şükela:  tümü | bugün
 • türk hava yollarına yakışmayandır. cam kenarı için ayrı koridor için ayrı ücret alınıyor şu anki sistemde. hatta acil çıkış kapısı için bile... normal şartlarda acil çıkış kapısının bulunduğu sırada oturmak için belli kilo, boy, yaş hatta acil durumda müdahale edebilmesi için dil yeterliliklerine sahip olmak gerekiyor (ingilizce veya türkçe zorunlu) ve havalimanında check-in görevlisi uygun görmediği kişilere acil çıkış kapısından koltuk vermiyor(du). bir şekilde buraya uygun olmadığı halde oturan yolcuları da uçak içerisinde kabin görevlileri ve yer görevlileri uyarıp yerinin değişmesini sağlıyor(du). şimdi ise oraya para ödemiş bir yolcuyu kaldırmak mümkün olmayacağından uçuş güvenliği de tehlikeye atılmış oluyor.
 • her okuduğunuzu da totonuzdan anlamayın arkadaş...online check-in yine ücretsiz yapılıyor 24 saat öncesinde, business yolcuları dış hatlarda 3 ay önceden koltuğunu seçebiliyor ücretsiz olarak.

  paralı olan ne peki? özellikle uzun uçuşlarda erkenden havalimanına gidip kapı sonrasındaki exit tabir edilen sıralardan alabilirsiniz, onda da şanslı iseniz çünkü genelde ya pass bilete sahip personel uçar orada ya da elite-eliteplus yolcular. onun dışında görece dar araya sahip koltuklarda 8-12 saat arası uçuyorsunuz. şimdi önceden parasını vererek bu koltuğu almanız mümkün. zaten airbus 321 ve 330 ile boeing 777 uçaklarda her acil çıkış kapısı önünde bir kabin memuru olur. haliyle normal exit olarak değerlendirilmez.

  boeing 737 serisi ile airbus 319-320 uçaklarda ise ücret ödeme adımında gerek duyulursa (olumsuz şartlara sahipseniz-ilave kemer isteme, yaşlı olma, vb) kabin amiri tarafından yer değiştirilebilir diye uyarı veriyor

  sadece fiziksel özellikler değil, başlığı açan yazar gibi okuduğunu anlayamama yetisine sahipleri de olumsuz değerlendirmeleri lazım. neticede akıl-fikir olayı

  tanım: uçuş güvenliği tehlikeye atılmayan gerekli uygulama
 • belli ki yer hizmetlerinde hiç çalışmamış olacak ki yukarıdaki arkadaş, ücrestiz olduğu zamanlarda yhm nin exittan yolcu kaldırmak için zaman zaman polis bile çağırmak zorunda kaldığından haberi yok. şimdi adam bir de o koltuğa ekstra 80 dolar verdiğinde bütün kabin memurları birleşse kaldıramaz ordan.
 • kavramları karıştırmamak lazım, ücretli olan online check-in değil online checin sırasında koltuk seçimidir. size sistem tarafından atanan koltuğu değiştirmediğiniz sürece ekstra ücret ödemezsiniz.