şükela:  tümü | bugün
 • eşantiyon olarak motor parçası veriyolar herhalde. bu havayoluna toz kondurmayanlar bu fiyatı nasıl savunacaklar acaba? 3 ay önce de fiyatın 4000 civarında olduğunu belirtmek isterim. umarım sosyal medyada da bir an önce yer alır.

  28 haziran-1 temmuz edinburg gidiş-dönüş 6900 lira
  ekonomi!
 • fiyat skandalı olmasın o...
 • edinburgh'dur o edinburg olsa duramazdin, neyse bu tur durumlarda bir cok secenek var mesela 2800 liraya ba ile bir aktarma yaparak gidilebilir ya da en mantiklisi istanbul'dan londra'ya baya bir ucuza ucup ordan trenle edinburgh'ya gecilebilir. fiyatlar yuksek cunku istanbul'dan iskoc'yaya cok sık ucus yok. devlette care tukenmez diye bosuna demiyorlar. ac skyscanner'i bak ucuz fiyatlara.
 • evet, bin türlü seçenek bulunur, istersen londra üzerinden istersen ters yol tepip dubai üzerinden istersen dünyaları dolaşıp toronto aktarmalı felan gidersin, yine de ucuza gidersin thy'den. yine de bunlar ülkenin flagship havayolu firmasının kendi vatandaşını bu kadar ahmak yerine koyduğu gerçeğini değiştirmiyor. ha bir de bayram civarında uçmak isterseniz normalin 3 katına çıkmış bilet fiyatlarıyla nasıl gerizekalı yerine konulduğunuzu çok güzel görürsünüz. ne de olsa bu millet kazıklanmaya ya da kalitesiz servise mahkum değil mi? uber'in yasaklanması olayında da gördük bunu.
 • pegasus fena degil diyoruz, su bile vermiyor, yok rotar yapiyor diye demediginiz lafi birakmiyorsunuz. thy su veriyor ama o da cok pahaliymis.

  hem lord gibi hissedeyim ama cebimde para yok. pegasus’a bak belki ucuz bilet bulursun :)
 • bildiğim kadarıyla thomas cook airlines, easyjet ve jet2.com gibi havayolları yazın edinburgh’tan dalaman,bodrum ve antalya’ya uçuş düzenliyorlar ki bu havayolları baya ucuz oluyorlar thy’ye kıyasla.
 • antalya havalimanına gel, beni bul seni 150 gbp'a a2'de mti ile uçurayım. :)
 • gideceği yerden haberi olmayan kamil beyanı
 • thy denen modern gözükmeye çalışan çomarlarla iş görüyorsanız müstehak aq
 • aynı tarihler için başka firmalarda 2400 liraya bilet mevcut, yine gidiş-dönüş. ayrıca edinburgh-glasgow arası tren fiyatları büyük britanya için komik sayılabilecek kadar düşük olmasına rağmen (15-16 sterlin) almanya havalimanımızı kıskandığı için bizim paramızla 95 liraya denk geliyor. üşenip bakmadım ama istanbul-glasgow biletleri daha uygun olabilir, o yüzden yazdım. bundan 6 sene önce istanbul-poznan arası gidiş-dönüş bileti 800 küsür lirayken, istanbul-varşova gidiş dönüş bileti 220 liraydı; varşova-poznan arası da otobüs veya trenle yine gidiş-dönüş toplamda 100-150 lirayı bile geçmiyordu. lot airlines'tan 220 liraya aldığım bilet, thy'de 640 liraydı bu arada, hala hatırlıyorum.

  gidip thy'den bakıyorsan her şey pahalı gelecek zaten, dünyada başka havayolu firması yok sanki. ha ayrıca 2400 liralık bilet de biz fakir olduğumuz için o kadar pahalı. 455 euro çünkü normalde. asgari ücretle çalışan bir almanın, maaşının %40'ıyla falan alabileceği bir bilet yani. gerçi almanlar olmayan paralarını harcamayı sevmezler, bizdeki gibi üç liralık malı 35 taksitle almak gibi huyları pek yoktur ama hadi bu alman biletini üç taksitle alacak olsun... paşa paşa üç ay boyunca aylık 150eur verir, biletini kapatır. o süreçte eğer tatil için gidiyorsa kenara tatil parasını da koyar, kendini zorlamadan gider edinburgh'u görür, tatilini yapar.

  uzun lafın kısası bu ülkede her şey pahalı artık. thy gibi kendinden aşırı pahalı bir firmadan edinburgh gibi haftada 4 kişinin falan uçtuğu bi' şehre ucuz bilet beklemek neyin kafası, anlayabilmiş değilim. internet diye bir şey çıkmış, kullanın biraz.

  "ulan ruh hastası manyak, almanya'daki asgari ücrete nasıl bağladın bunu?" diyecek olursanız, dikkat çekmek istediğim şey bizim fakirliğimiz. evet thy normalde de oldukça pahalı bir firma ancak şu an bizim için işin içine yabancı para birimi girdiğinde her şey pahalı oluyor. bu bileti en ucuz firmadan alsan dahi, aylık gelirin 15-16 bin lira değilse eğer, sarsılıyorsun. alım gücü düşük çünkü. edinburgh bileti ha 200 lira olmuş ha 20 bin lira. bizim cebimizde para yok ki, daha ucuz olsa ne olur?