şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 3 gün önce girdiğim sınavdır. genel yetenek kısmı 40 dk 40 soru idi sorular düşündürücü ve zaman alan sorulardı. ingilizce sınavı ise yine aynı şekilde 40 soru 40 dk paragraflar genel olarak havacılık üzerine dönüyordu dolayısıyla kelimelerde öyle yds zorluğundaydı diyebilirim. yine sorusu olan olursa yeşillendirebilir.
    edit: sevgili suserlar ve adayları çokça mesaj alıyorum her thy teknik sınavına giren benim girdiğim sınava girmiş olmuyor bildiklerim ahanda yukarıda yazılı.bol şans
  • bu sabah istanbul üniversitesi, iletişim fakültesinde girdiğim sınavdır. genel yetenek ve ingilizce olmak üzere iki kitapçık içeriyor. 40 soruluk genel yetenek sınavı, temel kpss ve ales içeriği barındırmaktaydı. birkaç görsel ve pratik zeka sorusu dışında basitti diyebilirim. sınav öncesi herhangi bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. 40 soruluk ingilizce sınavı ise genelde havacılık terimleri ve konuları içeren paragraf sorularından oluşuyordu, düzenli yabancı web sitelerini ve makaleleri takip eden bir okursanız zevk alarak çözeceğinizi düşünüyorum. iki oturumda 50 şer dakikadan oluştu. telefon yada cüzdan için herhangi bir problem olmadı. emanetçi diye bir probleminizin olmayacağını taahhüt edebilirim.

ilerleyen süreçte olur ikinci ve üçüncü aşamalara kalırsam daha sonra sınava girecek arkadaşlar için ekleme ve düzeltme yapacağım. bu arada “aviation”, “havacılık” anlamına geliyor, bilmenizde fayda var.