  • bunun ahl iç hatlarındayım şu an.

dünya yüzünda başka hiçbir yerde tanık olamayacağınız bir iğrençlik var burada:

kadın ve erkek lavabo/tuvalet alanlarının genel kapısı yok, ya da kullanılmıyor. ha içerde kabinlerin kapısı var allahtan, dış tarafta böyle bir bariyer olmayınca ne olduğunu yazayım:

siz bu salonda oturmuş kahvaltı ederken, sümkürük, geğirme, balgam çıkarma, abdest ayaklaması ve benzeri bilumum sese maruz kalıyorsunuz. dehşet içinde bu sesler cip salonunun dört bir yanında yankılanıyor. ve buranın çalışanları için bu normal, alışılmış bir durum ki, 20 - 30 metre ötemizdeki sümkürüklerle biz sarsılırken, "ne oluyoruz" gibisinden suratlarına baktığımızda onlaradan herhangi bir tepki alamıyoruz.

dünyanın bin tarafına uçtum, leş otellerden süper lüks yerlere bir sürü ortamda kaldım.

sümkürülme, geğirilme, balgam fışkırtılma gibi işlemlere ayrılmış bir alanın sabit ve kapanabilir bir kapı ile enterne edilmediği bir tek burayı gördüm dostlar.

buranın yetkililerini tebrik ediyorum, bir ilke imza atmışlar.
  • bunun ahl iç hatlarındakinin içine amplifikatör mü ne koymuşlar nedir anlamadım zira normal bir insandan çıkacak geğirme, sümkürme, balgamlama, abdest ayaklama seslerinin on katı kadar ses, buranın kapısız lavabo alanından dışarıya müthiş bir şekilde katlanarak, neredeyse karesi alınmışçasına güçlü bir şekilde yayılmakta.

şu an bulunduğum nokta ile kapısız lavabo alanları arasında neresinden baksanız 30 metre var. ve lavabolarda balgamlayan insanları sanki ensemdelermiş gibi yakından hissediyorum.