• bankanın güvenliğini thy sağlamaya çalışırsa böyle saçmalıklar olur. ben anneme, teyzeme, halama bilet alamayacak mıyım? onlarla beraber uçmak zorunda mıyım? bahsedildiği gibiyse büyük rezalet. ödemede 3d kullan anlarım da bu çok saçma
  • sen-ben "bir sebebi vardır" diye hak verdikçe iyice tepemize çıkmaya başladılar.

ne olabilir sebebi? ne diye kredi kartı ibraz ediyorum? artık annemize-babamıza "uçak biletini gönderiyorum, bize gel" diyemeyecek miyiz?

edit : internete baktım, yeni bir uygulama değilmiş. insanlar taa 2010 yılında falan bundan şikayet etmişler. kafam daha da karıştı. ben bunca iş seyahatini nasıl yaptım acaba? yönetici asistanını ararım, bilet bana e-maille gelir.
  • cakal thy'nin baska bir cakal hareketi. bu kadar buyuk bir kurumda boyle rezalet nasil olur dediginiz an, akliniza is bilmez torpilli tayfa gelsin. o yuzden thy ile zorda kalmadikca ucmanizi tavsiye etmem ya da her islemde cok dikkatli ve garantici olun.
  • yıllardır var olan saçma uygulama.
    ya başkanın kredi kartıyla bilet almayı komple iptal edin herkes kendi kartıyla alsın ya da bırakın gerekleri yerine getirilmiş bir alışverişin sonucu alınan bileti insanlar rahatça kullansın.

resmen bilet satalım ama mümkün olduğunca bindirmeyelim diye icat edilmiş bir çakallık. çünkü kredi kartı sahibi korumak için bunu yapıyoruz diyorlar, peki böyle bir durumda kredi kartı sahibine bilet ücretini iade ediyor musunuz diye sorduğunuzda hayır diyorlar. parayı cukkaladın, yolcuyu bindirmedin, kredi kartı sahibine de parasını ödemedin, nasıl korudun sen şimdi kart sahibini? saçmalık.
  • bilet alırken 3d secure ile alırsanız olmayan durumdur, bu küçük puntolarla bir köşede yazıyor hatta.
  • thy'nin çağrı merkezinde çalışırken çok denk geldim bu olaya. temel amacı dolandırıcılığı(fraud) önlemek olsa da bazı noktalarda bana çok saçma geliyordu. bu uyarı çıktığında yolcuya, kredi kartı sahibinin kredi kartı ile birlkikte uçuştan önce muhakkak bir thy satış ofisine gitmesini istiyorduk. bu ofis, şehirde de olabilir havalimanında da. ama gel gelelim bazı şehirler var ki ne o şehirde ne de o havalimanında thy ofisi yok. işte o zaman kafayı yediriyordu. yazara geçmiş olsun ve bence sitedeki yazı eksik. eğer benim yukarıda yazdığım gibi kart sahibinin bir ofise gitmesinin gerektiği satın alma ekranında çıksaydı, yolcu hiç değilse istanbuldaki ofise gider durumu izah ederdi. thy... bazen hakikaten yoruyor
  • saçma ve gereksiz bulduğum bir uygulama. rezalet ötesi rezalet. bilet alınış kimin kartı ile alındığının ne önemi var. zaten şüpheli işlem yapılıyorsa bu kişinin bankası ile arasında bir sorun. bilen yeşillendirebilirse sevinirim.
  • bilet alırken yolcu ismi ile kart hamili ismini aynı girin.. (kart eşinize ait olsa bile)

havaalanına gidince sanal kart ile ödeme yaptım deyin..

ne kontrol ne kart görme...

iyi uçuşlar..
  • geçen yıl yaşlı bir teyzeyi önümde almamışlardı benzer bir sebepten. kadına bileti kızı almış. kredi kartını görmezse izin vermeyeceğini söyletip kadını korkutarak pahalı fiyattan bilet aldırmışlardı. garibim teyze çıldırmıştı. kızına da o anda ulaşamadı.

thy zararını bu tür saçma sapan şeylerle mi çıkartmaya çalışıyor diye düşünmüyor değil insan. zira eş, çocuk veya ebeveyn tarafından alınan biletler ülkemizde çok sayıda. kimse çalıntı kredi kartı vs. gibi saçma sapan bir önlem demesin. adamın soyadı tutuyorsa bitti.

gerisi gereksiz ibnelik.
  • kredi kartının güvenliğini sağlamak thy mi düşmüş. iyi ozaman aras kargoda başkasının kartıyla aldığımız ürünleri teslim etmesin bari.
    thy parasını almış mı almış. birini dolandırdıysamda mahkemede veririm hesabını. thye kimde hesap soruyor.
    not: bu uygulamayı koyanın bir, savunanın iki kere aq
hesabın var mı? giriş yap